Özel Akhisar Lisesi Türkiye Yarı Finalinde!

24-28 Ocak 2011 tarihlerinde Isparta’da düzenlenen Gençler Grup Şampiyonasında Manisa ilini temsil eden Özel Akhisar Lisesi Genç Erkek Basketbol Takımı, Nevşehir Altınyıldız Kolejini 78-42, Karaman TOKİ Anadolu Lisesini 71-28 yenerek yarı finale yükseldi. Uzun yıllar lise gençler olarak grup şampinasına takım gönderemeyen ilçemizden, bu yıl büyük başarı göstererek Grup Şampinasına katılmaya hak kazanan Özel Akhisar Lisesi Genç Erkek Basketbol Takımı ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.27 Ocak 2011 Perşembe günü yarı finalde Antalya Salih Konca Lisesi ile karşılaşacak olan Akhisar Lisesi öğrencileri “Kendilerinden desteğini esirgemeyen Akhisar Koleji kurucularına ve Akhisar Belediye Spor Kulübüne çok teşekkür ederek, bu final grubunda elde edebilecekleri en iyi dereceyi, alacaklarına söz verdiler.”Takım Kadrosu: 4. Ozan İLHAN, 5. Mert KONANÇ, 6. Onur EMTEKİN, 7. Övül ÖZSU, 9. Cenkay ÇINAR, 10. Arif KILDIR, 11. Efe EMRAN, 12. Yiğitcan KOCACIK, 13. Orçun UZEL, 14. Mümin YILMAZ, 15. Yakupcan KARAKUŞ

Akhisar Koleji Özel Akhisar Lisesi Genç Erkek Basketbol Takımının Büyük Başarısı!

Akhisar Koleji Özel Akhisar Lisesi Genç Erkek Basketbol Takımının Büyük Başarısı! 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete başlayan Özel Akhisar Lisesi, ilk defa katıldığı liseler arası basketbol müsabakalarında il ikincisi oldu.Manisa’da yapılan karşılaşmalarda Özel Akhisar Lisesi Erkek Basketbol takımı, Manisa Güzel Sanatlar Spor Lisesini 61-58, Turgutlu Anadolu Lisesini 78-50, Salihli Anadolu Lisesini 92-68 ve Salihli Endüstri Meslek Lisesini de 46-45 yenerek galip geldi.İlk defa katıldığı basketbol müsabakalarında sahada adeta fırtına estiren Özel Akhisar Lisesi Genç Erkek Basketbol takımı, Isparta’da 24-28 Ocak 2011 tarihleri arasında yapılacak grup maçlarına katılmaya hak kazandı.Özel Akhisar Lisesi Erkek Basketbol takımı kadrosunda, Ozan İLHAN, Mert KONANÇ, Onur EMTEKİN, Övül ÖZSU, Oğuz GÖKEFE, Cenkay Alp ÇINAR, Arif KILDIR, Mehmet Efe EMRAN, Yiğitcan KOCACIK, Orçun UZEL, Mümin YILMAZ ve Yakupcan KARAKUŞ yer alıyor.Özel Akhisar Lisesi, erkek basketbol takımının başarısının yanında, kız basketbol takımıyla da başarısını kanıtladı. Özel Akhisar Lisesi Kız Basketbol takımı da bölge karşılaşmalarında ilçe birincisi, il üçüncüsü oldu.Özel Akhisar Lisesi Kız Basketbol takımı, Soma Kız Meslek Lisesini 55-7, Akhisar Anadolu Öğretmen Lisesini 33-21 yenerek galip geldi.Özel Akhisar Lisesi Kız Basketbol takımı kadrosunda, Yasemin KAMEK, Fulya AKKUZU, Aliye ÖREN, Selin GÜLSEVEN, Naz SIDAN, Gülşah SAYDAM, Oya YOL, Tansu YANIK ve Saniye KILINÇ yer alıyor.

Şampiyon Öğrencilerimize Kurucumuz H.Vehbi BAŞARAN’dan Köfte Ziyafeti!

