Akhisar Koleji 2020-2021 Öğretim Yılı Kurucular Toplantısı

Akhisar Koleji 2020-2021 öğretim yılı kurucular toplantısı; yöneticiler, öğretmenler ve personelin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda pandemi sürecinde Akhisar Kolejindeki eğitim, 2.dönemde alınacak önlemler ve bundan sonraki süreçte öğrencilerin başarısını artırıcı önlemler görüşüldü. Yeni dönem kayıtlarının çok hızlı başlamasının, pandemi sürecini başarılı geçirmelerine ve Akhisar Kolejinin 25 yıllık tecrübesine bağlayan kurucular tüm çalışanlara teşekkür etti.

Türkiye’de Yeni Yıl

AB ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilerek desteklenen Akhisar Koleji Lisesine ait Erasmus+ ve e.Twinning “SAVE” projemizde öğrencilerimiz yeni yıl kutlamalarımızı Portekiz, İtalya, Yunanistan ve Polonya’daki arkadaşlarına tanıttılar.
Our students informed their Polish, Italian, Portugese and Greek friends about our new year traditions for the “SAVE” Erasmus and e-twinning projects which are carried out by Akhisar College High School and approved and funded by European Union and Turkish National Agency.

Akhisar Koleji YGA Zirve 2020’de

YGA 2000 yılında kurulan ve dünyanın en önemli sivil toplum örgütüdür.  Her yıl düzenlenen YGA( Genç Liderler Akademisi) zirvesi, vicdanlı ve donanımlı; çift kanatlı gençleri, girişimciler ve  yatırımcılarla bu yıl Londra ve Türkiye’de aynı anda çevrimiçi olarak buluşturdu.

 

Akhisar Koleji’nin 6 yıldır 120’ye yakın öğrencisinin de seçilerek katıldığı  zirveye yine ön eleme ile seçim yapılarak TED, Koç, Amerikan, Terakki ve Robert Koleji gibi okulların yanında Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerinden de 39 kişi seçilmiştir.

 

Türkiye’de ve dünyada önemli çalışmalar yapmış alanlarında  lider siyasetçi,sporcu,sanatçı, iş insanı  ve bilim insanlarının konuşmacı olarak katılıldığı zirveye kabul edilen Akhisar Koleji öğrencileri, 12-13 Aralık tarihlerinde zirvede Dr. Mehmet Öz (Kalp Cerrahı), Sinan Yaman (YGA Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı), Bülent Eczacıbaşı, Esra Eczacıbaşı ( Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve üyesi), Prof. Mehmet Toner ( Harvard & MIT ), Prof. Washington Yotto Ochieng (Freng Imperial College London), Sinan Güler (Profesyonel Basketbol Oyuncusu)  gibi birçok ünlüyle buluştular. Online soru cevap bölümünde sorularını sorarak kişisel gelişimleri ve akademik planları üzerine sohbet ettiler.

 

Bonus Hoca ile Canlı Yayın Sohbetinde Bir Araya Geldik

 

Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Rehberlik Biriminin Doğu Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile düzenlediği “Pandemi Döneminde YKS Başarısı İçin Verimli Çalışmada İleri Teknikler” konulu  seminerde Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Danışmanı Süleyman BELEDİOĞLU, Kolejimizin rehber öğretmenlerinden Senay YÜCEL moderatörlüğünde, öğrencilerle değerli bilgiler paylaşarak öğrencilerin sorularını cevapladı.

Öğrenciler tarafından Bonus Hoca olarak anılan eğitimci, yazar Süleyman BELEDİOĞLU, Instagram canlı yayınında, öğrencilerden gelen sorular doğrultusunda YKS’ye hazırlanırken uzaktan eğitim sürecinde çalışma alışkanlıklarını düzenleme, motivasyonu artırma ve motivasyonun devamlılığını sağlama, odaklanma sorunlarını giderme,verimli çalışma teknikleri ve YKS’ye dönük çalışma stratejileri konularında önemli ipuçları vererek, hatırlatmalarda bulundu.

 

 

AKHİSAR KOLEJİNDE UZAKTAN EĞİTİM BAŞARIYLA SÜRÜYOR

Mart ayından beri süren uzaktan eğitim çalışmalarımız aksamadan kesintisiz devam ediyor. Güçlü akademik kadromuz ve teknolojik alt yapımız sayesinde bu dönemi başarıyla sürdürüyoruz.

Öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz uzaktan eğitim sürecini titizlikle yönetiyorlar. Bu süreçte öğretmenlerimiz canlı ders anlatımları, K12 NET,  Whatsapp grupları ve Classroom  uygulaması      üzerinden ödev gönderimleri, ödev takibi ve geri bildirimleri yapmakta;  online deneme sınavları, ders sonu kazanım belirleme alıştırmaları, her gün ders saatleri sonrasında bireysel ve grup etütlerini gerçekleştirmektedirler.

Ayrıca anaokulu ve ilkokulda sınıf öğretmenlerimiz, ortaokul ve lisede ise koç öğretmenlerimiz  öğrencilerimizle ve velilerimizle anlık iletişim kurup öğrencilerin derse katılımlarını ve ders performanslarını  denetlemektedirler.

Öğrencilerimiz akademik derslerin yanı sıra uygulamalı derslerde çeşitli aktiviteler yaparak eğlenceli zaman geçirmektedirler.

Velilerimize uyguladığımız  “veli memnuniyet anketleri”yle velilerimizin beklentilerini öğrenip planlamalarımızı ona göre yapıyoruz.

Sınav grupları olan 8. ve 12. sınıflarımıza hafta sonları online kurs programımızı kesintisiz sürdürüyoruz.

Rehberlik hizmetlerimiz, LGS/YKS hazırlık ve motivasyon destek çalışmaları, bireysel  ve grupla online psikolojik danışma görüşmeleri, online veli ve öğrenci seminerleriyle devam etmektedir.

Bu süreçte, özverili çalışmalarından dolayı sevgili öğrencilerimize, velilerimize ve programın lokomotifi olan anaokulu,  ilkokul, ortaokul ve Anadolu ve fen lisemizin değerli öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.”