ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZDEN EVDE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

Kitap okuma alışkanlığı, çocukların zihinsel, ruhsal ve psikolojik yönlerini geliştirmek için en etkili yöntemlerden biridir. Zengin hayal dünyası, daha sağlıklı bir kişilik gelişimi için küçük yaşta kazanılan kitap okuma alışkanlığının önemi oldukça fazladır.Akhisar Koleji Anaokulu öğrencilerimiz, aile katılımı sağlayarak evlerinde kitap okuyor ve kaliteli zaman geçiriyor.
 Okuma


ZEYTİNDE HASAT ZAMANI

Akhisar Koleji Anaokulu öğrencileri okulumuzun bahçesindeki zeytin ağaçlarını incelediler. Öğrencilerimiz zeytin ağacının kışın yapraklarını dökmediğini, zeytinlerin olgunlaşma zamanını ve zeytinden elde edilen ürünler hakkında öğretmenleri ile sohbet ettiler. Daha sonra öğrenciler öğretmenleri ile birlikte dikkatli bir şekilde zeytin toplayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

AKHİSAR KOLEJİ ANAOKULUNDAN “AUTUMN BRUNCH”

Akhisar Koleji Anaokulunun düzenlediği ” Autumn Brunch” etkinliğinde öğrencilerimiz İngilizce Öğretmenlerimizin hazırladığı etkinlikler ile bir yandan eğlenirken, diğer yandan velilerimiz tarafından gönderilen leziz ikramlar ile okulumuzun çim alanında hoş bir kahvaltı gerçekleştirdiler. Piknik havasında geçen sonbahar kahvaltısı öğrencilerimizin yine öğretmenleri eşliğinde sunduğu İngilizce şarkı ve danslarla sona erdi.

Pastadan Şapka Yaptık!

PASTADAN ŞAPKA YAPTIK! Özel Akhisar Kreş ve Gündüz Bakım Evi 3-4 yaş grubu öğrencileri plastik tabak,parmak boyası,karton kullanarak pasta şeklinde şapka yaptılar.Öğretmenimiz ile birlikte tabağın şeklinin nasıl olduğunu ve neler yapabileceğimizi konuştuk.Daha sonra yerli malı haftası partisinde kullanmak için şapka yapmaya karar verdik.Plastik tabakları parmak boyasıyla renklendirdikten sonra grafon kağıdı ve kartonlarlaSüsledik Üzerine iki tane mum yapıştırdıktan sonra lastikleyerek başımıza taktık.İşte yağtığımız pastadan şapkamız..

Küçük Sevimli Pastalar!

                                       KÜÇÜK SEVİMLİ PASTALAR… Özel Akhisar Kreş ve Gündüz Bakım evi 6 yaş Uğurböcekleri Sınıfı öğrencileri Küçük kekleri kullanarak pastalar yaptılar.Öğrencilerimiz önce pasta için kremayı öğretmenleri ile birlikte güzelce çırptılar.Daha sonra kremayı poşete doldurup keklerin üzerine sıkılabilecek hala getirdiler.1 tane beyaz 1 tane de pembe krema hazırlayıp keklerinin üzerine önce beyaz  sonra pembe krema ile kapladılar.Şimdi sıra süslemesinde idi pasta süsü, hindistan cevizi ve renkli şekerlemelerle süslediler.Pastalarımız çok sevimli görünüyordu, yemeye kıyamadık  ama  dayanamadık…Mmm nefis olmuş…Hepimizin iline sağlık:)Etkinliğimizi yuvarlama tekniği ile yaptığımız pastalar ile sonlandırdık.