Akhisar Koleji Yeni Öğretim Yılına Hazır

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK son yaptığı açıklamalarda okulların ağustos ayında açılacağını ve o anki koşullara göre 4 ayrı senaryo oluşturulduğu belirtti.

Bu açıklamalar doğrultusunda, Akhisar Koleji olarak şu önlemleri alıyoruz:

 1. Okulumuzun fiziksel yapısı 5 gün, tam gün ve yüz yüze eğitim yapmaya uygundur.
 2. Tüm sınıflarda tek kişilik sıralarda eğitim- öğretim yapılacaktır.
 3. Sınıflardaki öğrenci sayılarımız bakanın da belirttiği gibi ideal sayıdadır. Sınıflarımızın 40 m2 civarında olması öğrencilerin sosyal mesafeye dikkat ederek birlikte eğitim yapmasına uygundur.
 4. Ayrıca okul bahçemizin genişliği ve elverişliliğinden dolayı “bahçe sınıfı” uygulamasını da hayata geçireceğiz.
 5. Yemekhanede yeni bir düzene geçiyoruz. Önce ilkokullar sonra da ortaokullar yemekhaneyi kullanacaklar. Lise ise kendi binalarında yemek için ayrılmış bölümde yemeklerini yiyecektir.
 6. Menü, bağışıklık sistemini güçlendirecek biçimde hazırlanacaktır.
 7. Teneffüs saatleri ilkokul, ortaokul, lise için ayrı saatlerde olacaktır.
 8. Teneffüs saatlerinde 4-8’den fazla öğrencimizin yan yana gelmesine izin verilmeyecek ve bunları öğretmenler denetleyecektir.
 9. Merdivenler sadece iniş, sadece çıkış olarak kullanılacaktır.
 10. Tuvaletler personel kontrolünde sırayla kullandırılacaktır.
 11. Öğrencilerin ateş ölçümleri, maske takmaları ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri, dezenfektan kullanımı gün boyunca denetlenecektir. Okula gelen herkesin ateşi ölçülecek ve maske kullanması sağlanacaktır.
 12. Velilerimizden ricamız, öğrencilerimizin çantasına eczaneden alacağınız 80 derece kolonya ve el dezenfektanı koymalarıdır.
 13. Öğrenciler arasında araç gereç alışverişi engellenecektir.
 14. Her teneffüs sonrasında eller mutlaka sabunla ve dezenfektanla temizlenecektir.

Not: Alerjik durumu olan öğrencilere aileleri tarafından yanlarına uygun temizleyiciler konabilir.

 1. Öğretmenler ve tüm personel mutlaka maske takacaklardır.
 2. Hasta olan öğrenciler ve personel iyileşmeden okula alınmayacaktır.
 3. Servisler, sınıflar, koridorlar, tuvaletler ve öğrencilerin kullandığı diğer alanlar ozon makinesiyle ve dezenfektanlarla sık sık temizlenecektir.
 4. Sınıf ve koridor pencereleri sürekli açık olup havalandırma sağlanacaktır.
 5. El becerilerinin kullanıldığı derslerde mutlaka eldiven kullanılacaktır.
 6. Okul kantininde ambalajsız ürün satışı yapılamayacaktır.
 7. Uzun süre okuldan ayrı kalan öğrencilerin toplu yaşamayla ilgili bazı unuttuğu kurallar, PDR Servisi desteğiyle tekrar kazandırılacaktır.
 8. Sınıf öğretmenlerimiz ,koç öğretmenlerimiz ve Psikolojik Danışmanımız tarafından öğrencilerimize bilişsel, duyuşsal ve psikomotor gelişimi açısından tam destek sağlanacaktır.
 9. Eğer süreç yüz yüze ve uzaktan eğitim olarak ilerlerse okulumuzun teknolojik altyapısını güçlendirdik ve önceden yaptığımız canlı ders uygulamalarını daha da geliştirip “Hibrit Model” e devam edeceğiz. Ama şu anki tablo okulumuzda tam gün yüz yüze eğitimin rahatlıkla uygulanacağıdır.

Hepinize sağlıklı günler dileriz.

YILMAZ VURAL AKHİSAR KOLEJİNDE

Akhisar Koleji Fen ve Anadolu  Lisesi önceki müdürü Enver OĞUZ’un, Akhisarsporlu futbolcu Muhammet Reis’in futbol yaşamıyla ilgili hazırladığı belgeselin çekimi için Akhisar Kolejine gelen teknik direktör Yılmaz VURAL, kurucumuz Halil Vehbi BAŞARAN ve okul müdürümüz Ali Rıza PERESE’yle tanıştı,Akhisar Koleji hakkında bilgi aldı. Okulumuzu ve spor alanlarını çok beğenen Yılmaz VURAL, okulumuzu tekrar ziyaret edeceğini belirterek çekimler sonrası okulumuzdan ayrıldı. Aynı zamanda Akhisar Koleji velisi olan Muhammet Reis de kendisi için çok anlamlı bir çalışmaya ev sahipliği yapan Akhisar Kolejine teşekkür etti. Biz de Yılmaz hocamıza ve Muhammet Reis’e görevlerinde başarılar diliyoruz.

MATEMATİK PROJESİYLE FİNALDEYİZ

Buca Belediyesinin düzenlediği uluslararası ayağı bulunan bilim yarışması BUCA IMSE2F (INTERNATIONAL MUSIC SCIENCE ENERGY ENGINEERING FAIR) de Matematik-Bilgisayar kategorisinde Türkiye genelinde ilk 16 ya giren projemiz ile Finale katılmaya hak kazandık. Okulumuzu temsil eden Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencimiz Şadenaz Taşkın ve danışman öğretmeni Yavuz Atçı ’nın hazırladıkları  “Cross Ratio ile Tren Kazalarının Önlenmesi” isimli matematik projesinin final sergisi 01-03 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de yapılacaktır. Öğrencimize Final etabında başarılar dileriz.

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesinde öğretim; “Yaz Tekrar Programı”, “Online Etütler”, “Koçluk Çalışmaları” ve “Rehberlik Hizmetleri” ile yaz döneminde de devam ediyor.

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesinde öğretim; “Yaz Tekrar Programı”, “Online Etütler”, “Koçluk Çalışmaları” ve “Rehberlik Hizmetleri” ile yaz döneminde de devam ediyor.
Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesinde 1 Temmuz’dan itibaren yürütülecek olan Yaz Tekrar Programı, Rehberlik Servisi tarafından, KÖK (Kolej Öğrenci Koçluğu) öğretmenleri ile paylaşıldı ve programın işleyişi hakkında öğretmenlere bilgi verildi. Toplantıda yaz çalışma kitapları üzerinden oluşturulan çalışma programları, online soru çözüm saatleri ve online denemeler ile öğrencilerin eksiklerinin giderilerek telafi eğitimine kadar öğrencilere ek destek sağlanacağını karara bağlandı.

Erasmus+ Projesi ile Uluslararası Çalışmalar Devam Ediyor

Erasmus+ HEAL projemizde Covid 19 sebebiyle Polonya’da yapılması planlanan aktiviteler öğrenciler tarafından online hazırlanıp uzaktan paylaşımlarla devam ettirilmiştir. Polonya için planlanan faaliyetleri yürüterek ekip başarılı bir ekip çalışması ile Avrupa değerlerinin oluşturulmasına devam ettiler. “Sağlık Turizmi” konulu çalışmalar e.twinning proje platformunda, Erasmus+ proje web sitesinde ve ulusalararası basında paylaşıldı.

https://www.youtube.com/channel/UCEbhh8rTp377GOKNwKFPkvg/videos