BUGÜN “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ”

Bugün “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Bugün bir kutlama, hatırlama günü değildir. Engellilerin sorunlarını paylaşma, çözümleme, engelleri nasıl aşabilirizi konuşma, engelli engelsiz tüm insanların birlikte hareket etme günüdür.
“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” için Akhisar Koleji Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı çeşitli etkinlikler ve öğretmenlerimizin hazırladığı video ile günün anlam ve önemi vurgulandı.

Öğretmenlerimizden…

“Beni bilse bilse çiçekler bilir, dostlarım. Niçin yaşadığımı ben onlara söyledim. Çiçeklerde açar benim gizli arzularım.” 

Kocaman yüreği olan, müthiş özverili ve içten tüm öğretmenlerimizin gününü kutlarız.

 

 

HEYECANLI BİR BAŞLANGIÇ

Artık tatil bitti.   1.2.3.4.8.12 sınıflar için ilk ders zili çaldı. Öğrencilerimiz okullarına, sınıflarına, öğretmenlerine  kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar. Okul Müdürü Ali Rıza PERESE yaptığı konuşmada “Nitelikli eğitim anlayışıyla, veli-okul-öğrenci iş birliğiyle yeni döneme tam kadro hazırız. Nitelikli eğitim anlayışının her geçen gün  değer kazandığı günümüzde, anneler babalar için en paha biçilmez duyguların başında çocuğunun iyi bir eğitim almasının yarattığı mutluluk geliyor.Akhisar Koleji olarak bu mutluluğu velilerimize sürekli yaşatacağız.” dedi. Daha sonra velilere ve öğrencilere derslerine girecek olan sınıf öğretmenleri ve branş öğretmenleri tanıtıldı. Ardından tüm sosyal mesafe,hijyen ve maske kullanımı kurallarına dikkat ederek öğrencilerimiz  derslere başladılar.  Sosyal mesafe kuralının sağlıklı işleyebilmesi için öğrenciler  sınıf düzeylerine göre farklı günlerde okula gelecekler.

Tüm öğretmen ,öğrenci ve velilerimize sağlıklı, başarılı bir öğretim yılı diliyoruz.

ONLAR YENİ KEŞFETTİ OYSA BİZ YILLARDIR UYGULUYORUZ

Ünlü yemek eleştirmeni Vedat Milör, köşe yazısında sağlıklı beslenmenin ve mutfağımızın potansiyelini ortaya çıkarmanın ilk adımının okullarda oluşturulacak bahçelerde öğrencilere bu eğitimin verilmesi olduğunu vurgulayarak bazı ülkelerin bununla ilgili projeler başlattığını belirtiyor. Örnek olarak da Kaliforniya Berkeley’deki bir girişimden söz ediyor.

Dünyanın gündemine henüz yeni giren bu projeyi, Akhisar Koleji olarak anaokulumuzda biz yıllardır uyguluyoruz. Öğrencilerimiz “tarım çalışmaları” dersinde mevsim meyve ve sebzelerini yetiştirerek bu bilinci alıyorlar. Yetiştirdikleri ürünleri aileleriyle paylaşıyorlar.