ZEYTİNDE HASAT ZAMANI

Akhisar Koleji Anaokulu öğrencileri okulumuzun bahçesindeki zeytin ağaçlarını incelediler. Öğrencilerimiz zeytin ağacının kışın yapraklarını dökmediğini, zeytinlerin olgunlaşma zamanını ve zeytinden elde edilen ürünler hakkında öğretmenleri ile sohbet ettiler. Daha sonra öğrenciler öğretmenleri ile birlikte dikkatli bir şekilde zeytin toplayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

AKHİSAR KOLEJİ ANAOKULUNDAN “AUTUMN BRUNCH”

Akhisar Koleji Anaokulunun düzenlediği ” Autumn Brunch” etkinliğinde öğrencilerimiz İngilizce Öğretmenlerimizin hazırladığı etkinlikler ile bir yandan eğlenirken, diğer yandan velilerimiz tarafından gönderilen leziz ikramlar ile okulumuzun çim alanında hoş bir kahvaltı gerçekleştirdiler. Piknik havasında geçen sonbahar kahvaltısı öğrencilerimizin yine öğretmenleri eşliğinde sunduğu İngilizce şarkı ve danslarla sona erdi.

Anaokulu Veli Toplantısı

Anaokulumuz bu yılın ilk veli toplantısını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasında 24 yıldır Akhisar’ın eğitimdeki başarı çıtasını yükselten Akhisar Koleji’nin, anaokuluyla da çocukların gelişimine katkıda bulunduğunu belirterek okul öncesi eğitimin önemini vurgulayan Kurum Müdürü Ali Rıza PERESE, “Amacımız kendine güvenen, yaratıcı, meraklı, aktif ve mutlu çocuklar yetiştirmektir. Anaokulumuz 10 branşta çocuklarınıza güvenilir, özenli, sevgi ve saygının hakim olduğu, sıcacık bir ortam sunmaktadır.” dedi. Daha sonra işletme koordinatörü Zekine BÜKE okulun işleyişi hakkında bilgi verdi, velilerimize grup öğretmenlerini ve branş öğretmenlerini tanıttı. Öğretmenler tek tek söz alıp branşlarıyla ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmaları anlattılar. Ardından anaokulu öğretmenlerimizden  Selin Başaran bu yıl uygulamaya başlayacağımız K12 Net sistemi hakkında bilgi verdi. Toplantı sonunda velilerimiz grup öğretmenleri ve branş öğretmenleriyle bireysel görüşmeler yaptılar.
TOPANTIYA KATILANLAR: Ali Rıza PERESE : Kurum Müdürü, Mehmet SALĞIN : Müdür Yardımcısı-Eğitim Koordinatörü, Burcu BARUTÇUOĞLU : Müdür Yardımcısı- Rehberlik, Zekine BÜKE : İşletme Koordinatörü, Selin BAŞARAN : Anaokulu Öğretmeni, Zeynep EV : Anaokulu Öğretmeni, Fatma Gürkan :Anaokulu Öğretmeni, Gizem GERMANOĞLU : Anaokulu Öğretmeni, Ebru YAPICI : Anaokulu Usta Öğretici, Havva GÜDE : Anaokulu Usta Öğretici, Sinem FİDAN : Anaokulu Usta Öğretici, Şafak ÇAĞLAR : İngilizce, Esra ÇOĞALMIŞ: İngilizce, ÜmitCan AYDINER: Müzik, Çiğdem KARAKUŞ : Görsel Sanatlar, Ebru YAPICI: Satranç, Burcu SALĞIN : Spor ve Fiziki Etkinlikler, Evrim ERŞENDUR: Robotik Kodlama Öğretmeni, Mehmet BOSTAN: Okuma yazmaya hazırlık, Mehmet Ayhan: Okuma yazmaya hazırlık,  Nurcan AKIN : Hemşire.

Yeni Öğretim Yılına Merhaba

Akhisar Koleji 24. öğretim yılına törenle başladı. “İlköğretim Haftası” ve yeni öğretim yılının başlaması nedeniyle düzenlemiş olduğumuz program, saygı durusunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın coşkulu bir şekilde okunmasının ardından Ortaöğretim Kurumları Müdürü Turgay Arguz ve İlköğretim Kurumları Müdürü Ali Rıza Perese konuşmalarını yaptılar. İlk ders öğretmenimiz Gürol Özek tarafından verildi. Bu yıl Akhisar Koleji’nde yeni görev alacak öğretmenlerin tanıtımının ardından 1. sınıflar ile 5 Sınıfların İngilizce korosu şarkılarını seslendirdiler. Birinci sınıfların dans gösterilerinden sonra Akhisar Koleji Fen Lisesi öğrencisi Serra Tavlı öğrenciler adına konuşmasını yaptı. Program keman dinletisi ile sona erdi. Tüm öğrencilerimize başarılı bir öğretim yılı diliyoruz.

Yeni Döneme Başladık

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Bülent Yılmaz, yeni öğretim yılı öncesinde Akhisar Koleji öğretmenlerine seminer verdi. Seminerde verimli kitap okuma, eleştirel kitap okuma, dil ve düşünme arasındaki ilişki, kitap okumanın yaşamla ilişkisi gibi konular üzerinde duran Prof. Bülent Yılmaz yaşamdan örneklerle semineri tamamladı. Yıl içinde Akhisar Koleji öğrencilerine de bir seminer veren Bülent Yılmaz, önümüzdeki öğretim yılında velilerle de buluşmak istediğini belirtti. Prof. Bülent Yılmaz’a teşekkür ederiz.