ZEYTİNDE HASAT ZAMANI

Akhisar Koleji Anaokulu öğrencileri okulumuzun bahçesindeki zeytin ağaçlarını incelediler. Öğrencilerimiz zeytin ağacının kışın yapraklarını dökmediğini, zeytinlerin olgunlaşma zamanını ve zeytinden elde edilen ürünler hakkında öğretmenleri ile sohbet ettiler. Daha sonra öğrenciler öğretmenleri ile birlikte dikkatli bir şekilde zeytin toplayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

AKHİSAR KOLEJİ ANAOKULUNDAN “AUTUMN BRUNCH”

Akhisar Koleji Anaokulunun düzenlediği ” Autumn Brunch” etkinliğinde öğrencilerimiz İngilizce Öğretmenlerimizin hazırladığı etkinlikler ile bir yandan eğlenirken, diğer yandan velilerimiz tarafından gönderilen leziz ikramlar ile okulumuzun çim alanında hoş bir kahvaltı gerçekleştirdiler. Piknik havasında geçen sonbahar kahvaltısı öğrencilerimizin yine öğretmenleri eşliğinde sunduğu İngilizce şarkı ve danslarla sona erdi.

ÖĞRENCİLERİMİZ AKHİSAR BARINAĞINI ZİYARET ETTİ

Akhisar Koleji öğrencilerini temsilen 2B ve 3C sınıfı öğrencileri, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliği kapsamında, Akhisar Hayvan Barınağını ziyaret ederek küçük dostlarıyla eğlenceli vakit geçirdi. Canlıların yaşam hakkına saygı duyan ve onları koruma bilinciyle yetişen öğrencilerimiz, buradaki küçük dostları için getirdikleri mamalarla onları beslediler. Oldukça eğlenen öğrencilerimiz, tekrar görüşme dileklerinde bulunarak hayvan dostlarıyla vedalaştılar.

AKHİSAR KOLEJİ HAYVAN DOSTLARINI UNUTMADI

Çevresine duyarlı, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden öğrenciler yetiştirmeyi ilke edinen Akhisar Koleji, ACSOREP-Akhisar Koleji Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Ekim ayı faaliyeti olarak 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliğini gerçekleştirdi. Akhisar Koleji öğrencileri, tüm canlıların yaşam hakkına saygı bilincini oluşturmak ve hayvanlara yardımın önemini vurgulamak amacıyla, okulumuzca bakımını üstlendiğimiz sokak hayvanlarını besledi. Günün amacına uygun olarak, çevremizdeki canlıların yaşam alanlarına ve yaşam hakkına saygı duymanın önemine dikkat çekmek isteyen öğrencilerimiz, önümüzdeki aylarda da farklı alanlarda çalışmalarına devam edecektir.

AKHİSAR KOLEJİ’NDEN ANLAMLI DESTEK

ACSOREP – Akhisar Koleji Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında, Eylül ayı etknliliği olarak başlatmış olduğumuz plastik kapak toplama projemiz, öğrencilerimizin yaz boyu özverili çalışmalari ve duyarlı velilerimizin de desteği ile tamamlandı. Engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye yardımında bulunmak isteyen öğrencilerimiz, topladıkları kapakları TOFD – Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışladı. Başarılı ve sosyal sorumluluk bilinci yüksek gençler yetiştirmeyi amaç edinen okulumuzun ACSOREP çalışmaları önümüzdeki aylarda da yeni projelerle devam edecektir. Emeği geçen tüm öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür ederiz.