İlkokul, Ortaokul

Akhisar Koleji Erasmus+ Projesi İle Romanya’da

Özel Akhisar Koleji Ortaokulu  İspanya,Polonya,Yunanistan,Bulgaristan ve Romanya ülkeleri ile birlikte yürüttüğü, AB Bakanlığı Ulusal Ajansı hibe destekli “ARS LONGA –  All Right, Students. Let´s Make Ourselves  Neighbours and Great Artists” konulu Erasmus Plus projesinin ilk öğrencili toplantısı Romanya’nın Ocna Sibiu şehrinde 27 Mart – 1 Nisan  2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Okulumuz öğretmenlerinden Şebnem ÇAKATAY, Merve ERSOY ve İlknur TERCAN ile birlikte 6. sınıf öğrencilerinden Yiğit Gazi KARABİNA ve Hüseyin Batur AYSU da öğrenme- öğretme etkinlikleri toplantısına katılmıştır.  Göçmenler ve mülteciler üzerine Akhisar ve çevresinde yapılan inceleme sonuçları ortak ülke öğrencileri ile paylaşılırken, “Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği” yetkilileri ile yapılan röportaj ve Akhisar Koleji Fotoğrafçılık Kulübü’nün hazırladığı Akhisar’daki göçmenleri konu edinen “Sığınak” başlıklı fotoğraf sunumu da öğrencilerimiz tarafından İngilizce olarak  gerçekleştirilmiştir. Altı ülke öğrencilerinin ortak şekilde yazıp resimledikleri bir e-kitap da projenin resmi web sayfasında yakın zamanda yayımlanacaktır.

Tüm çalışmalar boyunca öğrenciler ortak dil İngilizceyi kullanarak “CLIL” ve “İşbirlikçi Öğrenme” yöntemlerine ilişkin atölye çalışmaları yapıp  aynı zamanda Romanya’da bir ailenin yanında kalarak  kültürel değerleri de inceleme fırsatı bulmuşlardır.   Yetkin İngilizce dil becerileri, çalışmaları, özgüvenleri ile okulumuzu ve ülkemizi başarıyla temsil eden öğrencilerimiz ile emeği geçen proje ekibi öğretmenlerini ve velilerimizi kutlarız.

Projenin bir sonraki öğrenme öğretme eğitim faaliyeti mayıs ayında Yunanistan’da yapılacak olup çalışmalar başlatılmıştır.

 

 

Projemizle ilgili detaylara ulaşabileceğiniz web sayfası: http://akhisarkoleji.com/erasmus+/

Facebook: Ars Longa grup

Web sayfası: http://www.arslonga.mysch.gr/index.htm

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.