Satrancın Kalbi Akhisar Kolejinde Attı

   Akhisar Koleji tarafından her yıl yapılan Atatürk Satranç Turnuvası’nın 23.sü, Akhisar Koleji çok amaçlı salonunda rekor katılımla gerçekleştirildi.  300’ün üzerinde yarışmacı birbirinden çekişmeli maçlarla turnuvaya heyecan kattılar.
Satranç denilince akla gelen okullardan biri olan Akhisar Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda katılımcıyla gerçekleştirdiği geleneksel 23. Atatürk Satranç Turnuvası’yla satranca verdiği önemi bir kez daha gösterdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan turnuvada açılış konuşması yapan Özel Akhisar Koleji İlköğretim Kurumları Müdürü Ali Rıza Perese konuşmasında bu turnuvayı düzenleme amaçlarından ve satrancın öneminden söz ederek sözlerini başarı dilekleriyle tamamladı.


   Minikler, küçükler ve büyükler kategorisinde 300’ün üzerinde yarışmacı mücadele etti.
Ayrıca yarışmalar arasında öğrencilere yemek ikram edildi. Turnuva için sırasını bekleyen öğrenciler de velileriyle birlikte bahçede futbol, basketbol, voleybol ve çeşitli oyunlar oynayarak Kolej Arena’yı ve hayvanat bahçesini gezerek, oyun parkında eğlenerek hoşça zaman geçirdiler.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.