9 ve 10. SINIF VELİ TOPLANTILARIMIZ UZAKTAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesinde uzaktan eğitim döneminde de veli iletişimi kesintisiz sürüyor. Koç öğretmenler aracılığıyla sık sık iletişim kurulan velilerimizle bu kez de K12Net Veli iletişim sistemi ile bire bir uzaktan veli toplantılarımızı gerçekleştirdik.

Branş öğretmenlerimizin gerçekleştirdiği online toplantılarda öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki performansları, ödev takipleri, derse katılımları, sınav hazırlıkları, birebir ve etüt çalışmaları, veli-öğrenci-öğretmen ilişkileri görüşüldü.

İletişimin etkili biçimde sağlandığı veli toplantısına yüksek oranda katılımlarından dolayı velilerimize çok teşekkür ederiz.

AKHİSAR KOLEJİNDEN TÜRKİYE İKİNCİSİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençleri yazmaya teşvik etmek, yetenekli gençleri ödüllendirmek ve edebiyat dünyasına genç yazarlar kazandırmak amaçlarıyla düzenlenen “Gençler Arası Öykü Yarışması”nda Akhisar Kolejinin büyük başarısı…

 

Akhisar Koleji Fen Lisesi 9 A sınıfı öğrencisi Deniz İYİKAL, “Benim Çocukluğum”  temalı yarışmada TÜRKİYE İKİNCİSİ olmuştur.

 

Öğrencimizi başarısından dolayı kutluyor, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz.

AKHİSAR KOLEJİ LİSESİ ULUSLARARASI ONLİNE FORUMDA

Projeler ve sosyal etkinliklerde öncü olan Akhisar Koleji, dört gün süren Özel Çakabey Okullarının düzenlemiş olduğu ÇAKUF ’21 Ulusal Sosyal Bilimler Forumuna katılarak çalışmalarını başarı ile tamamladı. Farklı şehirlerden öğrencilerin de yer aldığı bu foruma Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencileri de komitelerde belirlenen problemlere yönelik çözümler üreterek düşüncelerini özgürce dile getirdiler.

Katkı sağlayan ve Akhisar Koleji’ni gururla temsil eden öğrencilerimiz ile emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederiz.

Akhisar Koleji Güvenli Dijital Okulum Projesi

Akhisar Koleji “Güvenli Dijital Okulum Projesi Ar-Ge Ekibi” bugün 3. toplantısını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasını proje koordinatörü ve İlköğretim kurumları müdürü Ali Rıza Perese yaptı. “Güvenli Dijital Okulum Projesi” kapsamında öğrencilerimizle yapılan Siber Zorbalık ve Siber Güvenlik uygulamaları okul rehber öğretmenlerimiz ve bilişim teknolojileri öğretmenlerimiz tarafından anlatıldı. Proje kapsamında okulda gerçekleştirilen faaliyetler değerlendirilerek yeni çalışmalar planlandı.