9 ve 10. SINIF VELİ TOPLANTILARIMIZ UZAKTAN GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesinde uzaktan eğitim döneminde de veli iletişimi kesintisiz sürüyor. Koç öğretmenler aracılığıyla sık sık iletişim kurulan velilerimizle bu kez de K12Net Veli iletişim sistemi ile bire bir uzaktan veli toplantılarımızı gerçekleştirdik.

Branş öğretmenlerimizin gerçekleştirdiği online toplantılarda öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki performansları, ödev takipleri, derse katılımları, sınav hazırlıkları, birebir ve etüt çalışmaları, veli-öğrenci-öğretmen ilişkileri görüşüldü.

İletişimin etkili biçimde sağlandığı veli toplantısına yüksek oranda katılımlarından dolayı velilerimize çok teşekkür ederiz.

ERASMUS+ “TALES” PROJESİNİN P12 NUMARALI MİNİ PROJESİ TAMAMLANDI

The mini project numbered P12 of the Erasmus+ “TALES” project approved by the Turkish National Agency and funded by EU was completed successfully. Our 6th grade students read all of the stories in English prepared by our partners. Then, they answered the questions about these stories online with Kahoot.
 
Türkiye Ulusal Ajansı tarafından onaylanan ve AB tarafından finanse edilen Erasmus+ “TALES” projesinin P12 numaralı mini projesi başarıyla tamamlandı. 6. Sınıf öğrencilerimiz proje ortaklarımızın İngilizce olarak hazırlanan yerel hikayelerini okudu ve bu hikayeler hakkındaki soruları Kahoot uygulaması ile online toplantıda cevapladılar.

Kolej Öğrenci Koçluğu ( KÖK) Toplantısı

Kolej Öğrenci Koçluğu ( KÖK) sistemimizin standart uygulamalarından biri olan aylık toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıya okul müdürümüz, müdür yardımcımız, eğitim koordinatörümüz de katıldı. Toplantıda şimdiye dek yapılan çalışmalar, veli görüşme raporları , öğrenci takipleri ve bundan sonra yapılacak çalışmalar görüşüldü.

AKHİSAR KOLEJİNDEN TÜRKİYE İKİNCİSİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençleri yazmaya teşvik etmek, yetenekli gençleri ödüllendirmek ve edebiyat dünyasına genç yazarlar kazandırmak amaçlarıyla düzenlenen “Gençler Arası Öykü Yarışması”nda Akhisar Kolejinin büyük başarısı…

 

Akhisar Koleji Fen Lisesi 9 A sınıfı öğrencisi Deniz İYİKAL, “Benim Çocukluğum”  temalı yarışmada TÜRKİYE İKİNCİSİ olmuştur.

 

Öğrencimizi başarısından dolayı kutluyor, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz.

“Güvenli Dijital Okulum ve Güvenli Dijital Dünyam Projesi” İlkokul Veli Semineri

“Güvenli Dijital Okulum ve Güvenli Dijital Dünyam Projesi” İlkokul Veli Semineri
Akhisar Koleji İlköğretim Kurumları Okul Psikolojik Danışmanı Nehir Silici ve Bilişim Teknolojileri öğretmeni Evrim Erşendur tarafından ilkokul velilerimize “Siber Zorbalık ve Siber Güvenlik “ semineri verildi. Seminerde öğrencilerimizin internet ortamında karşılaşabilecekleri tehlikelere dikkat çekilirken bir yandan da bu tehlikelere karşı ebeveynlerin nasıl çocuklarımızı koruyacakları hakkında önerilerde bulunuldu.