GOOGLE MEET 


COVID-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitim sürecinde EBA’ya destek olarak online ders anlatımı için  Google Meet uygulaması kullanıyoruz.  Google Meet’in kullanımı için anlaşmalı premium özellliklere sahip @akhisarkoleji.com uzantılı mail adresleri tüm öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Google Meet ile ilgili hazırlanan eğitim videolarını sırasıyla aşağıdan izleyebilirsiniz. Ayrıca akhisarkoleji.com  uzantılı mail adreslerimizle premium olarak çalışan ek uygulamaların detaylı açıklamaları da aşağıda verilmiştir.

https://meet.google.com/

1 - Toplantı Açma

2 - Kullanıcı Ekleme

3 - Arayüz Tanıtımı

4 - Kullanıcı Düzenleme

5 - Ekran Paylaşımı

6 - Toplantı Video Kaydı

UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMIMIZA EK UYGULAMALAR

 

Ortak çalışma, iletişim ve yaratıcılık için tasarlanmış araçlar

Google for Education öğretmenlere, öğrenim deneyimini kişiselleştirmeye daha fazla zaman ayırma özgürlüğü verirken, deneyimi yönetmek için ayrılan zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Öğrenciler ise, hem 21. yüzyılın problem çözme yöntemlerini öğrenme hem de gelecekteki kariyerlerinde işlerine yarayacak becerileri edinme fırsatına sahip olur. Ayrıca, her öğrenciye en iyi şekilde çalışma imkanı sunulmasına yardımcı olan erişilebilirlik özelliklerinden faydalanabilirler.

Öğrencilerinizle iletişime geçin

Evden eğitim yaparken ödev vermek, öğrencilerinizi derse katılmaya teşvik etmek ve iletişimi desteklemek için Google Classroom kullanın.

Detaylı Bilgi

Öğrencileriniz için bir ‘Sınıf’ oluşturun

Google Sites ile ders içeriklerini, çalışma dokümanlarını, videoları ve daha fazlasını barındıracak sınıfınıza özel bir web sitesi yaratabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Birebir görüşmeler ayarlayın

Google Takvim’de ofis saatleri belirleyin ve öğrencilerinizin bireysel olarak veya küçük gruplar halinde randevu almalarına olanak tanıyın.

Detaylı Bilgi

Online tahtada ders anlatın

Jamboard kullanarak ve ekranınızı paylaşarak kavramları görsel olarak anlatın ya da öğrencilerinizin kavram haritaları, şemalar vb. ile derslere katkıda bulunmalarını sağlayın.

Detaylı Bilgi

Online test, quiz, sınavlar hazırlayın

Öğrencilerinizin bildiklerini gösterebilmeleri (ve not verirken zaman kazanmanız) için çoktan seçmeli veya açık uçlu sınavlar hazırlayın.

İstediğiniz şekilde Soru ve Cevap bölümleri hazırlayabilirsiniz

Çoktan seçmeliden açılır listelere ve doğrusal ölçeğe kadar bir dizi soru seçeneği arasından tercihte bulunabilirsiniz. Resimler ve YouTube videoları ekleyebilir veya sayfa dallandırma ve soru atlama mantığını kullanarak çalışmanızı süsleyebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Her şey organizedir ve analiz edilir

Anketlerinize verilen yanıtlar, gerçek zamanlı yanıt bilgileri ve grafiklerle birlikte, düzgün bir şekilde ve otomatik olarak Formlar’da toplanır. İsterseniz tüm verilerinizi E-Tablolar‘da görüntüleyerek daha kapsamlı işlemler gerçekleştirebilirsiniz.

Google Slaytlar

Google Slaytlar ile, nerede olursanız olun sunu oluşturabilir, düzenleyebilir, sunular üzerinde ortak çalışma gerçekleştirebilir ve sunum yapabilirsiniz. Detaylı Bilgi

Chrome’daki bir sayfayı televizyonda yayınlama

  1. Bilgisayarınızda Chrome’u açın.
  2. Sağ üstte Diğer Diğer ve sonra Yayınla‘yı tıklayın.
  3. İçeriği izlemek istediğiniz Chromecast cihazınızı seçin.
    • Chromecast’i zaten kullanıyorsanız içeriğiniz TV’nizdeki içeriğin yerini alır.
  4. İşiniz bittiğinde, adres çubuğunun sağındaki Yayınla Yayınla ve sonra Durdur‘u tıklayın.

Chrome’da görecekleriniz

  • Sekmeniz bir TV’de gösterilirken Ekran Ekran simgesini görürsünüz.
  • Adres çubuğunun sağında, uzantılarınızın yanında Etkin Yayın Active cast extension simgesini görürsünüz.

Chrome’da bir kısayol kullanmak için Yayınla düğmesini ekleyin.