callannedir

 

[divider style=”dotted” height=”40px” ]
Callan Method İngilizce eğitim sistemleri arasında seçkin, hassas ve karmaşık bir  mühendislik örneği olup, çoğunlukla konuşmaya dayalı, kullanımı son derece rahat ve akıcı olan İngiltere patentli bir İngilizce öğrenme programıdır. Yöntemin çalışma sisteminde yazılı ev ödevleri gibi öğrenciyi sıkan ekstralar yok. Gereken her şey derste öğretilir ve hemen uygulanır. Çok özel bir direk metot olan Callan Method anadil öğrenme mantığının ögelerini içerir. 100 saatlik bir programla bile öğrencinin İngilizce konuşma kurma beceresi itibar edilir derecede artar ve artmaya devam eder. Bir dilin konuşularak öğrenildiğini en iyi şekilde ispatlayan bu yöntemin, İngilizceyi dörtte bir zamanda öğrettiği Uluslararası geçerliliği olan Cambridge Preliminary sınavları  ile ortaya konmuştur. Yöntemin başarılı olmasının ardındaki kilit unsurlar, dil öğrenimine, mutasavvar ve sistematik bir yaklaşım sunması ve öğrenci iştirakini maksimum seviyede tutmak için gösterdiği kararlılıktır.

 

    • Callan Method, öğrencinin anlayabilme ve konuşabilme yeteneğini, zevkli fakat yoğun bir atmosferde arttırır ve geliştirir.
    • Soru-cevap içerikli ders, öğrenciyi bir devinim içerisinde duymaya ve etkin bir şekilde konuşmaya zorlar.
    • Callan Öğretmeni, dersi süratli bir şekilde sürdürerek, öğrencinin İngilizceyi doğal hızında konuşulurken anlamasını ve konuşmasını sağlar.
    • Ders esnasında tahtayı kullanmaz, not tutturmaz, boşlukları doldurtmaz, kaset-cd çalışmaları yaptırmaz ve dili bilgisayarlarla öğretmez.
    • Farklı bir ifadeyle, İngilizceyi ilk günden itibaren, “ana dilimizi öğrendiğimiz şekilde” yani konuşarak öğretir.

edexcelnedir

 [divider style=”dotted” height=”40px” ]

İngiltere’ de ilköğretim seviyesinden başlayıp, lise ve üniversite seviyelerinde devlet ve özel okullarda en çok tercih edilen akreditasyon kurumudur ve hızla dünyaya yayılmaktadır. Edexcel İngiltere’de faaliyet gösteren mesleki ve teknik eğitimde uluslararası bir onay kuruluşudur.

 

Edexcel Uluslararası İlkokul Eğitim Programı (8 ile 11 yaşları arasındakiler için önerilmektedir)

 

Uluslararası okullar için özel olarak tasarlanan Edexcel İlkokul Eğitim Programı; İngilizce, Matematik ve Fen Bilimleri dersleri için kullanılabilmektedir. İngiltere Ulusal Eğitim Programı Key Stage 2 temel alınarak hazırlanan bu program, öğretmenler için uygulanması kolay bir çalışma alanı ve gelişimin izlenmesine olanak tanıyan yöntemler sunarken, öğrenciler için de geniş kapsamlı bir eğitim sağlamaktadır.

 

Edexcel Uluslararası Orta Okul Eğitim Programı (12 ile 14 yaşları arasındakiler için önerilmektedir)

 

Uluslararası okullar için özel olarak tasarlanan Edexcel Orta Okul Eğitim Programında, İngiltere Ulusal Eğitim Programı Key Stage 3 temel alınmıştır. İngilizce, Matematik ve Fen Bilimleri dersleri için yapılandırılmış bir eğitim programı ile Uluslararası GCSE (Genel Orta Öğretim Sertifikaları) ve GCE (Genel Eğitim Sertifikası) A seviyelerine eksiksiz bir şekilde hazırlanılmasını sağlamaktadır.

 

Edexcel Uluslararası GCSE (Genel Orta Öğretim Sertifikası) (14 ile 16 yaşları arasındakiler için önerilmektedir)

 

Sunduğumuz 40’a yakın Edexcel Uluslararası GCSE (Genel Orta Öğretim Sertifikası) ders yeterlilikleri, 14 ile 16 yaş arasındakilere yöneliktir ve öğrencinin etkin katılımını sağlayan öğrenme ortamına olanak vermesi ile bilinmektedir.küresel ölçekte tanınırlığı olan Edexcel Uluslararası GCSE’ler,  GCE (Genel Eğitim Sertifikası) A seviyeleri, BTEC (İşletme ve Teknoloji Eğitim Konseyi) veya iş hayatı dahil olmak üzere, öğrencilerin gelecekteki çalışmalara hazırlanmaları için tasarlanmış olup,  dünyanın her yerindeki öğrenciler için eşsiz gelişim ve sertifikasyon olanakları yaratmaktadır..

 

Edexcel GCE AS / A Levels (Genel Öğretim Sertifikası)Edexcel International Advanced Levels (16 ile 19 yaşları arasındakiler için önerilmektedir)

 

Edexcel GCE AS / A Level ve International Advanced Levels yeterlilikleri, üniversitede öğrenim görmek üzere seçilen alana yönelik eğitim almak veya belli bir sektörde çalışmak amacıyla geniş ölçekli bir eğitim altyapısı sağlamak için tasarlanmıştır. İki yıllık çalışmanın sonunda kazanılan bu prestijli yeterlilikler dünya çapında geçerliliğe sahiptir. Başta İngiltere olmak üzere Kanada, ABD ve Avustralya’dakilerin yanısıra dünyada önde gelen  üniversitelerde eğitim alma fırsatı sağlamaktadır.

 

Edexcel Uluslararası Diploma (16 ile 19 yaşları arasındakiler için önerilmektedir)

 

Edexcel Uluslararası Diploma (ID),  öğrencileri 21. yüzyılda başarı için gerekli olan temel bilgi , beceri ve davranışlara sahip çok yönlü bireyler haline getiren Edexcel Akademik ve BTEC mesleki yeterliliklerinin bir araya getirilmesinden oluşmaktadır.edexcelcallanakhisarkoleji2