Kort Tenisi Müsabakasındaki Başarımız

Okul sporlarının düzenlemiş olduğu Manisa İli Kort Tenisi müsabakalarında okulumuz Yıldızlar kategorisinde erkeklerde il 2.si, kızlarda il 4.sü olmuştur. Erkeklerde Manisa Şehitler Ortaokulu’nu 4-0, 4-1, 4-0, 4-3 setlerle Manisa Doğa Kolejini 4-1, 4-1 setlerle Manisa Bahçeşehir Ortaokulu’nu 4-0, 4-1 Akhisar Bahçeşehir Ortaokulu’nu 4-1, 4-3 setlerle yenerek 2.liğe ulaşmıştır. Kendilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Özel Akhisar Lisesi Türkiye Yarı Finalinde!

24-28 Ocak 2011 tarihlerinde Isparta’da düzenlenen Gençler Grup Şampiyonasında Manisa ilini temsil eden Özel Akhisar Lisesi Genç Erkek Basketbol Takımı, Nevşehir Altınyıldız Kolejini 78-42, Karaman TOKİ Anadolu Lisesini 71-28 yenerek yarı finale yükseldi. Uzun yıllar lise gençler olarak grup şampinasına takım gönderemeyen ilçemizden, bu yıl büyük başarı göstererek Grup Şampinasına katılmaya hak kazanan Özel Akhisar Lisesi Genç Erkek Basketbol Takımı ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.27 Ocak 2011 Perşembe günü yarı finalde Antalya Salih Konca Lisesi ile karşılaşacak olan Akhisar Lisesi öğrencileri “Kendilerinden desteğini esirgemeyen Akhisar Koleji kurucularına ve Akhisar Belediye Spor Kulübüne çok teşekkür ederek, bu final grubunda elde edebilecekleri en iyi dereceyi, alacaklarına söz verdiler.”Takım Kadrosu: 4. Ozan İLHAN, 5. Mert KONANÇ, 6. Onur EMTEKİN, 7. Övül ÖZSU, 9. Cenkay ÇINAR, 10. Arif KILDIR, 11. Efe EMRAN, 12. Yiğitcan KOCACIK, 13. Orçun UZEL, 14. Mümin YILMAZ, 15. Yakupcan KARAKUŞ

Fasülyeleri Büyüttük!

                                        FASÜLYELERİ   BÜYÜTTÜK! Özel Akhisar Kreş ve Gündüz Bakım Evi 5 yaş grubu öğrencileri evde yapmış oldukları Fasülye etkinliğini arkadaşlarıyla beraber gözlemlemek için okula getirdiler.Pamuğun arasına koyduğu fasülyeleri,her gün yeterli miktarda sulayıp,uygun sıcaklıktaBekleterek büyüme aşamalarını takip ettiler.Fasülyeler çimlenmeye başlayınca okula getirip,arkadaşlarına gösterdiler.Tohumun çimlene-Bilmesi için suya ve uygun sıcaklığa ihtiyaçları olduklarını,su,sıcaklık ve ışığın bitkilerinBüyümesine nasıl etki ettiğini gözlemlemiş oldular.

İnsan Hakları!

Özel Akhisar Kreş ve Gündüz Bakım evi öğrencileri 10 Aralık 2010 Cuma günü İnsan Hakları Haftası nedeni ile velimiz  Avukat Kevser Örüntaş ‘ı okullarında misafir ettiler.Öğrencilerimiz önce öğretmenleri ile birlikte insan hakları haftası ile ilgili sohbet ettiler. Kevser Hanım ‘dan insanların ne gibi haklara sahip olduğu, neden avukatlıkmesleğini tercih ettiğini ,nasıl avukat olunabileceğini, mahkemede kimlerin görev yaptığını öğrendiler.Kevser Hanım öğrencilerimizin sorularına cevap verdikten sonra öğrencilerimiz ile birliktedrama yaptılar. Öğrencilerimiz yapılan dramalar ile konuyu daha iyi anlamış oldular. Daha sonra  Alp Örüntaş;annesine,arkadaşlarıyla yaptığı çiçeği verdi.Teşekkür edereketkinliğimizi sonlandırdık.

Asitli İçecekler

 ASİTLİ   İÇECEKLER Özel Akhisar Kreş ve Gündüz Bakım Evi 5 yaş grubu öğrencileri asitin zararlarını öğrenmek  amacıyla deney yaptılar!Öğrencilerimiz bir bardak kolanın içine kirli madeni bir para attılar.Ertesi gün parayabaktığımızda kolanın içindeki yüksek dozdaki asidin,paranın üzerindeki pas lekelerini çözmüşolduğunu gördükBöylece kolanın zararını hep birlikte öğrenmiş olduk.