10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni

Gözleri bir günei aydınlatırdı Umutsuzluğu kabul etmeyendi Atatürk Sevgini kaynağı, bağımsızlığın timsali Geleceğin aynası olmuş Atatürk Akhisar Koleji öğrenci, öğretmen ve velileri 10 Kasım Pazar 09.05’te Ata’larını anmak amacıyla bir araya geldiler. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Ata’mızın vedasına yönelik bir slayt ve Atatürk’ü ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin dramatize ettiği bir sunumla devam etti. Günün Anlam ve önemini belirten konuşmayı 9.sınıf Fen Lisesi öğrencilerinden Işık Erşan yaptı. Ardından 2. Sınıf öğrencileri, Almanca öğretmenleri Rana Kardaş’ın Atatürk için yazıp bestelediği İngilizce şarkıyı hep birlikte söylediler. Fen Lisesi öğrencilerinden Utku Durburga ve Ayşe Deniz Güney, yabancı devlet adamlarının Atatürk’ün ardından söyledikleri sözleri sundular ve anma programımız 4-B sınıfının hazırladıkları orotorya ve şarkılarla sona erdi.

 

Proje Ortaklarımız Akhisar’da

Okulumuz Akhisar Kolejinin Erasmus HEAL Projesi kapsamında çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen misafirleri, ilçemizde bir dizi ziyarette bulundu.

Önce Belediye Başkanı Sayın Besim Dutlulu’yu ziyaret eden misafirler,başkandan Akhisar hakkında bilgi aldılar. Sayın Dutlulu’yla İngilizce yapılan sohbet oldukça keyifiydi.

Daha sonra Emniyet Müdürü Sayın Engin Pınar ziyaret edildi. Akhisar’ın güvenlik konularında bilgi alan misafirler, hoş duygularla emniyet binasından ayrıldılar.

Son olarak Akhisar Kaymakamı Sayın Sabit Kaya tarafından kabul edilen misafirlerimiz, Akhisar’da yapılan çalışmalar konusunda bilgilendirildiler. Samimi bir havada geçen sohbet ve ziyaret misafirlerimizin teşekkürleriyle sona erdi.

ZEYTİNDE HASAT ZAMANI

Akhisar Koleji Anaokulu öğrencileri okulumuzun bahçesindeki zeytin ağaçlarını incelediler. Öğrencilerimiz zeytin ağacının kışın yapraklarını dökmediğini, zeytinlerin olgunlaşma zamanını ve zeytinden elde edilen ürünler hakkında öğretmenleri ile sohbet ettiler. Daha sonra öğrenciler öğretmenleri ile birlikte dikkatli bir şekilde zeytin toplayarak eğlenceli vakit geçirdiler.

AKHİSAR KOLEJİ ANAOKULUNDAN “AUTUMN BRUNCH”

Akhisar Koleji Anaokulunun düzenlediği ” Autumn Brunch” etkinliğinde öğrencilerimiz İngilizce Öğretmenlerimizin hazırladığı etkinlikler ile bir yandan eğlenirken, diğer yandan velilerimiz tarafından gönderilen leziz ikramlar ile okulumuzun çim alanında hoş bir kahvaltı gerçekleştirdiler. Piknik havasında geçen sonbahar kahvaltısı öğrencilerimizin yine öğretmenleri eşliğinde sunduğu İngilizce şarkı ve danslarla sona erdi.

Anaokulu Veli Toplantısı

Anaokulumuz bu yılın ilk veli toplantısını gerçekleştirdi. Açılış konuşmasında 24 yıldır Akhisar’ın eğitimdeki başarı çıtasını yükselten Akhisar Koleji’nin, anaokuluyla da çocukların gelişimine katkıda bulunduğunu belirterek okul öncesi eğitimin önemini vurgulayan Kurum Müdürü Ali Rıza PERESE, “Amacımız kendine güvenen, yaratıcı, meraklı, aktif ve mutlu çocuklar yetiştirmektir. Anaokulumuz 10 branşta çocuklarınıza güvenilir, özenli, sevgi ve saygının hakim olduğu, sıcacık bir ortam sunmaktadır.” dedi. Daha sonra işletme koordinatörü Zekine BÜKE okulun işleyişi hakkında bilgi verdi, velilerimize grup öğretmenlerini ve branş öğretmenlerini tanıttı. Öğretmenler tek tek söz alıp branşlarıyla ilgili yapılan ve yapılacak olan çalışmaları anlattılar. Ardından anaokulu öğretmenlerimizden  Selin Başaran bu yıl uygulamaya başlayacağımız K12 Net sistemi hakkında bilgi verdi. Toplantı sonunda velilerimiz grup öğretmenleri ve branş öğretmenleriyle bireysel görüşmeler yaptılar.
TOPANTIYA KATILANLAR: Ali Rıza PERESE : Kurum Müdürü, Mehmet SALĞIN : Müdür Yardımcısı-Eğitim Koordinatörü, Burcu BARUTÇUOĞLU : Müdür Yardımcısı- Rehberlik, Zekine BÜKE : İşletme Koordinatörü, Selin BAŞARAN : Anaokulu Öğretmeni, Zeynep EV : Anaokulu Öğretmeni, Fatma Gürkan :Anaokulu Öğretmeni, Gizem GERMANOĞLU : Anaokulu Öğretmeni, Ebru YAPICI : Anaokulu Usta Öğretici, Havva GÜDE : Anaokulu Usta Öğretici, Sinem FİDAN : Anaokulu Usta Öğretici, Şafak ÇAĞLAR : İngilizce, Esra ÇOĞALMIŞ: İngilizce, ÜmitCan AYDINER: Müzik, Çiğdem KARAKUŞ : Görsel Sanatlar, Ebru YAPICI: Satranç, Burcu SALĞIN : Spor ve Fiziki Etkinlikler, Evrim ERŞENDUR: Robotik Kodlama Öğretmeni, Mehmet BOSTAN: Okuma yazmaya hazırlık, Mehmet Ayhan: Okuma yazmaya hazırlık,  Nurcan AKIN : Hemşire.