MATEMATİK PROJESİYLE FİNALDEYİZ

Buca Belediyesinin düzenlediği uluslararası ayağı bulunan bilim yarışması BUCA IMSE2F (INTERNATIONAL MUSIC SCIENCE ENERGY ENGINEERING FAIR) de Matematik-Bilgisayar kategorisinde Türkiye genelinde ilk 16 ya giren projemiz ile Finale katılmaya hak kazandık. Okulumuzu temsil eden Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencimiz Şadenaz Taşkın ve danışman öğretmeni Yavuz Atçı ’nın hazırladıkları  “Cross Ratio ile Tren Kazalarının Önlenmesi” isimli matematik projesinin final sergisi 01-03 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de yapılacaktır. Öğrencimize Final etabında başarılar dileriz.

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesinde öğretim; “Yaz Tekrar Programı”, “Online Etütler”, “Koçluk Çalışmaları” ve “Rehberlik Hizmetleri” ile yaz döneminde de devam ediyor.

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesinde öğretim; “Yaz Tekrar Programı”, “Online Etütler”, “Koçluk Çalışmaları” ve “Rehberlik Hizmetleri” ile yaz döneminde de devam ediyor.
Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesinde 1 Temmuz’dan itibaren yürütülecek olan Yaz Tekrar Programı, Rehberlik Servisi tarafından, KÖK (Kolej Öğrenci Koçluğu) öğretmenleri ile paylaşıldı ve programın işleyişi hakkında öğretmenlere bilgi verildi. Toplantıda yaz çalışma kitapları üzerinden oluşturulan çalışma programları, online soru çözüm saatleri ve online denemeler ile öğrencilerin eksiklerinin giderilerek telafi eğitimine kadar öğrencilere ek destek sağlanacağını karara bağlandı.

AKHİSAR KOLEJİNDE KURUL TOPLANTISI

Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi yöneticileri ve öğretmenleri online sene sonu öğretmenler kurulunu gerçekleştirdi. Pandemi dönemi uzaktan eğitim, online birebirler, etüt ve deneme sınavları ile sosyal etkinlerin gerçekleştirimesindeki başarılı uygulamalar değerlendirildi. Yaz öğrenci takip sistemleri ve koçluk sisitemleri hakkındaki uygulamaların da paylaşıldığı kurul dilek ve temennilerle tamamlandı.

Akhisar Koleji Anadolu Lisesi Ailesi 12. Sınıf Velileriyle Buluştu

YKS sürecinde son viraja girerken Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ailesi,12.sınıf velilerimiz ile “Sınava Dönük Son Dönem Önerileri” konulu online seminerlerde bir araya geldi. Online seminerde Rehber Öğretmenimiz Senay Yücel, velilerimize sınava hazırlıkta son dönem hakkında bilgi vererek velilerimizin sorularını cevaplandırdı. Yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz de seminere katılımları ile velilerimize moral ve destek sağladılar.