VELİLERİMİZLE BİREBİR GÖRÜŞMELERİMİZ BAŞLADI

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi 9. sınıf velilerimizle işbirliği çalışmalarımız devam ediyor. KÖK-Kolej Öğrenci Koçlarımız, ders öğretmenlerimiz, Rehberlik birimimiz ve okul idarecilerinin hazır bulunduğu görüşmelerde her öğrenci hakkında bireysel görüşmeler yapıldı.

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Rehberlik Servisi çalışmaları, öğrenci seminerleri ile devam ediyor.

Akhisar Koleji rehberlik faaliyetleri kapsamında lise rehber öğretmenimizden Senay Yücel, öğrencilerin etkili öğrenme becerilerini geliştirmeleri için gerekli en önemli yetkinliklerle ilgili “Zaman Yönetimi ve Verimli Çalışma Becerilerini Geliştirme/Öğrenmeyi Öğrenme” seminerini gerçekleştirdi. Seminerde  öğrenciler farklı zaman yönetimi  tekniklerini öğrenirken yaşam boyu öğrenme süreçlerine de katkı sağlayacak öğrenmeyi öğrenme stratejileri hakkında bilgi edindiler.

Gaziler Derneği Gezisi

Özel Akhisar Koleji Fen Lisesi 9/A  öğrencileri Tarih ve Coğrafya Zümrelerinin işbirliği ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” ünvanının verildiği 19 Eylül “Gaziler Günü” nün anlam ve öneminin vurgulandığı  Gaziler Derneği gezisini gerçekleştirdi. Gazilerimizle vatan sevgisi, yurt bilinci ve yurt savunmasının önemi gibi konular hakkında sohbet ettiler.

AKHİSAR KOLEJİ YEREL TARİH GEZİSİNDE 

Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri TARİH ve coğrafya zümrelerinin işbirliği ile Thyateira Antik kentinde (Tepe Mezarı) müze rehberi eşliğinde incelemeler yapıldı. Tarih biliminin konusu ve çalışma alanı hakkında bilgi almak, tarih dersinin önemini ve içeriğini müze ortamında öğrenmek amacıyla Akhisar’ın tarih öncesi ve tarih çağları, etnografik yapısı ile ilgili eserlerin sergilendiği Arkeoloji ve Etnografya Müzesi gezildi.

Ahilik ve Kültür Haftası

AHİLİK; Meslek sahibi, eli hayırlı iş tutan, çalışkan iyi insanların oluşturduğu yardımlaşma ve paylaşım esaslı kardeşlik örgütüdür.
Akhisar Koleji Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Sinan Çakır, Fen Lisesi 10-B sınıfından Cansu Uslu ve Zeynep Dinç öğrencilerimizin katılımıyla “Ahilik ve Kültür Haftası” etkinlikleri tüm sınıflarda tamamlandı.