AKHİSAR KOLEJİ LİSESİ ULUSLARARASI ONLİNE FORUMDA

Projeler ve sosyal etkinliklerde öncü olan Akhisar Koleji, dört gün süren Özel Çakabey Okullarının düzenlemiş olduğu ÇAKUF ’21 Ulusal Sosyal Bilimler Forumuna katılarak çalışmalarını başarı ile tamamladı. Farklı şehirlerden öğrencilerin de yer aldığı bu foruma Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencileri de komitelerde belirlenen problemlere yönelik çözümler üreterek düşüncelerini özgürce dile getirdiler.

Katkı sağlayan ve Akhisar Koleji’ni gururla temsil eden öğrencilerimiz ile emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederiz.

Akhisar Koleji Güvenli Dijital Okulum Projesi

Akhisar Koleji “Güvenli Dijital Okulum Projesi Ar-Ge Ekibi” bugün 3. toplantısını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını proje koordinatörü ve İlköğretim kurumları müdürü Ali Rıza Perese yaptı. “Güvenli Dijital Okulum Projesi” kapsamında öğrencilerimizle yapılan Siber Zorbalık ve Siber Güvenlik uygulamaları okul rehber öğretmenlerimiz ve bilişim teknolojileri öğretmenlerimiz tarafından anlatıldı. Proje kapsamında okulda gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirilerek yeni çalışmalar planlandı.

 

Root2021 Yarı Finaldeyiz

Akhisar Koleji Ortaokulu öğrencilerinden Bülent KOYUNCU ve Olgar ÇİFCİ katılmış oldukları “Root 2021” robotik kodlama online turnuvasının ilk aşamasını geçerek yarı finale katılmaya hak kazanmışlardır. Öğrencilerimize başarılar dileriz.

Akhisar Koleji Ulusal Online Sosyal Bilimler Forumunda

Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizden İlke TERCAN, Simay ALTAY, Zeynep DİNÇ,Ece ARGUZ, Duygu TANIŞ, Deniz DEMİRCİ, Sena ASLAN, Ekinsu AKTAY, Bengü YÜCE ve Irmak YİĞİT Özel Çakabey okullarının ÇAKUF’21 ulusal forumuna delege olarak katıldılar.

Forumda öğrencilerimiz dahil oldukları komitelerde küresel sorunlar ve çözümleri üzerine çalışmalara başladılar. Katkı sağlayan öğrencilerimize, Felsefe öğretmeni Gözde Elif ÖZTUĞ ve Fen Lisesi Müdür Yardımcısı İlknur TERCAN’a teşekkür ederiz.