Lise

30 Madalya 1 Kupa İle Akhisar Koleji’nden Uluslararası Büyük Başarı

“ Gerçek Bir Dünya Okulu-Malezya’dan sonra şimdi sıra Güney Afrika’da”

WSC bilgi yarışmasına 3 yıldır katılan Akhisar Koleji öğrencileri iki yıl önce Malezya’da Türkiye’yi temsil etmişti.

2017 WSC yarışmasında ise;iletişim dili ingilizce olmak üzere, genel kültür, kompozisyon yazma, münazara, sanat, edebiyat,tarih, genel kültür, müzik ve fen dallarında yarışan öğrencilerimiz Uğur Yıldırım, Umur Yıldırım, Serra Uz, Nail Can Güvenir, Şevval Tırpancı,Simge Karabina,Miray Çabuk,Demet Çoban ve Zühre Ayça Çelebi, 30 madalya ve bir kupa kazandılar.

Ekip ve kişisel olarak yapılan yarışlarda  zorlu geçen etaplar ve iki günün sonunda Akhisar Koleji Fen Lisesi öğrencilerinden Serra Uz ve Nailcan Güvenir ile Akhisar Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri Şevval Tırpancı, Simge Karabina ve Miray Nil Çabuk,  Güney Afrika’nın başkenti Cape Town’da yapılacak olan Global Round’a katılmaya hak kazandılar.

World Scholar’s Cup, İngilizce olarak yapılan  uluslararası bilgi yarışması  olup 3 etaptan oluşmaktadır. 1. etap bölgesel , 2. etap uluslararası 3. etap ise Amerika’da yapılmaktadır.

Proje Danışmanımız İlknur Tercan, İngilizce öğretmenimiz Çağdaş Söbeli ve destek veren Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi Yabancı Diller bölümü öğretmenleri ile öğrencilerimizi ve ailelerini kutlar Global Round’da başarılar dileriz.

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.