Türkiye’de Yeni Yıl

AB ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilerek desteklenen Akhisar Koleji Lisesine ait Erasmus+ ve e.Twinning “SAVE” projemizde öğrencilerimiz yeni yıl kutlamalarımızı Portekiz, İtalya, Yunanistan ve Polonya’daki arkadaşlarına tanıttılar.
Our students informed their Polish, Italian, Portugese and Greek friends about our new year traditions for the “SAVE” Erasmus and e-twinning projects which are carried out by Akhisar College High School and approved and funded by European Union and Turkish National Agency.

AKHİSAR KOLEJİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ “YERLİ MALI HAFTASI’NI” KUTLADI

Akhisar Koleji Anaokulu öğrencilerimiz belirli gün ve haftalar kapsamında “Tutum, Yatırım Ve Yerli Malı Haftası’nı” kutladılar. Öğrendikleri meyve isimleri ile pekiştirici sanat etkinlikleri yapan öğrencilerimiz, gün içinde de tutumlu olmanın ne olduğuna ilişkin farkındalık oluşturan etkinliklere katıldı. Ülkemizde yetişen meyve ve yemişlerle süsledikleri özgün taçlar öğrencilerimizin kalıcı öğrenmesine katkısı dikkat çekiciydi.
Okul öncesi dönem için soyut olan tutumlu olma, bilinçli tüketici gibi kavramlar onların dünyalarında var olan oyuncak ve kumbara ile somutlaştırılarak hikayeler ile paylaşıldı. Öğrencilerimiz kutladıkları belirli gün ve haftalar etkinliğinden tutumlu olmak için neler yapabileceklerine ilişkin yaş seviyelerine uygun etkinlikler yaparak, günü getirdikleri yerli Malı ürünleri ikindi kahvaltılarında tüketerek tamamladılar.

MUTLU YILLAR!

Akhisar Koleji Ortaokulu’nun AB ve Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip desteklenen Erasmus+ “TALES” projesi kapsamında 6. Sınıf öğrencilerimiz proje ortaklarımız için yeni yıl kartlarını evlerinde hazırladılar. Hazırlanan kartların sunumu ortaklarımız ile paylaşıldı.
HAPPY NEW YEAR!
As a part of the Erasmus+ “TALES” project approved by the Turkish National Agency and funded by the EU, our 6th grade students prepared the New Year cards for the project partners at home. The presentation of the cards was shared with the partners.

Akhisar Koleji YGA Zirve 2020’de

YGA 2000 yılında kurulan ve dünyanın en önemli sivil toplum örgütüdür.  Her yıl düzenlenen YGA( Genç Liderler Akademisi) zirvesi, vicdanlı ve donanımlı; çift kanatlı gençleri, girişimciler ve  yatırımcılarla bu yıl Londra ve Türkiye’de aynı anda çevrimiçi olarak buluşturdu.

 

Akhisar Koleji’nin 6 yıldır 120’ye yakın öğrencisinin de seçilerek katıldığı  zirveye yine ön eleme ile seçim yapılarak TED, Koç, Amerikan, Terakki ve Robert Koleji gibi okulların yanında Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerinden de 39 kişi seçilmiştir.

 

Türkiye’de ve dünyada önemli çalışmalar yapmış alanlarında  lider siyasetçi,sporcu,sanatçı, iş insanı  ve bilim insanlarının konuşmacı olarak katılıldığı zirveye kabul edilen Akhisar Koleji öğrencileri, 12-13 Aralık tarihlerinde zirvede Dr. Mehmet Öz (Kalp Cerrahı), Sinan Yaman (YGA Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı), Bülent Eczacıbaşı, Esra Eczacıbaşı ( Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve üyesi), Prof. Mehmet Toner ( Harvard & MIT ), Prof. Washington Yotto Ochieng (Freng Imperial College London), Sinan Güler (Profesyonel Basketbol Oyuncusu)  gibi birçok ünlüyle buluştular. Online soru cevap bölümünde sorularını sorarak kişisel gelişimleri ve akademik planları üzerine sohbet ettiler.

 

Bonus Hoca ile Canlı Yayın Sohbetinde Bir Araya Geldik

 

Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Rehberlik Biriminin Doğu Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği “Pandemi Döneminde YKS Başarısı İçin Verimli Çalışmada İleri Teknikler” konulu  seminerde Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Danışmanı Süleyman BELEDİOĞLU, Kolejimizin rehber öğretmenlerinden Senay YÜCEL moderatörlüğünde, öğrencilerle değerli bilgiler paylaşarak öğrencilerin sorularını cevapladı.

Öğrenciler tarafından Bonus Hoca olarak anılan eğitimci, yazar Süleyman BELEDİOĞLU, Instagram canlı yayınında, öğrencilerden gelen sorular doğrultusunda YKS’ye hazırlanırken uzaktan eğitim sürecinde çalışma alışkanlıklarını düzenleme, motivasyonu artırma ve motivasyonun devamlılığını sağlama, odaklanma sorunlarını giderme,verimli çalışma teknikleri ve YKS’ye dönük çalışma stratejileri konularında önemli ipuçları vererek, hatırlatmalarda bulundu.