ANAOKULU ÖĞRENCİLERİMİZDEN EVDE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ

Kitap okuma alışkanlığı, çocukların zihinsel, ruhsal ve psikolojik yönlerini geliştirmek için en etkili yöntemlerden biridir. Zengin hayal dünyası, daha sağlıklı bir kişilik gelişimi için küçük yaşta kazanılan kitap okuma alışkanlığının önemi oldukça fazladır.Akhisar Koleji Anaokulu öğrencilerimiz, aile katılımı sağlayarak evlerinde kitap okuyor ve kaliteli zaman geçiriyor.
 Okuma


Akhisar Koleji 2020-2021 Öğretim Yılı Kurucular Toplantısı

Akhisar Koleji 2020-2021 öğretim yılı kurucular toplantısı; yöneticiler, öğretmenler ve personelin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda pandemi sürecinde Akhisar Kolejindeki eğitim, 2.dönemde alınacak önlemler ve bundan sonraki süreçte öğrencilerin başarısını artırıcı önlemler görüşüldü. Yeni dönem kayıtlarının çok hızlı başlamasının, pandemi sürecini başarılı geçirmelerine ve Akhisar Kolejinin 25 yıllık tecrübesine bağlayan kurucular tüm çalışanlara teşekkür etti.

AKHİSAR KOLEJİ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ “YERLİ MALI HAFTASI’NI” KUTLADI

Akhisar Koleji Anaokulu öğrencilerimiz belirli gün ve haftalar kapsamında “Tutum, Yatırım Ve Yerli Malı Haftası’nı” kutladılar. Öğrendikleri meyve isimleri ile pekiştirici sanat etkinlikleri yapan öğrencilerimiz, gün içinde de tutumlu olmanın ne olduğuna ilişkin farkındalık oluşturan etkinliklere katıldı. Ülkemizde yetişen meyve ve yemişlerle süsledikleri özgün taçlar öğrencilerimizin kalıcı öğrenmesine katkısı dikkat çekiciydi.
Okul öncesi dönem için soyut olan tutumlu olma, bilinçli tüketici gibi kavramlar onların dünyalarında var olan oyuncak ve kumbara ile somutlaştırılarak hikayeler ile paylaşıldı. Öğrencilerimiz kutladıkları belirli gün ve haftalar etkinliğinden tutumlu olmak için neler yapabileceklerine ilişkin yaş seviyelerine uygun etkinlikler yaparak, günü getirdikleri yerli Malı ürünleri ikindi kahvaltılarında tüketerek tamamladılar.

AKHİSAR KOLEJİNDE UZAKTAN EĞİTİM BAŞARIYLA SÜRÜYOR

Mart ayından beri süren uzaktan eğitim çalışmalarımız aksamadan kesintisiz devam ediyor. Güçlü akademik kadromuz ve teknolojik alt yapımız sayesinde bu dönemi başarıyla sürdürüyoruz.

Öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz uzaktan eğitim sürecini titizlikle yönetiyorlar. Bu süreçte öğretmenlerimiz canlı ders anlatımları, K12 NET,  Whatsapp grupları ve Classroom  uygulaması      üzerinden ödev gönderimleri, ödev takibi ve geri bildirimleri yapmakta;  online deneme sınavları, ders sonu kazanım belirleme alıştırmaları, her gün ders saatleri sonrasında bireysel ve grup etütlerini gerçekleştirmektedirler.

Ayrıca anaokulu ve ilkokulda sınıf öğretmenlerimiz, ortaokul ve lisede ise koç öğretmenlerimiz  öğrencilerimizle ve velilerimizle anlık iletişim kurup öğrencilerin derse katılımlarını ve ders performanslarını  denetlemektedirler.

Öğrencilerimiz akademik derslerin yanı sıra uygulamalı derslerde çeşitli aktiviteler yaparak eğlenceli zaman geçirmektedirler.

Velilerimize uyguladığımız  “veli memnuniyet anketleri”yle velilerimizin beklentilerini öğrenip planlamalarımızı ona göre yapıyoruz.

Sınav grupları olan 8. ve 12. sınıflarımıza hafta sonları online kurs programımızı kesintisiz sürdürüyoruz.

Rehberlik hizmetlerimiz, LGS/YKS hazırlık ve motivasyon destek çalışmaları, bireysel  ve grupla online psikolojik danışma görüşmeleri, online veli ve öğrenci seminerleriyle devam etmektedir.

Bu süreçte, özverili çalışmalarından dolayı sevgili öğrencilerimize, velilerimize ve programın lokomotifi olan anaokulu,  ilkokul, ortaokul ve Anadolu ve fen lisemizin değerli öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.”

BUGÜN “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ”

Bugün “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Bugün bir kutlama, hatırlama günü değildir. Engellilerin sorunlarını paylaşma, çözümleme, engelleri nasıl aşabilirizi konuşma, engelli engelsiz tüm insanların birlikte hareket etme günüdür.
“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” için Akhisar Koleji Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı çeşitli etkinlikler ve öğretmenlerimizin hazırladığı video ile günün anlam ve önemi vurgulandı.