ULUSLARARASI ERASMUS+ SEMİNERİ

Özel Akhisar Koleji Ortaokulunda 2018-2020 tarihleri arasında sürdürülen “HEAL” projesi kapsamında iki ayrı online seminer düzenlendi. Covid 19 pandemisi sebebiyle gerçekleştirilemeyen Polonya ve Bulgaristan hareketlilikleri yerine planlanan görevler,  seminerler ve e.twinning etkinlikleri ile gerçekleştiriliyor. Haziran ayında Polonya moderatörlüğünde “Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Tüketim” online semineri ile Ağustos ayı içinde Bulgaristan moderatörlüğünde üniversiteden uzman Maria Derijan tarafından sunulan “Sosyal Duygusal Gelişimi  ve  Özgüven Becerileri Geliştirme” konulu uluslararası online seminere Akhisar Koleji proje öğretmenleri ile diğer beş ülkeden öğretmenler katıldı.

AKHİSAR KOLEJİNDEN TÜBİTAK 4004 BAŞARISI

Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümünden Profesör Gamze Özel Kadılar yürütücülüğünde gerçekleştirilmekte olan “İSTATİSTİĞİ DOĞADA ÖĞREN” Tübitak 4004 projesine başvuran 1317 öğretmen arasından seçilen kolejimiz matematik öğretmeni Yavuz Atçı Kastamonu’da dahil olduğu projenin eğitimlerinde 3. Günü tamamladı. Projeye davet edilen öğretmenlere alanında uzman akademisyenler tarafından verilen derslerin bir kısmı; Doğa felsefe istatistik, Doğanın gizli kahramanları:böcekler, toprak ana ile eğlenceli istatistikler, ekolojide veri madenciliği uygulamaları, doğanın denklemi, ekolojik istatistikler şeklindedir. 5 gün sürecek ve sonunda katılım belgesi almaya hak kazanacak olan ve okulumuzu bu projede temsil eden öğretmenimizi tebrik ederiz.

 

Akhisar Koleji Fen Lisesi’nde Oryantasyon Çalışmaları Başladı

Akhisar Koleji Fen Lisesi 9.sınıf öğrencileri ile 1. oryantasyon toplantısı gerçekleştirildi. Rehber öğretmenlerimiz Senay Yücel ve İlkin Bal’ın gerçekleştirdiği toplantıda öğrencilere okulumuzda yürütülen eğitim-öğretim etkinlikleri, online eğitim uygulamaları ve rehberlik çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Okul Birincilerimizin Unutulmaz Anları

Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılı birincimiz İrem ÖZ ve Akhisar Koleji Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılı birincimiz Gülce SEVGİL, düzenlenen törende kurucumuz Halil Vehbi BAŞARAN ile birlikte okul birincileri kütüğüne isim çaktılar. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.