Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun 11. maddesi gereğince Akhisar Koleji kurucuları, öğretmenleri ve personeline Avukat Onur ÖZDİKER tarafından ilgili kanunla ilgili olarak kişilerin kişisel hak ve yükümlülükleri konularında seminer verildi.

Akhisar Kolejinde Mezuniyet Coşkusu

 

Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 2018-2019 eğitim- öğretim yılı mezunlarımız görkemli bir törenle diplomalarını aldılar. Okul müdürü Nadir Enver OĞUZ mezuniyet konuşmasını gerçekleştirerek, mezun olan öğrencilerimize başarılar diledi. Okulumuz kampüsünde gerçekleşen bu güzel geceye katılan herkese teşekkür ederiz.

Karnelerimizi Aldık

Akhisar Koleji öğrencileri  2018-2019 eğitim-öğretim yılı  2.döneminin son günü karne heyecanlarını öğretmen ve aileleriyle paylaştılar.

Okulumuz Kültür Salonu’ndaki tören, müdür yardımcımız Burcu Büyük’ün konuşmasıyla başladı. İlk dönemin kitap kurtları ödüllerini kütüphane sorumlumuz Gülay Sevgil’den aldılar. Daha sonra 2.dönem ağırlıklı not ortalamalarına göre dereceye giren öğrencilerimiz açıklandı. Bu sırada öğrencilerimizin heyecanlı ve meraklı bekleyişleri görülmeye değerdi.

5. 6. 7. ve 8. sınıflar ağırlıklı not ortalamasına göre en yüksek puanı alan Deniz Karaca, kurucumuz Halil Vehbi Başaran ile birlikte yaş kütüğüne plakayı çaktı.

Ardından törenimiz İstiklal Marşı okunmasıyla sona erdi.

Akhisar Koleji ailesi adına tüm öğrencilerimizi kutluyor ve iyi tatiller diliyoruz.

 

E.Twinning Projesinde Final Çalışması

Özel Akhisar Koleji İlkokulunda 2. Sınıf öğrencilerinin katıldığı “Our Castel” isimli e.twinning projesinin son çalışması yapıldı. Çağlak Kalesini ziyaret eden 2.C sınıfı öğrencileri öğretmenleri Fatma Çeler ve ingilizce öğretmenleri Güliz Özçakır ile İngilizce kelime çalışmalarını yaptılar. Proje koordinatörü İlknur Tercan tarafından e.twinning projeleri hakkinda bilgi verildi. Ayrıca Portekiz’deki okul öğrencilerine Akhisar şehir merkezindeki Atatürk Anıtı hakkında bilgi vermek amacıyla İlksen Mutluer tarafından ingilizce sınıf etkinliği yapıldı. Küçük yaşta ülkesini tanıtma şansı bulan ögrenciler yabancı dil etkinlillerini de başarıyla tamamladılar.

8.SINIFLARIMIZIN KEP TÖRENİ

Akhisar Koleji 2018 – 2019 öğretim yılı 8. Sınıflar Mezuniyet Töreni okulumuz Kültür Salonunda gerçekleştirildi.
Program Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’mızın söylenmesiyle başladı. Sonra İlköğretim Kurumları müdürü Ali Rıza Perese günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
Daha sonra okulumuzun eski mezunlarından Zeynepsu Çabuk ve Yaren Şahin anılarını, duygu ve düşüncelerini bizlerle paylaştı. 8.sınıf öğrencileri adına Eylül Mutluer konuştu.
Program; okulumuzda değişik hizmetlerde 5,10,15 ve 20. yıllarını çalışmış personele okulumuz kurucuları Halil Vehbi Başaran, Tayfun Başaran ve Tansel Başaran tarafından plaketlerinin verilmesiyle devam etti.
Daha sonra slayt eşliğinde öğrencilerimiz adları okunarak sahnedeki yerlerini aldılar. Kendilerine mezuniyet belgeleri kurucu, idareci ve öğretmenler tarafından takdim edildi. Öğrenciler “Her Şey Seninle Güzel” ve “Neler Oluyor Hayatta” şarkılarını seslendirdikten sonra keplerini fırlattılar.
Mezuniyet töreni bitiminde verilen kokteylde öğrencilerimiz bol bol fotoğraf çekilip okulumuzdan ayrılmanın hüznünü yaşadılar.
Mezuniyet töreni gece gerçekleştirilen balo ile devam etti.