Sevgili Öğrenciler, Değerli Veliler

    Eğitim ve öğretim olmadan kimsenin bir yerlere gelemeyeceği  herkes tarafından çok iyi bilinmektedir.Bu nedenle anne ve babalar çocuklarının nereden,nasıl bir eğitim almaları gerektiği hakkında önemli kararlar almak zorundalar.Aileler bu kararları alırken çevrelerindeki eğitim öğretim olanaklarını incelemekte ve seçimlerini de buna göre yapmaktadırlar. Seçimlerini Akhisar Kolejinden yana kullanan velilerimiz, lisemizin Genel Lise olarak açıldığı 2008 yılından bu yıla kadarki durumunu,başarısını,2011 yılında açılan Anadolu Lisemizin ve 2012 yılında açılan Fen Lisemizin tüm hareketlerini takip etmekteler.Hem akademik hem  sportif hem de  sosyal ve kültürel çalışmalarımızı gözlemlemekte,incelemekte sonuçta da çocuğunu bizlere teslim etmekteler. 

   Alanında yeterli bilgiye sahip, deneyimli, öğrencisini seven,dinamik ve işine bağlı bir öğretmen kadrosunun bulunduğu Akhisar Kolejinin kendisine teslim edilen öğrencileri en iyi şekilde yetiştireceği ve onları arzu ettikleri en iyi fakülteye hazırlayacakları konusunda kimsenin şüphesi olmasın.

    Akhisar Kolejinin 1996′ dan beri Anaokulu,İlkokul,Ortaokul ve Liselerinde yabancı dile verdiği önem bilinmektedir.İngilizce bugünün dünyasında neredeyse tüm ülkelerin ortak dili haline geldi.Yabancı dilin en önemli yanı, onu konuşabilmektir.Konuşma öğretimi tüm dünyanın en büyük sorunlarından biridir.Bu nedenle Kolejimiz,Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleriyle işbirliği içerisinde,İngilizce ve Almanca öğretmenlerimize   ”hizmet içi eğitim” çalışmaları yapmaktadır. Kolejimizde,İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca öğretilmektedir.
    Geçtiğimiz yıllarda E-twining,Çevrenin Genç Sözcüleri gibi yurt içi ve uluslararası projelere katılımlar gerçekleştirilmiştir.2015-2016 Öğretim yılında da uluslararası projelere katılmak için çalışmalar başlatılmış olup gerekli başvurular yapılmıştır. Fen Lisemizin açılmasıyla birlikte Dokuz Eylül Üniversitesinden öğretim üyeleri ile bilim çalışmaları başlatılmıştı.Bu yıl Balıkesir Üniversitesi  Öğretim üyelerinden oluşan Bilim Danışma Kurulu ile çalışmalara devam edilecektir. Öğrencilerimizin,üyelerini kendilerinin seçtiği,kendi istekleri  doğrultusunda   oluşturulan kulüp çalışmaları ders yılı başından itibaren başlatılmıştır.                                                                                                                                                                                                                                          
    Arka bahçedeki kamelyamız ile,Çok Amaçlı Kültür salonumuzla,yine Çok Amaçlı Modern Kapalı Spor Salonumuzla (Kolej Arena),açık alandaki  basketbol ve voleybol sahalarımızla öğrencilerimize, onların  stres atacakları  güzel bir  ortam sunulmuştur. Öğrencilerime bu olanaklar içerisinde başarılı ve  mutlu  bir öğretim-öğretim  yılı diliyorum.

  İLKNUR TERCAN
       Özel Akhisar Koleji Ortaöğretim Kurumları Müdürü