ali-riza-perese

Çok Değerli Özel Akhisar Koleji Ailesi

Toplumların sosyal, kültürel yapısını oluşturan özellikler eğitim yolu ile şekillenir. Eğitim-öğretimin her aşaması, geleceği şekillendirme sürecinde önemli bir adımdır. Bu adımların sağlamlığı kadar, doğru bir amaçla ve doğru yöne atılması da önemlidir. Akhisar Koleji olarak bu konuda üzerimize düşen görevi, topluma örnek olacak bireyler olma yolunda onlara rehberlik ederek ve alanında uzman eğitim kadromuzla gerçekleştireceğiz. Ayrıca üstlendiğimiz bu görevi, çağdaş eğitim programlarımız, etkin biçimde kullandığımız öğrenme ortamları ve zengin eğitici materyaller ile yönlendirerek yerine getireceğiz.

Sevgili Öğrenciler

Uygarlık yolunda ilerlediğimiz 21. yy’da ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan, yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal ATATÜRK gibi düşünebilmenin ilk adımıdır. Mustafa Kemal ATATÜRK gibi düşünebilmek, ülkemizin yönetimini devralacak, geleceğimizi yönlendirecek, uygar ve saygın bir ulus olma bilincini daha da pekiştirecek çocuklar yetiştirebilmekten geçmektedir . Akhisar Koleji olarak biz , bu yola kendimizi adadık.
Akhisar Kolejinin okul felsefesine göre her öğrenci; çalışkan, paylaşımcı, başkalarının haklarına saygı duyan, sorumluluk alabilen, yeteneklerini sınamaktan çekinmeyen, çevre bilinci gelişmiş, dogmatik değil çağdaş düşünebilen, tartışmaktan korkmayan, kendisine en aykırı gelebilen düşünce ve önerilerin içinde bile doğruların olabileceğini gözden kaçırmayan öğrenci olmalıdır. Akhisar Koleji olarak geleceğin başarılı öğrencilerini bu niteliklerde yetiştirmeyi amaç edindik. Bu kutsal amaçlar doğrultusunda kendimizle yarışmakta, başarılarımıza her yıl yenilerini eklemekteyiz. Sizlerin elde ettiği başarılar, çabalarımızın ne denli yerinde olduğunun bir kanıtıdır. Bundan sonra da hayatın her alanında başarılarla kendinizi göstereceğinize yürekten inanıyor ve sizlere güveniyorum.

Değerli Velilerimiz

En sağlıklı eğitim ortamı okul ve ailenin tutarlı davranışlarla işbirliği içinde olduğu ortamdır. Bize verdiğiniz destek ve duyduğunuz güven çocuklarımızın geleceğini şekillendirmemizde en önemli etkendir. Bu yolculuktaki verimli birlikteliğimiz gücümüze güç katmaktadır. Bize emanet ettiğiniz, canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı bu çatı altında hiçbir ayrım gözetmeksizin eğitmeyi amaç edindik. Yüreğimizdeki sevgiyi ,belleğimizdeki bilgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış öğretmen arkadaşlarıma zor fakat bu kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.
Ali Rıza PERESE
Özel Akhisar Koleji İlköğretim Kurumları Müdürü