Ortaokul

AKHİSAR KOLEJİ ERASMUS PROJELERİYLE YİNE AVRUPADA!

Akhisar Koleji Ortaokulu ile Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi’nin iki Erasmus projesi Avrupa Birliği ve Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. Böylece bu yıl iki projesi birden kabul edilen Akhisar Koleji, lider özel okul olma gururunu yaşadı. Akhisar Koleji Ortaokulu ”TALES” projesi ile Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan ile; Akhisar Koleji Fen ve Anadolu Lisesi ise “SAVE” adlı projesi ile Portekiz, İtalya, Polonya, Yunanistan ile ortaklık yapacak.

Projeler 2020-2022 yılları arasında İngilizce olarak uygulanacaktır. Ortaokul projesi “TALES” ile yerel hikayelerle güncel sorunlara çözümler aranır iken lise projesi “SAVE” ile de kültürel mirası korumanın önemini gençlerimize aktarıp, öğrencilerin dünya görüşünü ve dil yeterliliklerini de artırmak amaçlanmaktadır.

Akhisar Koleji önceki yıllarda da “ARS LONGA”, “HEAL” projeleriyle de Avrupa’ya açılmıştı.


Akhisar Haber Linki:

http://www.akhisarhaber.com/akhisar-koleji-erasmus-projeleriyle-yine-avrupada-46110h.htm?fbclid=IwAR1DKOLLV7p2C0NjrJvIbJsizp_28CgJ4IkJzPs9AHm8JBBRAnYac4pG9ZY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.