eTwinning Projemiz Kalite Etiketi ile Taçlandırıldı

Akhisar Koleji Ortaokulu öğrencilerimizden Yağızhan Arda SARP, Onur Ege AY, Bülent KOYUNCU, Kayra AY, Olgar ÇİFCİ, Eda Naz İŞAŞIR, Ece GÜRMEN ve Rana ESER’ in katılmış oldukları “We Code Life, We Learn by Coding” isimli eTwinning projesi “Kalite Etiketi” almıştır. Bu etiket, projemizin belirli bir ulusal standartta ve Avrupa standardına ulaştığını belirtmektedir. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Akhisar Koleji Kitap Kurdu Kulübü

Akhisar Koleji 5 ve 6. sınıf öğrencileri çocuk edebiyatı yazarı Sevim Ak ile yeni eğitim-öğretim yılında tekrar kitap sohbetlerine başladılar.Can Çocuk Yayınları Editörü, Çevirmen, Yazar Tülin Sadıkoğlu’nun moderatörlüğünde 6.’sı gerçekleşen etkinlikte Alfredo Gómez Cerda’nin Miguel adlı kitabını tartıştılar.
Miguel’in otoparkta karşılaştığı kelebek sakallı adamdan dinlediği Walt Whitman’ın dizelerinin hayatının akışını değiştirişini, önünden öylesine geçip gittiklerimize karşı duyduğumuz kaygıları, aralarında yaşamaya kalktığımızda nasıl değiştiğini çocuklar çarpıcı detaylarla uzun uzun anlattılar.
Her ay bir kitabın tartışıldığı kulüpte öğrencilerimiz hem düzenli bir şekilde kitap okuma çalışmalarını sürdürmüş oluyor hem de Türk edebiyatının büyük yazarlarıyla çalışma fırsatı buluyorlar.

 

BAŞARIYLA, SAĞLIKLA NİCE YILLARA

Akhisar Koleji 26. yılında, kadrosunu yeni öğretmenlerle güçlendirerek ve bünyesinde eğitim gören öğrencilerini yeni öğrencilerle kaynaştırarak 2021-2022 eğitim öğretim yılına dinamik, kararlı ve heyecanlı bir giriş yaptı.
Tüm öğretmen, öğrenci, velilerimize başarılı, huzurlu ve sağlıklı bir yıl dileriz.

HEYECANLI BİR BAŞLANGIÇ

Artık tatil bitti. 1-5-8. sınıflar için ilk ders zili çaldı. Öğrencilerimiz okullarına, sınıflarına, öğretmenlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar. Okul Müdürü Ali Rıza PERESE yaptığı konuşmada “Nitelikli eğitim anlayışıyla, veli-okul-öğrenci iş birliğiyle yeni döneme tam kadro hazırız. Nitelikli eğitim anlayışının her geçen gün değer kazandığı günümüzde, anneler babalar için en paha biçilmez duyguların başında çocuğunun iyi bir eğitim almasının yarattığı mutluluk geliyor. Akhisar Koleji olarak bu mutluluğu velilerimize sürekli yaşatacağız.” dedi. Daha sonra velilere ve öğrencilere derslerine girecek olan sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri tanıtıldı. Ardından tüm sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı kurallarına dikkat ederek öğrencilerimiz derslere başladılar. Okul psikolojik danışmanımız Nehir Silici tarafından da 1. sınıf velilerimize okula uyum ve okul korkusu konularını içeren “İlk Adım” adlı seminer verildi.
Tüm öğretmen ,öğrenci ve velilerimize sağlıklı, başarılı bir öğretim yılı diliyoruz.