YGA -GENÇ LİDERLERİMİZ BÜYÜK ZİRVEYE KATILDI

Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinden 10 öğrencimiz Türkiye’deki 50 bin liseli başvuru arasından ilk 500′ e girerek İstanbul Zorlu PSM’deki Türkiye’nin en büyük gençlik zirvesine katıldı. Türkiye’de ve dünyada önemli çalışmalar yapmış alanlarında lider siyasetçi, sanatçı, iş insanı ve bilim insanlarının konuşmacı olarak katıldığı zirvede yer alan öğrencilerimizi tebrik ederiz.

YGA – GENÇ LİDERLER BULUŞMASI

Akhisar Koleji Lisesi mezunu ve eski YGA öğrencimiz Dize PERESE tecrübelerini yeni seçilen on YGA öğrencimiz ile paylaştı. 18 Ocak tarihindeki büyük kongreye seçilen genç lider öğrencilerimiz hazırlıklarına devam ediyor.

PROJELERDE DE BAŞARININ ADRESİ YİNE ÖZEL AKHİSAR KOLEJİ OLDU

Özel Akhisar Koleji Fen Lisesi öğrencileri, WSC- World Scholar’s Cup İngilizce münazara ve yetenek yarışmansının İzmir bölge sonuçlarına göre “Global Round”a katılmaya hak kazandı. 2014 yılından bu yana Malezya, Güney Afrika ve İspanya’ya giden Akhisar Koleji WSC öğrenileri, 2020 yaz aylarında Çekya, Kanada veya Avusturalya’ya giderek İngilizce münazara yarışmasında Türkiye’yi temsil edecekler.

Genç kız basketbol takımımız Şeyh İsa Anadolu Lisesini 58-50 yenmiştir. Tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

AKHİSAR KOLEJİ LİSESİ İNGİLİZCE MÜNAZARA YARIŞMASINDA AKHİSAR’I TEMSİL EDEN TEK OKUL OLDU

Dünyanın önde gelen İngilizce yeterlilik ve genel kültür yarışması World Scholars’ Cup ( Dünya Bilginler Kupası) etkinliği İzmir etabına Özel Akhisar Koleji Fen Lisesi, 10. sınıf öğrencilerimiz Yaren Önaydın, Ecmel Çeneli ve Ceyda Öztuğan ile katıldı. Öğrencilerin farklı alanlarda kendi akranlarıyla yarıştıkları WSC yarışmasında öğrencilerimiz iki gün boyunca İngilizce münazara, ingilizce yazma ve genel kültür bilgi yarışması alanlarında Türkiye’nin bir çok ilinden gelen öğrencilerle yarıştılar. Öğrenciler, Akhisar’dan katılan tek ekip olarak ingilizceyi aktif kullanabilme fırsatı bulup elde ettikleri altın ve gümüş madalyalar ile yarışmayı başarıyla tamamladılar.