mesutkemerli
 

 

   Akhisar Koleji,  30 dönümlük kampüsünde , 1996 yılında yapılan 20 derslikli 2  fen laboratuvarlı ,müzik, resim, beden eğitimi, satranç, teknoloji ve tasarım salonları ve kütüphanesi ile 2 ana sınıfı olan binada   eğitim ve öğretime başlamıştır.

 

    2004 yılında derslik  öğretim uygulaması  yapılan  okulumuzda bu dönüşüm için gerekli olan tüm sınıflarda bilgisayar, televizyon ; laboratuvar ve İngilizce dersliklerinde projeksiyon , akıllı tahta teknolojisinden faydalanılmaya başlandı.

 

    İlköğretimde haftalık programa eklenen 10 saat etüdün büyük çoğunluğu İngilizce öğretimine ayrılmış , ana sınıfında ve 1. sınıfta haftada 4 saat , 2. ve 3. sınıflarda 6 saat , 4. ve 5. sınıfta 6 saat, 6. ve 7. sınıfta 8 saat , 8 sınıflarda TEOG  hazırlık ile beraber 6 saat İngilizce uygulama yapılmıştır.

 

    Sosyal etkinlikler için okul binasının üst katına modern 364 koltuklu kültür salonu 2006 yılında bitirilmiş ve hizmete sunulmuştur. Velilerimizden aldığımız yoğun istek üzerine yine kampüste 14 dersliği, 3 fizik, kimya, biyoloji laboratuvarı olan 4 katlı modern  Özel Akhisar Lisesi binamız, 2008 yılında bitirilmiş ve eğitim ve öğretime açılmıştır.

 

    2010-2011 yılında uluslar arası ölçülerde ” Kolej Arena ”   kapalı spor salonu   binasını bitirilip öğrenci ve velilerimizin hizmete sunulmuştur.

 

  Okulumuzun kampüsünde özellikle İngilizce öğretimine ağırlık verilen ana sınıfı (60-72 ay) ve anaokulu (36-60 ay ) öğrencilerine anaokulu standartlarına uygun modern binamızı da tamamlanmış ve okul öncesi öğrencilerimiz,  2011-2012 yılından itibaren yeni binalarında eğitim göremeye başlamışlardır.

 

    Günümüzde okul öncesi eğitim çok önem kazanmıştır. Özellikle okul öncesi sınıflarda yeni modern eğitim anlayışı uygulanırken, yeterli İngilizce öğretimi ve  sosyal etkinlik uygulamalarının yanında, bu modele uygun modern eğitim binaları da gerektiğinden, her türlü olanağın eksiksiz olduğu okul öncesi binamız  tamamlanmıştır. 

 

    2015 yılında ortaöğretim binamızın eksik bölümü ve asansörü tamamlanıp hizmete sunulmuştur.

 

    Yine 2015 yılında ilköğretim binasına ek bina ve asansör  yapılıp okulumuz kapalı alanı  10 000 m2  ye ulaşmıştır. Bahçemizdeki oyun alanları yeniden düzenlemiş ve ağaçlandırılmıştır. Okulumuzda başarının en büyük etkeni; deneyimli idari ve akademik 87 kişilik öğretmen  kadrosu,  34 destek hizmet çalışanı ile  toplam 121 çalışanı,

 

Doğayla iç içe, özgür, güvenli bir okul ortamı ,

 

İngilizce öğrenmede dünyaca ünlü Callan Method farkı,

 

Edexcel Approved Centre sistemi ile yurtdışı geçerliliği olan diploma,

 

Beşinci sınıfta haftada 14+2 saat yabancı dille hazırlık öğretimi,

 

Sosyal etkinlikler ; robotik ve lego kulüp çalışması, tam donanımlı fotoğraf stüdyosu,

 

İlköğretimde 5. sınıftan itibaren TEOG hazırlığı,

 

Ortaöğretimde YGS ve LYS 9.sınıftan itibaren hazırlık,   

 

Etüt çalışmaları ve hafta sonu takviye kursları ile hizmetinizdeyiz.

 

SAYGILARIMLA

 

mkimza

 

-Mesut Kemerli Kimdir ?

02 Temmuz 1952 Akhisar doğumlu olan Mesut Kemerli, Arabacıbozköy İlkokulundan 1963 yılında mezun olmuştur. Aydın Ortaklar Öğretmen Okulu’nu 1970 yılında bitirerek, Akhisar-Moralılar İlkokulu’nda Öğretmen olarak çalışmıştır. Yüksek Öğrenim için çalıştığı görevinden istifa eden Kemerli, Trabzon Eğitim Enstitüsü’nde eğitimini tamamlayarak 1973 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Giresun-Görele-Koyunhamza Ortaokulu Fen Bilgisi Öğretmeni ve Müdürü olarak göreve başlayan Kemerli, 1975 yılında Manisa-Saruhanlı-Gökçeköy Ortaokulu Müdürü ve kurucu Müdür görevini üstlenmiştir. 1976 yılında Yedek Subay Okulunda askerlik görevini tamamlayarak, 1977 yılında Akhisar Ortaokulu Müdürlüğüne atanmıştır. 1988 yılında Akhisar Anadolu Lisesi Kurucu Müdürlüğünü yapan Kemerli, 1993 yılına kadar Akhisar Ortaokulu Müdürü ve Biyoloji öğretmeni görevini sürdürmüştür. 1993 - 1997 yılları arasında da Milli Eğitim Şube Müdürü olarak çalışmıştır. 1996 yılında Gazi İlköğretim Okulu Müdürü ve Milli Eğitim Şube Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 1997 yılında Soma İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olmuş, ardından 2004 yılında Soma İlçe Milli Eğitim Müdür Vekiliyken emekli olmuştur. 2004 yılında Özel Akhisar İlköğretim Okulu Müdürlüğü görevine başlayan Kemerli, 2009 yılından bu yana Özel Akhisar Koleji Genel Müdürü olarak görevlidir. Halen Akhisar Koleji Genel Müdürü olarak görev yapan Mesut Kemerli, evli ve 2 çocuk babasıdır.