AKHİSAR KOLEJİ ORTAOKULU KEP TÖRENİ

Ortaokul kep törenimiz sayın kurucu temsilcimiz, idarecilerimiz , öğretmenlerimiz ve değerli velilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Pandemi dönemi dolayısıyla maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen törende öğrencilerimize diplomalarını vererek onları yeni hayatlarına başarılarıyla gurur duyarak uğurladık. Öğrencilerimizde emeği olan tüm idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

“We Code Life. We Learn by Coding” eTwinning Projemizi tamamladık.

Akhisar Koleji Ortaokulu öğrencilerimizden “Eda Naz İşaşır, Rana Eser, Ece Gürmen, Olgar Çifci, Bülent Koyuncu, Kayra Ay, Yağızhan Arda Sarp ve Onur Ege Ay” katılmış oldukları eTwinning projesini tamamladılar.

Projemizin genel amaçları; öğrencilerimizin kodlama becerilerini arttırmak, başka okullar ve birbirleriyle işbirliğine dayalı çalışa becerilerini geliştirmek ve bunları yaparken yaratıcılıklarını kullanmalarını sağlamak.

Öğrencilerimizin proje boyunca yapmış oldukları çalışmalara aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Book titled 'Covid-19 Turning Point of Our Lives'Read this book made on StoryJumper

 

Ortaokulu Tanıtım Toplantısı

Akhisar Koleji Ortaokulu olarak 4.sınıftan ortaokula geçen velilerimizle ve ailemize yeni katılan 5. sınıf velilerimizle bir araya geldik. Toplantıda müdür yardımcımız Burcu Büyük açılış konuşmasını yaptı. Ardından okul psikolojik danışmanımız Nehir Silici okul sistemimiz hakkında velilere sunum yaptı. Sunumun ardından branş öğretmenlerimiz kendilerini tanıtıp ders işleyişi hakkında bilgi verdiler.

Akhisar Koleji Kitap Kurdu Kulübü

Akhisar Koleji 7. sınıf öğrencilerimiz bu ay da çocuk edebiyatı yazarı Sevim Ak ile kitap sohbetlerini gerçekleştirdiler. Çevirmen, Can Çocuk Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Mehmet Erkurt’un moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte 50’yi aşkın farklı dile çevrilerek sinemaya uyarlanan Çizgili Pijamalı Çocuk’un yazarı John Boyne’un “Zirvenin Dibindeki Çocuk” kitabını tartıştılar.

Kendini zirvede zannederken en dipte bulan, bir yere kök salıp bir bütünün önemli bir parçası olmak isterken tamamen yersiz yurtsuz kalan, sevgi dolu, masum bir çocuğun güçlü olma hırsı ve yanlış seçimlerle parçalanan, II. Dünya Savaşı’nın gölgesindeki yaşam hikâyesini anlatan bu kitapla ilgili görüşlerini keyifli bir sohbet havasında paylaştılar.

Her ay bir kitabın tartışıldığı kulübümüzde öğrencilerimiz hem düzenli bir şekilde kitap okuma çalışmalarını sürdürmüş oluyor hem de Türk edebiyatının büyük yazarlarıyla çalışma fırsatı buluyorlar.