E.Twinning Projesinde Final Çalışması

Özel Akhisar Koleji İlkokulunda 2. Sınıf öğrencilerinin katıldığı “Our Castel” isimli e.twinning projesinin son çalışması yapıldı. Çağlak Kalesini ziyaret eden 2.C sınıfı öğrencileri öğretmenleri Fatma Çeler ve ingilizce öğretmenleri Güliz Özçakır ile İngilizce kelime çalışmalarını yaptılar. Proje koordinatörü İlknur Tercan tarafından e.twinning projeleri hakkinda bilgi verildi. Ayrıca Portekiz’deki okul öğrencilerine Akhisar şehir merkezindeki Atatürk Anıtı hakkında bilgi vermek amacıyla İlksen Mutluer tarafından ingilizce sınıf etkinliği yapıldı. Küçük yaşta ülkesini tanıtma şansı bulan ögrenciler yabancı dil etkinlillerini de başarıyla tamamladılar.

8.SINIFLARIMIZIN KEP TÖRENİ

Akhisar Koleji 2018 – 2019 öğretim yılı 8. Sınıflar Mezuniyet Töreni okulumuz Kültür Salonunda gerçekleştirildi.
Program Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’mızın söylenmesiyle başladı. Sonra İlköğretim Kurumları müdürü Ali Rıza Perese günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
Daha sonra okulumuzun eski mezunlarından Zeynepsu Çabuk ve Yaren Şahin anılarını, duygu ve düşüncelerini bizlerle paylaştı. 8.sınıf öğrencileri adına Eylül Mutluer konuştu.
Program; okulumuzda değişik hizmetlerde 5,10,15 ve 20. yıllarını çalışmış personele okulumuz kurucuları Halil Vehbi Başaran, Tayfun Başaran ve Tansel Başaran tarafından plaketlerinin verilmesiyle devam etti.
Daha sonra slayt eşliğinde öğrencilerimiz adları okunarak sahnedeki yerlerini aldılar. Kendilerine mezuniyet belgeleri kurucu, idareci ve öğretmenler tarafından takdim edildi. Öğrenciler “Her Şey Seninle Güzel” ve “Neler Oluyor Hayatta” şarkılarını seslendirdikten sonra keplerini fırlattılar.
Mezuniyet töreni bitiminde verilen kokteylde öğrencilerimiz bol bol fotoğraf çekilip okulumuzdan ayrılmanın hüznünü yaşadılar.
Mezuniyet töreni gece gerçekleştirilen balo ile devam etti.

 

Akhisar Koleji Da Vinci Müzesinde

Özel Akhisar Koleji Matematik zümre öğretmenleri, okulumuzun Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencileri Thales Matematik Müzesinin hazırlamış olduğu “Da Vinci Eserleri” sergisine 30 Mayıs 20149 tarihinde gezi düzenlediler. Öğrencilerimiz sergide Da Vinci’nin 3*’a yakın icadını, ayrıca Leonardo D Vinci’nin mimarlık, mühendislik, anatomi gibi alanlardaki eskizlerinden yola çıkarak savaş makinalarını, piston, torna makinası ve tarihin ilk su kaynağının yanında bugün kullandığımız birçok alette Leonardo Da Vinci’nin izlerine ve uygarlık tarihine dokunuşuna şahit oldular.

Akhisar Koleji Litvanya’dan Döndü

Akhisar Koleji AB Erasmus+ KA229 Okullararası Stratejik Ortaklıklar Projesi kapsamında proje numarası  2018-1-BG01-KA229-047845_   olan ve  “Health Educatıon and Learnıng”   “Sağlıklı Yaşam Eğitimi ve Öğretimi” konulu projesinde  Bulgaristan, İtalya, Litvanya,  Polonya, Türkiye, Yunanistan ile 2018-2020 ( 2 yıl) yılları arasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu kapsamda gittikleri 19-24 Mayıs 2019 tarihlerinde Litvanya’daki proje çalışmalarına okulda yapılan konser ve danslarla başladılar. Belediye başkanına resmi ziyaretten sonra ülkenin önemli tarihi  kültür mirası merkezlerini ziyaret ettiler. Öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı sağlıklı yaşam tarzı kapsamında “Gong’un gizemi” “sağlıklı yemek yapımı” “İlkyardım Eğitimi” “ Kır yürüyüşü” gibi atölyelere katılırken“ Aşılamanın Önemi” konulu uluslar arası bir de seminer  ve koordinatörler toplantısı gerçekleştirildi.  6 ülkenin öğrencilerinin hazırladığı “sağlıklı ve Sağlıksız Yiyecekler” konulu İngilizce drama çalışmaları sahnelendi.  Vilnus şehri, Trakai Kalesi ve Nida Tarihi köyü gezilerek sanat galerileri, müzeler ve ülkenin tarihi binalarını gezen öğrenciler ülkenin geleneksel yemeklerini tattılar. Akhisar Koleji olarak,Türk kültür ve uygarlığını başarılı şekilde  tanıtan ekibimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

1st GRADE JUNIOR FEST

Birinci sınıflar İngilizce öğretmeni Güliz Özçakır rehberliğinde düzenlenen “Junior Fest” (Çocuk Şenliği) velilerimizin katılımıyla gerçeklşetirildi.

Guess what (bil bakalım) yarışması ile başlayan eğlence , şarkılar, danslar ve  sunulan ülkelere ait yöresel tadlar ile devam etti.