Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Kişisel Verileri Koruma Kanunu’nun 11. maddesi gereğince Akhisar Koleji kurucuları, öğretmenleri ve personeline Avukat Onur ÖZDİKER tarafından ilgili kanunla ilgili olarak kişilerin kişisel hak ve yükümlülükleri konularında seminer verildi.

Anaokulumuzdan Muhteşem Gece

Akhisar Koleji Anaokulu öğrencileri 2018 – 2019 eğitim – öğretim yılı boyunca hazırladıkları çeşitli etkinlikleri 18 Nisan gecesi okulumuz kültür salonunda ailelerine sundular. Öğrencilerimiz ingilizce tiyatro, dans, koro ve çeşitli etkinliklerle geceye renk kattılar. Ayrıca gecede sergilenen satranç sunumu ve 6 yaş Geleceğe Dönüş Fotoğraf Projesi sunumlarıyla velilerimiz keyifli bir gece yaşadılar. Son olarak 6 yaş grupları sembolik diplomalarını aldılar. ” Akhisar Koleji ” marşını söyleyerek keplerini attılar

Anaokulu Veli Toplantımız

Anaokulumuz bu yılın ilk veli toplantısını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasında 23 yıldır Akhisar’ın eğitimdeki başarısı çıtasını yükselten Akhisar Koleji’nin, anaokuluyla da çocukların gelişimine katkıda bulunduğunu belirterek okul öncesi eğitimin önemini vurgulayan kurum müdürü Ali Rıza PERESE, “Amacımız kendine güvenen, yaratıcı, meraklı, aktif ve mutlu çocuklar yetiştirmektir.  Anaokulumuz 9 branşta 24 öğretmenle çocuklarınıza güvenilir, özenli, sevgi ve saygının hakim olduğu, sıcacık bir ortam sunmaktadır.” dedi. Daha sonra işletme koordinatörü Zekine BÜKE anaokulunun işleyişiyle ilgili bilgiler verdi. Ardından Anaokulu Müdür Yardımcısı Burcu Barutçuoğlu velilerimize grup öğretmenlerini ve branş öğretmenlerini tanıttı. Öğretmenler tek tek söz alıp branşlarıyla ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmaları anlattılar. Toplantı sonunda velilerimiz grup öğretmenleri ve branş öğretmenleriyle bireysel görüşmeler yaptılar.

Haydi Pedal Çevir

Özel Akhisar Koleji’nin 5.sini düzenlemiş olduğu “ Bisiklet Turu Şenliği ” bu yıl da 14.10.2018 Pazar günü Akhisar Gölet alanında gerçekleştirildi.

Hep ilkleri gerçekleştiren ve farklı organizasyonlara adını yazdıran Akhisar Koleji, bundan böyle de farklı etkinliklerde adından söz ettirecektir. Ayrıca sponsorlarımız Keskinoğlu Şirketler Grubu, Üretici Süt Ürünleri, Özel Doğuş Hastanesi, Merde Pide ve Sıdan Şirketler Grubu’na teşekkürlerimizi sunarız.

Sağlık için spor parolasıyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik her yıl büyüyerek devam edecektir.

Akhisar Koleji’nde Yeni Öğretim Yılına Hazırlık

Akhisar Koleji öğretmenlerine Bireysel ve Kurumsal Gelişim Merkezi uzmanları tarafından

Etkili Sınıf Yönetimi,

Veli İletişiminde Öğretmen Tutumları,

Beden Dili ve İletişim

Kurum Kültürü ve Okulda Takım Olmak,

konularında  seminerler verildi. Seminer sırasında zaman zaman konu ile ilgili uygulamalar da yapıldı. Seminer etkinlik örnekleriyle sonlandırıldı.