ali-riza-perese

 Çok Değerli Özel Akhisar Koleji Ailesi

   Toplumların sosyal, kültürel yapısını oluşturan özellikler eğitim yolu ile şekillenir. Eğitim-öğretimin her aşaması, geleceği şekillendirme sürecinde önemli bir adımdır.  Bu adımların sağlamlığı kadar, doğru bir amaçla ve doğru yöne atılması da önemlidir. Akhisar Koleji  olarak bu konuda üzerimize düşen görevi, topluma örnek olacak bireyler olma yolunda onlara rehberlik ederek ve alanında uzman eğitim kadromuzla gerçekleştireceğiz. Ayrıca üstlendiğimiz bu görevi, çağdaş eğitim programlarımız, etkin biçimde kullandığımız öğrenme ortamları ve zengin eğitici materyaller ile yönlendirerek yerine getireceğiz.

Sevgili Öğrenciler

   Uygarlık yolunda ilerlediğimiz 21. yy’da ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan, yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal ATATÜRK gibi düşünebilmenin ilk adımıdır. Mustafa Kemal ATATÜRK gibi düşünebilmek, ülkemizin yönetimini devralacak, geleceğimizi yönlendirecek, uygar ve saygın bir ulus olma bilincini daha da pekiştirecek çocuklar yetiştirebilmekten geçmektedir . Akhisar Koleji olarak biz , bu yola kendimizi adadık.
   Akhisar Kolejinin okul felsefesine göre her öğrenci; çalışkan, paylaşımcı, başkalarının haklarına saygı duyan, sorumluluk alabilen, yeteneklerini sınamaktan çekinmeyen, çevre bilinci gelişmiş, dogmatik değil çağdaş  düşünebilen, tartışmaktan korkmayan, kendisine en aykırı gelebilen düşünce ve önerilerin içinde bile doğruların olabileceğini gözden kaçırmayan öğrenci  olmalıdır. Akhisar Koleji  olarak geleceğin başarılı öğrencilerini bu niteliklerde yetiştirmeyi amaç edindik. Bu kutsal amaçlar doğrultusunda kendimizle yarışmakta, başarılarımıza her yıl yenilerini eklemekteyiz. Sizlerin elde ettiği  başarılar, çabalarımızın ne denli yerinde olduğunun bir kanıtıdır. Bundan sonra da hayatın her alanında başarılarla kendinizi göstereceğinize yürekten inanıyor ve sizlere güveniyorum.

Değerli Velilerimiz

   En sağlıklı eğitim ortamı okul ve ailenin tutarlı davranışlarla işbirliği içinde olduğu ortamdır. Bize verdiğiniz destek ve duyduğunuz güven çocuklarımızın geleceğini şekillendirmemizde en önemli etkendir. Bu yolculuktaki verimli birlikteliğimiz gücümüze güç katmaktadır.

 

   Bize emanet ettiğiniz, canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı bu çatı altında hiçbir ayrım gözetmeksizin eğitmeyi amaç edindik. Yüreğimizdeki sevgiyi ,belleğimizdeki bilgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış  öğretmen arkadaşlarıma  zor fakat bu kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.
Ali Rıza PERESE
       Özel Akhisar Koleji İlköğretim Kurumları Müdürü

 


 

Sevgili Öğrenciler, Değerli Veliler

    Eğitim ve öğretim olmadan kimsenin bir yerlere gelemeyeceği  herkes tarafından çok iyi bilinmektedir.Bu nedenle anne ve babalar çocuklarının nereden,nasıl bir eğitim almaları gerektiği hakkında önemli kararlar almak zorundalar.Aileler bu kararları alırken çevrelerindeki eğitim öğretim olanaklarını incelemekte ve seçimlerini de buna göre yapmaktadırlar. Seçimlerini Akhisar Kolejinden yana kullanan velilerimiz, lisemizin Genel Lise olarak açıldığı 2008 yılından bu yıla kadarki durumunu,başarısını,2011 yılında açılan Anadolu Lisemizin ve 2012 yılında açılan Fen Lisemizin tüm hareketlerini takip etmekteler.Hem akademik hem  sportif hem de  sosyal ve kültürel çalışmalarımızı gözlemlemekte,incelemekte sonuçta da çocuğunu bizlere teslim etmekteler. 

   Alanında yeterli bilgiye sahip, deneyimli, öğrencisini seven,dinamik ve işine bağlı bir öğretmen kadrosunun bulunduğu Akhisar Kolejinin kendisine teslim edilen öğrencileri en iyi şekilde yetiştireceği ve onları arzu ettikleri en iyi fakülteye hazırlayacakları konusunda kimsenin şüphesi olmasın.

    Akhisar Kolejinin 1996′ dan beri Anaokulu,İlkokul,Ortaokul ve Liselerinde yabancı dile verdiği önem bilinmektedir.İngilizce bugünün dünyasında neredeyse tüm ülkelerin ortak dili haline geldi.Yabancı dilin en önemli yanı, onu konuşabilmektir.Konuşma öğretimi tüm dünyanın en büyük sorunlarından biridir.Bu nedenle Kolejimiz,Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleriyle işbirliği içerisinde,İngilizce ve Almanca öğretmenlerimize   ”hizmet içi eğitim” çalışmaları yapmaktadır. Kolejimizde,İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca öğretilmektedir.
    Geçtiğimiz yıllarda E-twining,Çevrenin Genç Sözcüleri gibi yurt içi ve uluslararası projelere katılımlar gerçekleştirilmiştir.2015-2016 Öğretim yılında da uluslararası projelere katılmak için çalışmalar başlatılmış olup gerekli başvurular yapılmıştır. Fen Lisemizin açılmasıyla birlikte Dokuz Eylül Üniversitesinden öğretim üyeleri ile bilim çalışmaları başlatılmıştı.Bu yıl Balıkesir Üniversitesi  Öğretim üyelerinden oluşan Bilim Danışma Kurulu ile çalışmalara devam edilecektir. Öğrencilerimizin,üyelerini kendilerinin seçtiği,kendi istekleri  doğrultusunda   oluşturulan kulüp çalışmaları ders yılı başından itibaren başlatılmıştır.                                                                                                                                                                                                                                          
    Arka bahçedeki kamelyamız ile,Çok Amaçlı Kültür salonumuzla,yine Çok Amaçlı Modern Kapalı Spor Salonumuzla (Kolej Arena),açık alandaki  basketbol ve voleybol sahalarımızla öğrencilerimize, onların  stres atacakları  güzel bir  ortam sunulmuştur. Öğrencilerime bu olanaklar içerisinde başarılı ve  mutlu  bir öğretim-öğretim  yılı diliyorum.
    Enver OĞUZ
       Özel Akhisar Koleji Ortaöğretim Kurumları Müdürü