LÖSEV VE AKHİSAR KOLEJİ İŞBİRLİĞİ

Akhisar Koleji Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencileri 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası öncesinde Lösev Halkla İlişkiler Uzmanı Semih Demirel tarafından bilgilendirildi.

Matematik Kulübü öğretmenlerinin önderliğinde gerçekleştirilen seminerde, öğrencilere Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın yaptığı çalışmalardan bahsedilerek, öğrencilerde bu konu hakkında farkındalık oluşturulması sağlandı.

eTwinning Projemiz Kalite Etiketi ile Taçlandırıldı

Akhisar Koleji Ortaokulu öğrencilerimizden Yağızhan Arda SARP, Onur Ege AY, Bülent KOYUNCU, Kayra AY, Olgar ÇİFCİ, Eda Naz İŞAŞIR, Ece GÜRMEN ve Rana ESER’ in katılmış oldukları “We Code Life, We Learn by Coding” isimli eTwinning projesi “Kalite Etiketi” almıştır. Bu etiket, projemizin belirli bir ulusal standartta ve Avrupa standardına ulaştığını belirtmektedir. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Akhisar Koleji Kitap Kurdu Kulübü

Akhisar Koleji 5 ve 6. sınıf öğrencileri çocuk edebiyatı yazarı Sevim Ak ile yeni eğitim-öğretim yılında tekrar kitap sohbetlerine başladılar.Can Çocuk Yayınları Editörü, Çevirmen, Yazar Tülin Sadıkoğlu’nun moderatörlüğünde 6.’sı gerçekleşen etkinlikte Alfredo Gómez Cerda’nin Miguel adlı kitabını tartıştılar.
Miguel’in otoparkta karşılaştığı kelebek sakallı adamdan dinlediği Walt Whitman’ın dizelerinin hayatının akışını değiştirişini, önünden öylesine geçip gittiklerimize karşı duyduğumuz kaygıları, aralarında yaşamaya kalktığımızda nasıl değiştiğini çocuklar çarpıcı detaylarla uzun uzun anlattılar.
Her ay bir kitabın tartışıldığı kulüpte öğrencilerimiz hem düzenli bir şekilde kitap okuma çalışmalarını sürdürmüş oluyor hem de Türk edebiyatının büyük yazarlarıyla çalışma fırsatı buluyorlar.

 

VELİLERİMİZLE BİREBİR GÖRÜŞMELERİMİZ BAŞLADI

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi 9. sınıf velilerimizle işbirliği çalışmalarımız devam ediyor. KÖK-Kolej Öğrenci Koçlarımız, ders öğretmenlerimiz, Rehberlik birimimiz ve okul idarecilerinin hazır bulunduğu görüşmelerde her öğrenci hakkında bireysel görüşmeler yapıldı.

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Rehberlik Servisi çalışmaları, öğrenci seminerleri ile devam ediyor.

Akhisar Koleji rehberlik faaliyetleri kapsamında lise rehber öğretmenimizden Senay Yücel, öğrencilerin etkili öğrenme becerilerini geliştirmeleri için gerekli en önemli yetkinliklerle ilgili “Zaman Yönetimi ve Verimli Çalışma Becerilerini Geliştirme/Öğrenmeyi Öğrenme” seminerini gerçekleştirdi. Seminerde  öğrenciler farklı zaman yönetimi  tekniklerini öğrenirken yaşam boyu öğrenme süreçlerine de katkı sağlayacak öğrenmeyi öğrenme stratejileri hakkında bilgi edindiler.