Akhisar Koleji Anadolu Lisesi Ailesi 12. Sınıf Velileriyle Buluştu

YKS sürecinde son viraja girerken Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ailesi,12.sınıf velilerimiz ile “Sınava Dönük Son Dönem Önerileri” konulu online seminerlerde bir araya geldi. Online seminerde Rehber Öğretmenimiz Senay Yücel, velilerimize sınava hazırlıkta son dönem hakkında bilgi vererek velilerimizin sorularını cevaplandırdı. Yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz de seminere katılımları ile velilerimize moral ve destek sağladılar.

ÖĞRETMENLER KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK

Akhisar Koleji ilkokulu ve ortaokulu öğretmenler kurulu online olarak gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan okul müdürü Ali Rıza Perese, salgın sürecinde Akhisar Koleji’nin  yaptığı canlı ders, bire bir çalışmalar, deneme sınavları,rehberlik çalışmaları,ödevler ve kontrollerin başarıyla sürdürüldüğünü söyleyerek öğretmenlere teşekkür etti.

Okul müdürü,Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan bundan sonraki süreçte ise 8.sınıfların LGS, 12.sınıfların TYT çalışmalarının hızlandırma kampı biçiminde sınava kadar yüz yüze yapılacağı  belirtti. Ayrıca 15 Ağustostan başlayarak telafi eğitim çalışmalarının da planlamasının yapıldığını söyledi.  Toplantı iyi dileklerle sona erdi.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Videolarımız

Atatürk’ün, Türk Gençliğine armağan ettiği “Gençlik Bayramı” olarak kutlanan 19 Mayıs tarihinin önemini daha iyi anlayabilmek için 16-19 Mayıs 1919 tarihleri arasında gerçekleştirdiği İstanbul-Samsun yolculuğunu bir kez daha hatırlıyoruz. Bir kurtuluşu simgelemesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün lider oluşunun kapılarını açması sebebiyle önemlidir.

 


Mustafa Kemal Atatürk, “Geldikleri gibi giderler!” sözüyle Kurtuluş Savaşı’nın ilk işaret fişeğini ateşledi.

Resim Öğretmeni Çiğdem Karakuş’un tasarladığı, Lal Bakırlıoğlu’nun sunduğu, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mete Kırda’nın seslendirdiği video sizlerle.


 

Türk gençliği sana minnettar Atam! Bize, kim olduğumuzu, hiçbir zaman umutsuz kalmamamız gerektiğini anlattın.
“Benim bütün ümidim gençliktedir!” diyerek bize olan güvenini belirttin.
Fikirleri ölümsüz, kendi ölümsüz ebedi liderimiz, daima izinden gideceğiz!


 

Atatürk, gençlere her zaman güvendi. Kurtuluşa giden yolun, umudun gençlikte olduğunu biliyor, temellerini atacağı Türkiye Cumhuriyeti’ni yetenekli gençlere emanet ediyordu.
Öğrencimiz Oya Olut, çalışmasıyla sizlerle… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu olsun!


 

“Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.” Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizin hazırlamış olduğu tören sunumu sizlerle. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

 

Akhisar Koleji Öğrenci Koçluğu (KÖK) çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrenci koçlarımız, KÖK koordinatörümüz, okul yöneticilerimiz ve rehber öğretmenlerimiz online eğitim sürecindeki KÖK çalışmalarını değerlendirmek için dijital platformda bir araya geldiler. Okullarda eğitim-öğretime ara verilmesinden sonra okulumuzda başlatılan online eğitim sürecinin değerlendirildiği toplantıda kalan zamana dönük planlamalar da yapıldı.