İlkokul, Lise, Ortaokul

AKEF’24 BAŞARIYLA TAMAMLANDI

AKEF’24 1. GÜNÜ

Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerinin düzenlemiş olduğu ‘’Akhisar Koleji Etkileşim Forumu’’ resmi açılış töreni, forum başkanı Eylül HALICILAR ve yardımcıları Gamze Naz ACUN, Elif ÇAĞAN ve Azem Ege YILMAZ tarafından gerçekleştirildi. Açılış törenine katılan Akhisar Koleji mezunu ve Koç Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik-Psikoloji bölümlerinde son sınıf öğrencisi Serra TAVLI, Akhisar Kolejinde aldığı eğitimin ve katıldığı AKEF gibi sosyal, kültürel proje ve etkinliklerin, kendi hayatında ne büyük farklar yarattığını vurgulayarak çalışmalar için başarılar diledi.

Bu yıl beşincisi gerçekleşen, Akhisar’da ilk ve tek olan Akhisar Koleji Etkileşim Forumununu düzenleyen öğrenciler, AKEF misafirleri ile tanışma kokteylinde bir araya geldiler.

Oryantasyon çalışmalarından sonra komite çalışmalarının ilk oturumlarını gerçekleştirdiler. 3 gün sürecek olan çalışmalarda Ekonomi, Sağlık, Eğitim, Siber Güvenlik, Kadın Hakları ve Çevre, İklim ve Afet komiteleri, Türkiye’de ve dünyada var olan problemlere çözümler arayacaklar.

AKEF’24 2.GÜNÜ

Akhisar Koleji Etkileşim Forumu AKEF’24 çalışmalarında Türkiye’de yer alan güncel meselelere çözüm bulma amacıyla oluşturulan Ekonomi, Sağlık, Eğitim, Siber Güvenlik, Kadın Hakları ve Çevre, İklim, Afet komitelerimiz, çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamladı. Öğrenciler, komite çalışmalarının yanı sıra kendileri için hazırlanan kahve, çay ve ikramlıklar ile molalarda keyifli vakit geçirdiler.

AKEF’24 3.GÜN

Akhisar Koleji Etkileşim Forumu, Avrupa ülkelerinde uygulanan ‘’Avrupa Gençlik Parlamentosu’’ diğer adıyla EYP’nin Türkiye’ye uyarlanmış halidir. Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimiz uyarlamayı başarı ile yerine getirdiler. Ekonomi, Sağlık, Eğitim, Siber Güvenlik, Kadın Hakları ve Çevre, İklim ve Afet Komiteleri’nde görevli olan öğrencilerimiz sıkı bir çalışma ile genel kurulu gerçekleştirdiler. Delege olarak başvuran öğrencilerimiz komite başkanlarının desteği ile forum başkanlarına taslaklarını savunup sundular. Bu yıl 5. kez gerçekleştirdiğimiz Akhisar’da ilk ve tek olan Akhisar Koleji Etkileşim Forumumuza katılan tüm öğrencilerimize ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.