FEN LİSESİ

Sevgili Öğrenciler, Değerli Veliler

Eğitim ve öğretim olmadan kimsenin bir yerlere gelemeyeceği herkes tarafından çok iyi bilinmektedir. Bu nedenle anne ve babalar çocuklarının nereden, nasıl bir eğitim almaları gerektiği hakkında önemli kararlar almak zorundalar. Aileler bu kararları alırken çevrelerindeki eğitim-öğretim olanaklarını incelemekte ve seçimlerini de buna göre yapmaktadırlar. Seçimlerini Akhisar Kolejinden yana kullanan velilerimiz, lisemizin genel lise olarak açıldığı 2008 yılından bu yıla kadarki durumunu, başarısını, 2011 yılında açılan Anadolu Lisemizin ve 2012 yılında açılan Fen Lisemizin tüm hareketlerini takip etmekteler. Hem akademik hem sportif hem de sosyal ve kültürel çalışmalarımızı gözlemlemekte, incelemekte sonuçta da çocuğunu bizlere teslim etmekteler.

Alanında yeterli bilgiye sahip, deneyimli, öğrencisini seven, dinamik ve işine bağlı bir öğretmen kadrosunun bulunduğu Akhisar Kolejinin kendisine teslim edilen öğrencileri en iyi şekilde yetiştireceği ve onları arzu ettikleri en iyi fakültelereye hazırlayacakları konusunda kimsenin şüphesi olmasın.

Akhisar Kolejinin 1996’dan beri Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerinde yabancı dile verdiği önem bilinmektedir. İngilizce bugünün dünyasında neredeyse tüm ülkelerin ortak dili haline geldi. Yabancı dilin en önemli yanı, onu konuşabilmektir. Konuşma öğretimi tüm dünyanın en büyük sorunlarından biridir. Bu nedenle Kolejimiz, Boğaziçi  Üniversitesi öğretim üyeleriyle işbirliği içerisinde, İngilizce ve Almanca öğretmenlerimize ‘’hizmet içi eğitim’’ çalışmaları yapmaktadır. Kolejimizde, İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca öğretilmektedir.

2015-2016 eğitim-öğretim yılında  Fen Lisemizin açılmasıyla birlikte Dokuz Eylül Üniversitesinden öğretim üyeleri ile bilimsel çalışmalar başlatıldı. Daha sonra Balıkesir Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan Bilim Danışma Kurulu ile çalışmalara devam edildi.

Geçtiğimiz yıllarda ‘’ E-twining’’,  ‘’Çevrenin Genç Sözcüleri’’  gibi yurt içi ve uluslararası projelere katılımlar gerçekleştirildi . 2015-2016 öğretim yılında da uluslararası projelere katılmak için çalışmalar başlatılmış olup gerekli başvurular yapılmış ve  aynı yıl  içerisinde  ‘’MUNTR’’a Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak  katılım  sağlanmıştır. 2017-2018 Öğretim yılında ‘’World Scholar’s Cup’’  projesine , 2017-2018 Öğretim yılında   ‘’ÇAKUF’18  Sosyal Bilimler Forumu’’na , 2018-2019 Öğretim yılnda  ‘’FDUF’18 Sosyal Bilimler Forumu’’na , 2018-2019 öğretim yılında  ‘’ÇAKUF’19 Projesi’’ne, 2014 yılından bu yana  TED Ankara Koleji  ‘’Genç Eleştirmenler Sempozyumu’’na  Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizle katılım sağlanmıştır.

2018-2019 Öğretim yılında , okulumuzda  ‘’Akhisar Koleji Etkileşim Forumu’’  (AKEF’19)  etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Arka bahçedeki kamelyamız ile, çok amaçlı kültür salonumuzla, yine çok amaçlı modern kapalı  spor salonumuzla (Kolej Arena),açık alandaki basketbol ve voleybol sahalarımızla öğrencilerimize, onların stres atacakları, güzel bir ortam sağlanmıştır. Öğrencilerime bu olanaklar içerisinde başarılı ve mutlu bir eğitim ve öğretim yılı diliyorum.

 

                                                                                                                                                                Turgay ARGUZ

                                                                                                                                    Özel Akhisar Koleji Ortaöğretim Kurumları  Müdürü