Manisa’da Tanıtıcı Müze Gezisi

Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 10.sınıf öğrencileriyle Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Felsefe branşlarının eşliğinde 5 Aralık Perşembe günü Manisa’ya müze ve camilere geziye gidildi. Öğleden sonra gidilen gezide sırasıyla Hafsa Sultan Camii, Tarihi Tıp Müzesi, Manisa Müzesi, Muradiye Camii, Manisa Mevlevihanesi ziyaret edildi. Öğrenciler gidilen yerlerde rehberlerin anlatımlarından oldukça etkilendiler, o dönemlerin manevi havasını fazlasıyla hissettiler. İnsan Hakları ve Mevlana haftalarında öğrenci ve öğretmen farkındalıkları artırıldı.

MERT KORKALI ARAMIZDAYDI

2000-2001 Akhisar Koleji mezunlarından Mert Korkalı “ Onlar da Buradaydı” projesi kapsamında, Akhisar Koleji Mezunlar Derneği’nin davetiyle Akhisar Koleji kültür salonunda öğrencilerle buluştu.

Mert KORKALI Akhisar Koleji’nden 2001 yılında mezun olduktan sonra İzmir Atatürk Lisesi’ne yerlesti. 2004 yılında burslu olarak girdiği Bahçeşehir Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği’ni çift anadal programıyla 2008’de tamamladı. Daha sonra Boston’daki Northeastern Üniversitesi’nden kazandığı bursla Elektrik Mühendisliği dalında yüksek lisans ve doktora derecelerini sırasıyla 2010 ve 2013 yılında tamamladı. Doktora sonrası araştırmaları için Vermont Üniversitesi’nde 1 yıl geçirdikten sonra, 2014 Kasım ayında San Francisco yakınlarında bulunan ve A.B.D. Enerji Bakanliği’na bağlı federal araştırma kurumu olan Lawrence Livermore Ulusal Laboratuvarı’na arastırmacı-mühendis olarak katıldı. Kendisi 5 yıldan bu yana bu gorevi sürdürmektedir.

 

Başarılar ve Ödüller:

  • 2018 yılında A.B.D. New Jersey merkezli, Institute of Electrical and Electronics Engineers (Elektrik-Elektronik Mühendisliği Enstitüsü) bünyesinde Senior Member derecesine eristi.
  • 2019 yılında ünlü akademik yayın kuruluşu Springer’in Journal of Modern Power Systems and Clean Energy adlı bilimsel dergisinin editorlerinden biri olarak seçildi (http://www.mpce.info/ch/editorial_list_by_pic.aspx).
  • 25’ten fazla konferans ve dergi makalesinin yazarı olup Google Scholar’a göre makalelerine yapilan toplam atıf sayisi 444’tur.

https://scholar.google.com/citations?user=mhw2hXUAAAAJ&hl=en&oi=ao

 

 

Yurt Dışı Lisans ve Yüksek Lisans

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi  öğrencilerimiz, Aktif Yurt dışı Eğitim Direktörü  Burak Yılmaz ile bir araya gelerek yurt dışı eğitim imkanları hakkında bilgi edindiler. Yurt dışı lisans ve yüksek lisans eğitimi ve üniversiteler  hakkında merak ettikleri soruları sorarak kariyer planlamalarına katkı sağlayacak paylaşımlarda bulundular.

Özel Akhisar Koleji “Felsefe Olimpiyatları”nda

Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi öğrencimiz Oya Olut ve Özel Akhisar Koleji Fen Lisesi öğrencimiz Ekrem Kafadar’ın katılımı ile 24. Türkiye Felsefe Olimpiyatları için Özel Türk Koleji’ne misafir olduk. Gençlerde yaratıcı düşünmeyi geliştirmeyi amaçlayan olimpiyatta üç farklı düşünürden alıntılar verilerek öğrencilerin felsefe denemesi yazması sağlandı. Olimpiyatlara katılım sağlayan iki öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.