Lise

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Videolarımız

Atatürk’ün, Türk Gençliğine armağan ettiği “Gençlik Bayramı” olarak kutlanan 19 Mayıs tarihinin önemini daha iyi anlayabilmek için 16-19 Mayıs 1919 tarihleri arasında gerçekleştirdiği İstanbul-Samsun yolculuğunu bir kez daha hatırlıyoruz. Bir kurtuluşu simgelemesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün lider oluşunun kapılarını açması sebebiyle önemlidir.

 


Mustafa Kemal Atatürk, “Geldikleri gibi giderler!” sözüyle Kurtuluş Savaşı’nın ilk işaret fişeğini ateşledi.

Resim Öğretmeni Çiğdem Karakuş’un tasarladığı, Lal Bakırlıoğlu’nun sunduğu, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mete Kırda’nın seslendirdiği video sizlerle.


 

Türk gençliği sana minnettar Atam! Bize, kim olduğumuzu, hiçbir zaman umutsuz kalmamamız gerektiğini anlattın.
“Benim bütün ümidim gençliktedir!” diyerek bize olan güvenini belirttin.
Fikirleri ölümsüz, kendi ölümsüz ebedi liderimiz, daima izinden gideceğiz!


 

Atatürk, gençlere her zaman güvendi. Kurtuluşa giden yolun, umudun gençlikte olduğunu biliyor, temellerini atacağı Türkiye Cumhuriyeti’ni yetenekli gençlere emanet ediyordu.
Öğrencimiz Oya Olut, çalışmasıyla sizlerle… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu olsun!


 

“Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.” Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerimizin hazırlamış olduğu tören sunumu sizlerle. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.