Küçükler Akhisar Satranç (7-12 Yaş) İlçe Birinciliği Turnuvası

Akhisar Koleji öğrencilerinin de katıldığı Türkiye Satranç Federasyonu Küçükler Akhisar Satranç (7-12 Yaş)İlçe Birinciliği 7 yaş Kız,7 yaş Genel,8 yaş Kız,8 yaş Genel turnuvası tamamlandı. Akhisar Koleji öğrencileri :
7 Yaş Kız kategorisinde 1.Ceyda Üstek 2.Melis Nil Sarı
7 Yaş Genel kategorisinde 3. Asil Çınar Ulu
8 Yaş Kız kategorisinde 2. Ada Barutçuoğlu
8 Yaş Genel kategorisinde 2. Ramazan Arda Öz 3.Yusuf Eren Mengirhan derece alarak okulumuzu gururlandırmışlardır. Öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyoruz.

AKHİSAR KOLEJİNDEN TÜRKİYE İKİNCİSİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençleri yazmaya teşvik etmek, yetenekli gençleri ödüllendirmek ve edebiyat dünyasına genç yazarlar kazandırmak amaçlarıyla düzenlenen “Gençler Arası Öykü Yarışması”nda Akhisar Kolejinin büyük başarısı…

 

Akhisar Koleji Fen Lisesi 9 A sınıfı öğrencisi Deniz İYİKAL, “Benim Çocukluğum”  temalı yarışmada TÜRKİYE İKİNCİSİ olmuştur.

 

Öğrencimizi başarısından dolayı kutluyor, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz.

“Güvenli Dijital Okulum ve Güvenli Dijital Dünyam Projesi” İlkokul Veli Semineri

“Güvenli Dijital Okulum ve Güvenli Dijital Dünyam Projesi” İlkokul Veli Semineri
Akhisar Koleji İlköğretim Kurumları Okul Psikolojik Danışmanı Nehir Silici ve Bilişim Teknolojileri öğretmeni Evrim Erşendur tarafından ilkokul velilerimize “Siber Zorbalık ve Siber Güvenlik “ semineri verildi. Seminerde öğrencilerimizin internet ortamında karşılaşabilecekleri tehlikelere dikkat çekilirken bir yandan da bu tehlikelere karşı ebeveynlerin nasıl çocuklarımızı koruyacakları hakkında önerilerde bulunuldu.

Güvenli İnternet ve Teknoloji Kullanımı Rehberlik çalışması

Okulumuzda yürütülen “Güvenli Dijital Okulum ve Güvenli Dijital Dünyam Projesi” kapsamında ilköğretim kurumları Okul Psikolojik Danışmanımız Nehir Silici tarafından ilkokul öğrencilerimizle “Güvenli İnternet ve Teknoloji Kullanımı” adlı grup rehberliği çalışmaları yürütülmüştür. Yapılan çalışmalarda çocukların kendilerini internetteki tehlikelerden nasıl koruyacakları ve zararsız teknoloji kullanımı üzerinde durulmuştur.