Lise

12 Mart İstiklal Marşı ve Mehmet Akif

Özel Akhisar Koleji Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi’nde 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma günü kapsamında bir tören sunumu gerçekleştirildi. Akhisar Koleji kültür salonunda Anadolu Lisesi 9-A sınıfı öğrencilerinin gerçekleştirdiği tören sunumunda sırasıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı, günün anlam ve önemini belirten konuşma, İstiklal Marşının kabulünü ve Mehmet Akif’in yaşamını anlatan videolar izledi.

İstiklal Marşı şiirleri ve marşın bestecisi Osman Zeki Üngör’ün yaşamı hakkında bilgi verilmesi ile tören programı son buldu. Öğrenciler, Mehmet Akif’in bu marşı, milletin ve zor şartlar altında kazanılan bağımsızlık mücadelesini anlatan bir marş olarak yazdığını anlamış oldular. Ayrıca, Anadolu Lisesi müdür yardımcımız İlknur TERCAN’ın öğrencilere yaptığı anlamlı konuşmayla İstiklal mücadelesinde, milleti millet yapan olguları bir daha anlayıp, bugünlere nasıl ulaştığımızı öğrenmiş oldular. 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.