Akhisar Kolejinde Online Eğitim

SINIF EVİNİZDE, ÖĞRETMEN YANINIZDA

Değerli Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz

  Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasıyla, koronavirüs (Covid 19) salgını nedeniyle tedbir amaçlı olarak okullarda yüz yüze eğitime  30 Nisan’a kadar ara verilmesine ve  uzaktan eğitime geçilmesine karar verilmiştir. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığının çalışmaları ile uyumlu olarak süreci yakından takip ederek eylem planımızı o yönde şekillendirmekteyiz.  Eğitimimiz ve paylaşımlarımız “K12Net Okul Bilgi Portalı” , “WhatsApp” iletişim grupları, “EBA” ve “Kunduz Soru Çözümü” uygulaması üzerinden devam ederken 30 Nisan’a kadar uzayan bu yeni süreç ek çalışmalarla desteklenecektir.

     Bu bağlamda Akhisar Koleji tarafından online eğitimin alt yapısı anlaşmalı olduğumuz premium özelliklere sahip “Google Hangouts Meet” sistemi tarafından sağlanacaktır. Ayrıca tüm öğretmen ve öğrencilerimizin @akhisarkoleji uzantılı mail adresleri bilgi işlem merkezimiz tarafından tamamlanmıştır. Online ders programları belirlenmiştir. ( Bilindiği gibi 8. ve 12 sınıfların sınav konularıyla ilgili ortaya çıkan yeni durum öğretmenlerimiz ve yönetimimiz tarafından yeniden değerlendirilip planlanacaktır.) Öğretmenlerimiz tarafından online konu anlatımları, online konu testleri, online deneme sınavları, online veli görüşmeleri, online koçluk görüşmeleri ve anaokulu için online etkinlik programları  hazırlanmıştır.

               

  Bu konuda öğretmenlerimiz tarafından velilerimize ve öğrencilerimize bilgilendirme yapılacaktır. İçinde bulunduğumuz zor günlerde, olumsuzlukları  en aza indirmek için hep birlikte koordineli bir şekilde hareket etmek durumundayız. Bu sebeple siz değerli velilerimizden ricamız, size bildirdiğimiz tarih ve saatte öğrencilerimizin ders materyalleriyle, uygun sınıf ortamı sağlanarak derse hazır olmasıdır. Ayrıca okulumuzda bilgi almak ve görüşme yapmak isteyen velilerimiz için idareci, memur ve personelimiz de hazır bulunacaktır.  Her şey normale döndükten sonra tüm telafiler yüz yüze eğitimle öğretmenlerimiz tarafından yapılacaktır.

   Akhisar Koleji olarak bu olağanüstü durumdan hiçbir öğrencimizin ve velimizin mağduriyet yaşamasına izin vermeyeceğimizi tüm Akhisar Koleji ailesi ile paylaşmak isteriz. 

Saygılarımızla…

 

AKHİSAR KOLEJİNDE SATRANÇ ŞÖLENİ

Akhisar Koleji tarafından her yıl yapılan Atatürk Satranç Turnuvası’nın 24.sü, Akhisar Koleji çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi. 200’ün üzerinde yarışmacı birbirinden çekişmeli maçlarla turnuvaya heyecan kattılar.
Satranç denilince akla gelen okullardan biri olan Akhisar Koleji, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok sayıda katılımcıyla gerçekleştirdiği geleneksel 24. Atatürk Satranç Turnuvası’yla satranca verdiği önemi bir kez daha gösterdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan turnuvada açılış konuşması yapan Özel Akhisar Koleji İlköğretim Kurumları kurucusu Halil Vehbi Başaran konuşmasında bu turnuvayı düzenleme amaçlarından ve satrancın öneminden söz ederek sözlerini başarı dilekleriyle tamamladı.

Minikler, küçükler ve büyükler kategorisinde 200’ün üzerinde yarışmacı mücadele etti.
Ayrıca yarışmalar arasında öğrencilere yemek ikram edildi. Turnuva için sırasını bekleyen öğrenciler de velileriyle birlikte bahçede futbol, basketbol, voleybol ve çeşitli oyunlar oynayarak Kolej Arena’yı ve hayvanat bahçesini gezerek, oyun parkında eğlenerek hoşça zaman geçirdiler.

AKHİSAR KOLEJİNE YOĞUN İLGİ, REKOR KATILIM

15 Şubat 2020 Cumartesi günü 4. 5. 6. 7. sınıf öğrencileri ortaokula “burslu kayıt hakkı” elde etmek için ter döktüler. Yeni sınav sisteminde uygun soruların yer aldığı sınava çevre ilçelerden ve Akhisar’dan yoğun katılım oldu. 1500’ü aşkın öğrenciye iki oturum halinde sınav uygulandı.
Sınav süresince velilere hazırlanan ikramlar sunuldu. Ayrıca okulun kültür salonunda Rehber öğretmen Nehir Silici tarafından tanıtımlar ve sunumlar yapıldı.
Sınav sonuçlarının en kısa zamanda velilere ulaştırılacağını söyleyen okul yöneticleri: “Sınavımıza katılım gösteren velilere teşekkür ediyor, sevgili öğrencilere başarılı ve sağlıklı bir gelecek diliyoruz.” dediler.
Ayrıca okul yöneticileri 8. 9. 10. 11. sınıf bursluluk sınavının da 22.02.2020 Cumartesi günü yapılacağını hatırlattılar.

 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni

Gözleri bir günei aydınlatırdı Umutsuzluğu kabul etmeyendi Atatürk Sevgini kaynağı, bağımsızlığın timsali Geleceğin aynası olmuş Atatürk Akhisar Koleji öğrenci, öğretmen ve velileri 10 Kasım Pazar 09.05’te Ata’larını anmak amacıyla bir araya geldiler. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Ata’mızın vedasına yönelik bir slayt ve Atatürk’ü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin dramatize ettiği bir sunumla devam etti. Günün Anlam ve önemini belirten konuşmayı 9.sınıf Fen Lisesi öğrencilerinden Işık Erşan yaptı. Ardından 2. Sınıf öğrencileri, Almanca öğretmenleri Rana Kardaş’ın Atatürk için yazıp bestelediği İngilizce şarkıyı hep birlikte söylediler. Fen Lisesi öğrencilerinden Utku Durburga ve Ayşe Deniz Güney, yabancı devlet adamlarının Atatürk’ün ardından söyledikleri sözleri sundular ve anma programımız 4-B sınıfının hazırladıkları orotorya ve şarkılarla sona erdi.

 

Proje Ortaklarımız Akhisar’da

Okulumuz Akhisar Kolejinin Erasmus HEAL Projesi kapsamında çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen misafirleri, ilçemizde bir dizi ziyarette bulundu.

Önce Belediye Başkanı Sayın Besim Dutlulu’yu ziyaret eden misafirler,başkandan Akhisar hakkında bilgi aldılar. Sayın Dutlulu’yla İngilizce yapılan sohbet oldukça keyifiydi.

Daha sonra Emniyet Müdürü Sayın Engin Pınar ziyaret edildi. Akhisar’ın güvenlik konularında bilgi alan misafirler, hoş duygularla emniyet binasından ayrıldılar.

Son olarak Akhisar Kaymakamı Sayın Sabit Kaya tarafından kabul edilen misafirlerimiz, Akhisar’da yapılan çalışmalar konusunda bilgilendirildiler. Samimi bir havada geçen sohbet ve ziyaret misafirlerimizin teşekkürleriyle sona erdi.