AKHİSAR KOLEJİNE YOĞUN İLGİ, REKOR KATILIM

“Geleceğinizi Birlikte Planlayalım” sloganıyla yola çıkan Akhisar Koleji’nde yoğun ilgi ve rekor katılımla “Bursluluk ve Okula Kabul Sınavı”  gerçekleştirildi

 

4. 5. 6. 7.8.9.10.11 sınıf öğrencileri,15-16 Ocak 2022 tarihlerinde Akhisar Koleji’nde “burslu kayıt hakkı” elde etmek için ter döktüler. Yeni sınav sisteminde uygun soruların yer aldığı sınava çevre ilçelerden ve Akhisar’dan yoğun katılım oldu. 1600’ü aşkın öğrenciye sınav uygulandı.

Sınavlar süresince aileler de çocuklarını yalnız bırakmadılar. Sabahın erken saatlerinden itibaren okula gelen aileleri kapıda karşılayan yönetici ve öğretmenler; öğrencileri sınav salonlarına alırken velileri de kendileri için hazırlanan bölümlere yönlendirdiler. 

AKHİSAR KOLEJİ LİSESİ WSC İZMİR 2022 – GENÇ BİLGİNLER YARIŞMASINDAN MADALYALARLA DÖNDÜ

Akhisar Koleji Dubai, Bulgaristan veya Vietnam’da Ülkemizi Temsil Edecek.
Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri, World Scholar’s Cup ( Genç Bilginler Yarışması) Türkiye ulusal yarışmasında 8-9 Ocak tarihlerinde İngilizce dil becerilerini ve yeteneklerini sergileyerek Scholar’s Bowl, Team Debate, Collaborative Writing, Scholar’s Challenge gibi kategorilerde toplamda, farklı dallarda, 46 altın ve gümüş madalya aldılar.
30 öğrencinin katıldığı World Scholar’s Cup’ta; en iyi İngilizce konuşmacısı, en iyi İngilizce münazara öğrencileri ve en iyi İngilizce işbirlikçi yazma aşamalarında altın madalyalar kazanan öğrenciler yetenek bölümlerinde ise sahnedeki gösterileri ile büyük alkış aldılar.
Bu öğrenciler, yaz aylarında gerçekleşecek Dünya Finallerine katılma hakkı kazandılar. Global Roundda ilk 10’a giren takımlar ise ABD’de Yale Üniversitesinde düzenlenecek olan Şampiyonlar Turnuvası’nda (Tournament of Champions) yarışacaklar.
2007 yılından itibaren dünyanın dört bir tarafında binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşen World Scholar’s Cup turnuvasına, 2015 yılından bu yana Akhisar Koleji de katılım sağlamaktadır. Ulusal ve uluslararası projelerde gösterdiği başarılar ile lider ve örnek olmaya devam eden Akhisar Koleji öğrencileri, bundan önceki yıllarda da Malezya, Güney Afrika ve İspanya’da yapılan Global Roundlara katılarak Manisa genelindeki tüm devlet ve özel okullar arasından ülkemizi temsil eden ilk ve tek okul olma gururunu yaşamıştır.
Başta öğrencilerimiz ve desteğini esirgemeyen velilerimiz ile projeler sorumlusu Fen Lisesi Müdür Yardımcısı İlknur TERCAN ve danışman İngilizce Zümre başkanı Ayşegül GÜMÜŞBOĞA’yı tebrik eder, yaz aylarında yapılacak olan Global Roundda başarılar dileriz.
WORLD SCHOLAR’S CUP NEDİR?
Uluslararası bir öğrenme festivali olan World Scholar’s Cup’ta öğrenciler, her yıl farklı bir tema üzerinde çalışarak bilgilerini takımlar halinde 4 ayrı kategoride paylaşıyorlar. Debate, Collaborative Writing, Scholar’s Bowl ve Scholar’s Challenge kategorilerinde öğrenciler çalıştıkları konular hakkında sentez yapıp, bilgilerini sınama ve ülkelerini temsil etme şansı elde ediyor. Başarılı olan ekipler sonraki basamakta ise ABD’de Yale Üniversitesinde düzenlenecek olan Şampiyonlar Turnuvası’nda (Tournament of Champions) yarışıyorlar.

WORLD SCHOLAR’S CUP’DA İLK GÜN TAMAMLANDI…

2015 yılından buyana Akhisar’ı temsil eden ilk özel okul olarak katıldığımız WSC 2022 ingilizce münazara ve yetenek yarışmasında, Özel Akhisar Koleji Ortaokulu, Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz Debate, Collaborative writing ve Scholars Challenge bölümlerini başarıyla tamamladılar. Yarınki yarışma etaplarında öğrencilerimize başarılar dileriz.

“Kariyer Basamakları” Projesi

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi’nde öğrencilerimizin hayallerindeki mesleğe adım adım yaklaşmasını hedeflediğimiz “Kariyer Basamakları” projesi yürütülüyor.

“Kariyer Basamakları” projesi, lise öğrencilerimizin ilgi- yeteneklerini tanımaları, buna uygun meslek, üniversite hedefi belirlemelerini sağlamak, meslekleri tanımaları, 21. yüzyıl yetkinlik ve becerilerini edinmelerine destek olmak, kariyer planlarını oluşturma sürecinde öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen bir projedir.
Akhisar Koleji lise Kariyer Planlama Ofisi ve Rehberlik Birimi olarak bizler, her bireyin doğuştan sahip olduğu potansiyelinin farkına varması gerektiğine ve kendini, hayallerini gerçekleştirmeye çalıştığına inanıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin kendini gerçekleştirme serüveninde sağlıklı meslek seçimleri ve doğru kariyer planlaması yapmalarına önem veriyoruz. Bu amaçlar doğrultusunda 2021-2022 eğitim yılında projemizle hedeflerimize birlikte ilerliyoruz.

 

Manisa İl Birincisi Akhisar Koleji!

Türkiye İnsan Hakları Ve Eşitlik Kurumu tarafından Türkiye genelinde düzenlenen ve iller bazında değerlendirmenin yapıldığı “İnsan Hakları” konulu Resim yarışmasında Akhisar Koleji 6.sınıf öğrencimiz Berra Zeren Erman, Manisa il birincisi olmuştur.
Öğrencimiz ödülünü Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman Erdem’den aldı. Törene Akhisar Koleji Okul Müdürü Ali Rıza Perese, Görsel Sanatlar Öğretmeni Kudret Olgun ve Erman ailesi katıldılar. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.