Ortaokul

Akhisar Koleji Bilim Semineri

Akhisar Koleji Biyoloji Zümresi Dilek TEKİN, Havva GÖKBUDAK, ve Ahmet GİRGİN ‘in düzenlemiş olduğu  ‘’ Böcekler Ve Araknidler ‘’ adlı seminere,  Celal Bayar Üniversitesi , Alaşehir Meslek Yüksek okulu öğretim görevlisi Doç. Dr. Ersen Aydın YAĞMUR 14 Şubat Perşembe günü konuşmacı olarak katılmıştır. Akhisar Koleji Kültür Salonunda gerçekleştirilen seminerde ilk önce, dünya’nın birçok farklı ülkelerinden toplanan böcek ve araknid örnekleri sergilendi. İlköğretim ve lise öğrencilerinin yoğun  ilgi göstermiş olduğu sergi sonrası Doç. Dr. Ersen Aydın YAĞMUR hocamız Böcekler  ve Araknidler olarak iki farklı sunumu gerçekleştirdi. Sunumda Türkiye ve dünyaya ait birçok canlı türü hakkında bilgi sunuldu. Sunum sonunda öğrencilerimizin merak ettikleri sorular cevaplandırıldı.

Atatürk’ün söylediği ‘’ Eğer bir gün benim söylediklerim bilim ile çelişirse beni değil, bilimi seçin ‘’ sözü ile bilimin önemi vurgulayarak sunuma son verildi.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.