52 Öğrencisi Olan Özel Akhisar Lisesi Kız ve Erkek Basketbol Takımları Birinci Oldu! Binlerce öğrencileri bulunan 8 Lise arasından, sadece 52 öğrencisi bulunan Özel Akhisar Lisesi, kız ve erkek basketbol takımları yaptıkları tüm müsabakaları kazanarak Akhisar grup birinciliğini elde ettiler.Kolej Kurucuları, Avukat Halil Vehbi Başaran, Eczacı Tayfun Başaran birinci olan basketbol takım oyuncularına, Beden Eğitimi Öğretmenlerine ve okul yöneticilerine ziyafet verdiler.          Köfteci Ramiz’de Okulun Genel Müdürü Mesut Kemerli, Özel Akhisar Lisesi Müdürü Bedrettin Yalçınkaya, Akhisar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenleri Tülin Tunç, Nuri Giyik, 9 kız, 12 erkek basketbol oyuncusu öğle yemeğinde bir araya geldiler.Lise Müdürü Bedrettin Yalçınkaya, “Disiplinli çalışmanın semeresini Akhisar grubunu lider bitirerek elde ettiniz. Manisa il birinciliğini alacağınızdan eminim. Tebrik ediyorum.” dedi.Akhisar Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Halil Vehbi Başaran, “Siz sevgili öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Hepiniz pırıl pırıl gençlersiniz. Spordaki başarılarınızı derslerinizde de gösterdiğinizi takip ediyorum. Örnek öğrenciler olduğunuz için okulumuz adına sizleri tek tek tebrik ediyor, gözlerinizden öpüyorum.” dedi.

Şampiyonlar!

Özel Akhisar Lisesi Kız ve Erkek Basketbol takımları Akhisar şampiyonu oldular.Genç kızlar basketbol maçlarında Özel Akhisar Lisesi final müsabakalarında Anadolu Öğretmen Lisesini 12 sayı farkla 33-21 yenerek şampiyonluğunu ilan etti.Karşılaştığı Fevzi Keskinoğlu Lisesini 65-07,Adanan Menderes Lisesini 63-30,Soma Kız Meslek Lisesini 55-07 yenerek finale yükselen kız basketbol takımımız  finalde Anadolu Öğretmen Lisesi ile karşılaştı.Çok çekişmeli geçen maçta tüm periyotlara üstün giren kızlarımız zorlu mücadele sonucunda şampiyonluğu kucakladı.Erkek basketbol takımımız ise Anadolu Öğretmen Lisesini 70-50 yenerek,grubun diğer nağmağlup takımı olan  Akhisar Anadolu Lisesi ile final oynamaya hak kazandı.Final maçından 76-43 üstün ayrılan erkek takımımız gurubu lider tamamlayarak Manisa da düzenlenecek olan il birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazandı.Her iki takımımızın da  elde ettiği bu başarılar okulumuzda çok büyük bir sevinçle karşılandı.Sayın Kurucumuz H.Vehbi BAŞARAN,Genel Müdürümüz Mesut KEMERLİ ve Lise Müdürümüz Bedrettin Y. YALÇINKAYA başarıda emeği geçen tüm sporcu öğrencileri ve Beden Eğitimi öğretmenlerini tebrik ederek teşekkür ettiler. 

Potada Özel Akhisar Rüzgarı!

Özel Akhisar Lisesi Basketbol Takımları İlçe Müsakabalarına Başarılı Bir Giriş Yaptı!\r\n\r\n2010-2011 Gençler Basketbol Müsabakaları Başladı!\r\n\r\nAkhisar Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen liseler arası genç kız ve erkek takımları maçları başladı.\r\n\r\nBu müsakabalarda Özel Akhisar Lisesi kız ve erkek takımı ilk günde rakiplerine üstünlük sağladı.ABSS yapılan karşılaşmalarda Özel Akhisar Lisesi erkek takımı Anadolu öğretmen Lisesi ile karşı karşıya geldi.Bu karşılaşmada tüm periyotlara üstün giren Özel Akhisar Lisesi maçtan 70-50 galip gelip ayrılan taraf oldu.2.karşılaşmada Özel Akhisar kız basketbol takımı Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi ile karşılaştı.Karşılaşmayı baştan sona önde götüren kız takımımız maçtan 65-7 gibi farklı bir sloganla ayrıldı.Özel Akhisar Lisesi Erkek Takımı OZAN İLHANMERT KONANÇONUR EMTEKİNÖVÜL ÖZSUOĞUZ GÖKEFECENKAY ALP ÇINARARİF KILDIRMEHMET EFE EMRANYİĞİTCAN KOCACIKORÇUN UZELMÜMİN YILMAZYAKUPCAN KARAKUŞ Özel Akhisar Lisesi Kız Takımı YASEMİN KAMERFULYA AKKUZUALİYE ÖRENSELİN GÜLSEVENNAZ SIDANGÜLŞAH SAYDAMOYA YOLTANSU YANIK SANİYE KILINÇ