Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen lisesi rehber öğretmenleri Senay YÜCEL ve İlkin BAL , online rehberlik saatinde öğrencilerle “Online sınav Uygulamaları ve Sınav Stratejileri” hakkında paylaşımda bulundu. Okulumuz rehberlik servisi, uzaktan eğitim süresince, online konferansların yanında bireysel öğrenci ve veli görüşmeleriyle de çalışmalarını sürdürecek ve öğrencilerimize destek olmaya devam edecektir.

Akhisar Kolejinde Online Eğitim

SINIF EVİNİZDE, ÖĞRETMEN YANINIZDA

Değerli Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz

  Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasıyla, koronavirüs (Covid 19) salgını nedeniyle tedbir amaçlı olarak okullarda yüz yüze eğitime  30 Nisan’a kadar ara verilmesine ve  uzaktan eğitime geçilmesine karar verilmiştir. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığının çalışmaları ile uyumlu olarak süreci yakından takip ederek eylem planımızı o yönde şekillendirmekteyiz.  Eğitimimiz ve paylaşımlarımız “K12Net Okul Bilgi Portalı” , “WhatsApp” iletişim grupları, “EBA” ve “Kunduz Soru Çözümü” uygulaması üzerinden devam ederken 30 Nisan’a kadar uzayan bu yeni süreç ek çalışmalarla desteklenecektir.

     Bu bağlamda Akhisar Koleji tarafından online eğitimin alt yapısı anlaşmalı olduğumuz premium özelliklere sahip “Google Hangouts Meet” sistemi tarafından sağlanacaktır. Ayrıca tüm öğretmen ve öğrencilerimizin @akhisarkoleji uzantılı mail adresleri bilgi işlem merkezimiz tarafından tamamlanmıştır. Online ders programları belirlenmiştir. ( Bilindiği gibi 8. ve 12 sınıfların sınav konularıyla ilgili ortaya çıkan yeni durum öğretmenlerimiz ve yönetimimiz tarafından yeniden değerlendirilip planlanacaktır.) Öğretmenlerimiz tarafından online konu anlatımları, online konu testleri, online deneme sınavları, online veli görüşmeleri, online koçluk görüşmeleri ve anaokulu için online etkinlik programları  hazırlanmıştır.

               

  Bu konuda öğretmenlerimiz tarafından velilerimize ve öğrencilerimize bilgilendirme yapılacaktır. İçinde bulunduğumuz zor günlerde, olumsuzlukları  en aza indirmek için hep birlikte koordineli bir şekilde hareket etmek durumundayız. Bu sebeple siz değerli velilerimizden ricamız, size bildirdiğimiz tarih ve saatte öğrencilerimizin ders materyalleriyle, uygun sınıf ortamı sağlanarak derse hazır olmasıdır. Ayrıca okulumuzda bilgi almak ve görüşme yapmak isteyen velilerimiz için idareci, memur ve personelimiz de hazır bulunacaktır.  Her şey normale döndükten sonra tüm telafiler yüz yüze eğitimle öğretmenlerimiz tarafından yapılacaktır.

   Akhisar Koleji olarak bu olağanüstü durumdan hiçbir öğrencimizin ve velimizin mağduriyet yaşamasına izin vermeyeceğimizi tüm Akhisar Koleji ailesi ile paylaşmak isteriz. 

Saygılarımızla…

 

İstiklâl Marşımızın Kabulü

İstiklâl Marşımızın kabulünün 99. yıl dönümü nedeniyle Akhisar Koleji Fen Lisesi 9-A ve 9-B sınıflarının hazırladığı program büyük bir coşkuyla izlendi.

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri ACSOREP – Sosyal Sorumluluk Projesi Toplum Hizmeti Programı kapsamında gerçekleştirdikleri etkinliklerin belgelerini almaya hak kazandılar. Her ay yeni faaliyetlerle kendilerini gerçekleştirmiş bireyler yetiştirmeyi ilke edinen Akhisar Koleji önümüzdeki aylarda da farklı projelerle eğitime devam edecektir.

Meslek ve Alan Seçimi Semineri

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi 10.sınıf velilerimiz, Rehber öğretmen Senay Yücel’in gerçekleştirdiği “Meslek ve Alan Seçimi” konusunda seminere katılarak 10.sınıf sonunda gerçekleştirilecek alan seçimi hakkında bilgi edindi. Velilerimizle, anne-baba olarak alan ve meslek seçimi sürecinde çocuklarına nasıl destek olabilecekleri hakkında da paylaşımda bulunuldu.