Anaokulu, İlkokul, Lise, Ortaokul

AVRUPALI MİSAFİRLERE EV SAHİPLİĞİ YAPTIK

Akhisar Koleji, AB Erasmus+ KA219 Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar Projesi “TALES” Kapsamında Litvanya, Yunanistan, Sırbistan, Romanya ve Bulgaristan’dan gelen öğretmen ve öğrencilere ev sahipliği yaptı. Geleneksel şarkı ve danslarla karşılanan misafirler, kampus alanını gezip kurucu ve müdürlerimiz ile sohbet ettiler. Akhisar Koleji Proje ekibi ve Avrupalı misafirleri, Akhisar Belediye Başkanı Sayın Besim Dutlulu’yu makamında ziyaret ederek Akhisar’ın tarihi, kültürü ve günlük yaşamı hakkında bilgiler aldılar.
Bir hafta boyunca misafir edilen öğretmen ve öğrenciler, proje konusu “Geleneksel Hikayeler” kapsamında etkinlik ve gezilere katıldılar. Okulda gerçekleştirilen Karagöz Hacivat Gölge oyunu atölye ve sunumları, CILIL ders örneği atölyesi ve okul Psikolojik danışmanımız Nehir Silici tarafından verilen “Akran Zorbalığı ve Empati Yoksunluğu” konferansına katılan misafir öğretmenler ve öğrenciler, okul dışında ise Salihli Sardes, Selçuk Efes, Akhisar Thyateira, Manisa Diaromik Mesir müzesi, Bursa Karagöz ve Hacivat müzesi, Bursa Panaroma 1326 Fetih müzesi gibi ören yerleri ve müzelerini ziyaret ederek Türk kültürünü ve tarihini tanıma fırsatı buldular.
Uluslar arası öğrenme-öğretme toplantısında, proje koordinatörleri tarafından yapılacak diğer uluslararası hareketlilikler ve etkinlikler planlanarak , bir hafta boyunca süren etkinlik ve çalışmalar başarı ile tamamladılar.
Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.