Anaokulu

ÖZEL AKHİSAR ANAOKULU AÇILIYOR!

Akhisar Koleji kampüsünde “Özel Akhisar Anaokulu” binasının inşaatı başladı.

2011-2012 yılı için öğrenci kabul edecek olan Özel Akhisar Anaokulu, modern binasıyla örnek teşkil edecek şekilde yapılandırılıyor.

2 kat olarak projelendirilen anaokulu binasında, özel oyun alanları, branş derslerine ait özel donanımlı sınıflar, okuma ve drama odaları, bilgisayar odası, sinema odası, uyku odası, müzik odası gibi her türlü donanıma sahip sınıflar olacak.

Çocuklar için özel yapılandırılan oyun bahçesinde doğayla iç içe bir eğitim imkanı sunulan Özel Akhisar Anaokulunda, ağırlıklı İngilizce eğitimi uygulanacak.

Akhisar Koleji Genel Müdürü Mesut Kemerli, yaptığı açıklamada “Akhisar Koleji, 30 dönümlük kampüsünde 1996 yılında yapılan 20 derslikli-2 Fen Laboratuvarı-Müzik,Resim,Beden Eğitimi,Satranç, Teknoloji ve Tasarım ve Kütüphane salonları ile 2 Anasınıfı olan ilköğretim binamızda eğitim ve öğretime başlamıştır.

2004 yılında derslik / öğrenci , öğretim uygulaması yapılan okulumuzda bu dönüşüm için gerekli olan tüm sınıflarda Bilgisayar-TV ve laboratuvarlarımızda birlikte İngilizce dersliklerinde projeksiyon, akıllı tahta teknolojisinden faydalanılmaya başlanmıştır.

İlköğretimde haftalık programa eklenen 10 saat etüdün büyük çoğunluğu İngilizce öğretimine ayrılmış, Anasınıfında ve 1. sınıfta 4 saat, 2. ve 3. sınıfta 6 saat, 4. ve 5. sınıfta 6 saat, 6. ve 7. sınıfta 8 saat, 8 sınıflarda SBS hazırlık ile beraber 6 saat İngilizce uygulama yapılmıştır.

Sosyal etkinlikler için okul binasının üst katına modern 364 koltuklu Kültür Salonumuz 2006 yılında bitirilmiş ve hizmete sunulmuştur.

Velilerimizden aldığımız yoğun istek üzerine yine kampüste 14 dersliği, 3 Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarı olan 4 katlı modern  Özel Akhisar Lisesi binamız 2008 yılında bitirilmiş, eğitim ve öğretime açılmıştır.

2010-2011 yılında Uluslararası ölçülerde “Kolej Arena” ( Kapalı Spor Salonu)   binamızı da bitirdik, yakında hizmete sunulacaktır.

Şimdi daha da coşkuluyuz. Çünkü okulumuzun kampüsünde özellikle İngilizce öğretimine ağırlık verilen Anasınıfı (60-72 ay) ve Anaokulu (36-60 ay) öğrencilerine anaokulu standartlarına uygun modern binamızı çok kısa sürede tamamlayacağız.

Günümüzde Okul Öncesi Eğitim çok önem kazanmıştır. Çocukların gelecekleri için çok önem taşıyan bu okulların çok iyi bir eğitim vermesini veliler de istemektedir.

Özellikle Okul Öncesi sınıflarda yeni modern eğitim anlayışı uygulanırken, yeterli İngilizce öğretimi, sosyal etkinlik uygulamalarının yanında bu modele uygun modern eğitim binaları da gerektiğinden her türlü olanağın eksiksiz olduğu okul öncesi binamızı en kısa zamanda tamamlayacağız. Okul Öncesi Öğrencilerimiz 2011-2012 yılında yeni binalarında eğitim göreceklerdir. Ayrıca Özel Akhisar Anaokulumuzla ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak için 0 (236) 427 23 66 numaralı telefonumuzdan okulumuza ulaşabilirsiniz.” dedi.