Türkiye Ulusal Ajansı Akhisar Koleji Projelerini Erasmus Sohbet Gününe Davet etti

 

Özel Akhisar Koleji Ortaokulu, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Erasmus+ “TALES” ve ” SAVE ” projeleri temsilcimiz, Erasmus Günleri kapsamında Dış İşleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Sayın Büyükelçi Faruk KAYMAKÇI ve Ulusal Ajans Başkanı Sayın İlker ASTARCI ile Erasmus+ Soheti’ne katıldı.
Akhisar Kolejinin #ErasmusDays 2020 poster, logo, afiş ve video çalışmaları Ulusal Ajans sosyal medyasında da yayınlanarak başarıyla gerçeklestirildi. Biz de, Sayın Faruk KAYMAKÇI’nın da belirttiği gibi; “Çok gezen mi bilir çok okuyan mı?” sorusunun yeni cevabı “En çok Erasmuslu bilir. ” diyor, öğrencilerimize projelerimizle fırsatlar sağlamaya devam ediyoruz.

 

 

ERASMUSDAYS BAŞLADI

Erasmus Days 2020 etkinlikleri kapsamında, Erasmus+ “TALES” KA229 projesinin Logo Yarısması tanıtım posteri hazırlandı.
As a part of #ErasmusDays 2020 events, the Logo Contest promotion poster of the Erasmus + “TALES” KA229 project was prepared.

HEYECANLI BİR BAŞLANGIÇ

Artık tatil bitti.   1.2.3.4.8.12 sınıflar için ilk ders zili çaldı. Öğrencilerimiz okullarına, sınıflarına, öğretmenlerine  kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar. Okul Müdürü Ali Rıza PERESE yaptığı konuşmada “Nitelikli eğitim anlayışıyla, veli-okul-öğrenci iş birliğiyle yeni döneme tam kadro hazırız. Nitelikli eğitim anlayışının her geçen gün  değer kazandığı günümüzde, anneler babalar için en paha biçilmez duyguların başında çocuğunun iyi bir eğitim almasının yarattığı mutluluk geliyor.Akhisar Koleji olarak bu mutluluğu velilerimize sürekli yaşatacağız.” dedi. Daha sonra velilere ve öğrencilere derslerine girecek olan sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri tanıtıldı. Ardından tüm sosyal mesafe,hijyen ve maske kullanımı kurallarına dikkat ederek öğrencilerimiz  derslere başladılar.  Sosyal mesafe kuralının sağlıklı işleyebilmesi için öğrenciler  sınıf düzeylerine göre farklı günlerde okula gelecekler.

Tüm öğretmen ,öğrenci ve velilerimize sağlıklı, başarılı bir öğretim yılı diliyoruz.

ONLAR YENİ KEŞFETTİ OYSA BİZ YILLARDIR UYGULUYORUZ

Ünlü yemek eleştirmeni Vedat Milör, köşe yazısında sağlıklı beslenmenin ve mutfağımızın potansiyelini ortaya çıkarmanın ilk adımının okullarda oluşturulacak bahçelerde öğrencilere bu eğitimin verilmesi olduğunu vurgulayarak bazı ülkelerin bununla ilgili projeler başlattığını belirtiyor. Örnek olarak da Kaliforniya Berkeley’deki bir girişimden söz ediyor.

Dünyanın gündemine henüz yeni giren bu projeyi, Akhisar Koleji olarak anaokulumuzda biz yıllardır uyguluyoruz. Öğrencilerimiz “tarım çalışmaları” dersinde mevsim meyve ve sebzelerini yetiştirerek bu bilinci alıyorlar. Yetiştirdikleri ürünleri aileleriyle paylaşıyorlar.