ÖZEL AKHİSAR KOLEJİ FEN LİSESİ, MANİSA VALİLİĞİ PLANETARYUM VE BİLİM EVİ’NDE

Özel Akhisar Koleji Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencileri, Fizik Öğretmeni Müjde Çeneli rehberliğinde Manisa Fen Lisesi’nde bulunan Manisa Valiliği 251 Bin Dev Öğrenci Planetaryum ve Bilim Evi’ni ziyaret etti. İki katlı binada bulunan Planetaryum,Sanal Gerçeklilik ve Artırılmış Gerçeklik Odaları, Fen Bilimleri ve KodlaManisa Atölyesi, Müzik Kayıt Odası,Bilim İnsanları Sergisi üst katta ise 47 adet ürünün yer aldığı Bilimsel Sergi Galerisi öğrenciler tarafından gezildi.Bilim Evi sorumlusu Kamile Tatar tarafından verilen bilgiler eşliğinde sergi alanlarını gezen öğrencilerimiz,fizik biliminin uygulanabilirliği konusunda yaşayarak ve görerek bilgiler elde ettiler.

 

AKHİSAR KOLEJİNDE “MÜZEDE YEREL TARİH EĞİTİMİ” VE “GAZİLERE ZİYARET”

Özel Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri 20.09.2019 Cuma günü tarih öğretmenleri Ayşen Güvensoy ve Selime Uğraş eşliğinde yakın çevre gezisi gerçekleştirdi. Tarih biliminin konusu ve çalışma alanı hakkında bilgi almak, tarih dersinin önemini ve içeriğini müze ortamında öğrenmek amacıyla Akhisar’ın tarih öncesi ve tarih çağları, etnografik yapısı ile ilgili eserlerin sergilendiği Arkeoloji ve Etnografya Müzesi gezildi. Müze gezisi sonrası Tepe Mezarı gezilerek incelemeler yapıldı. Ayrıca vatan sevgisi, yurt bilinci ve yurt savunmasının önemi kapsamında Gaziler Derneği ziyaret edildi.

ÖĞRENCİLERİMİZ PAYLAŞARAK BÜYÜYOR

Özel Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi 12.sınıf öğrencileri ACSOREP ( Akhisar Koleji Yardımlaşma Programı) kapsamında AKSEK Vakfına kitap desteğinde bulundu. Öğrencilerimiz yakın çevrelerinde, ülkenin genel sorunlarına duyarlı, çözüm odaklı faaliyetlerine ilerleyen aylarda da devam edecekler.

ÖZEL AKHİSAR KOLEJİ ANADOLU LİSESİ PLANETARYUM VE BİLİM EVİ’NDE 

Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi 10.Sınıf öğrencileri, Fizik Öğretmeni Özlem İlhan rehberliğinde Manisa Valiliği 251 Bin Dev Öğrenci Planetaryum ve Bilim Evi’ni ziyaret etti. Planetaryum, sanal ve artırılmış gerçeklik odaları, Fen bilimleri ve “KodlaManisa” atölyesi, müzik kayıt odası, bilim insanları sergisi ve çeşitli ürünlerin yer aldığı Bilimsel Sergi Galerisi, öğrenciler tarafından gezildi. İlgi ile sergi alanlarını gezen öğrencilerimiz, fizik biliminin eğlenceli yanlarını tanıyarak bilim tarihi konusunda “Müzede Eğitim” uygulaması ile bilgiler aldılar.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı

Okulumuz Kültür ve Edebiyat Kulübü tarafından hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı,Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla okul kültür salonunda gerçekleştirilmiştir.