Ortaokul

Akhisar Koleji Erasmus+ Projesi İle Yine Avrupa’da

Özel Akhisar Koleji Ortaokulu  İspanya,Polonya,Yunanistan,Bulgaristan ve Romanya  ile birlikte yürüttüğü, AB Bakanlığı Ulusal Ajansı hibe destekli Erasmus+ “ARS LONGA” projesinin ikinci yılının ilk öğrencili toplantısını Bulgaristan’da 05– 11 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdi..

Akhisar Koleji  Erasmus+ projesi kapsamında öğretmenlerimiz Şebnem ÇAKATAY, Burcu BÜYÜK ve İlknur TERCAN ile birlikte 6. sınıf öğrencilerinden Ceren TÜMER, Zeynep ERCAN, Mina UZER, Fevzi Beren GENECİ, Naz KARACA ve Abdurrahman Efe ATAK  öğrenme-öğretme etkinlikleri toplantısına katıldı.

“Çocuk Hakları” üzerine Türkiye ve Akhisar genelinde yapılan inceleme sonuçları sunumlarla ortak ülke öğrencileri ile paylaşılırken, çocuk hakları afişi ve padlet çalışması da sunuldu.  Akhisar Koleji 5 ve 6. Sınıf öğrencileri arasında yapılan “Çocuk Hakları” konulu Resim yarışmasında birinci olan iki resim ise 2018 Erasmus+ Proje Takvime girmeye hak kazandı. “CLIL” ve “İşbirlikçi Öğrenme” sistemleri ile kültür etkinlikleri kapsamında atölye çalışmaları yapıldı. Ayrıca Projedeki öğretmenler, Bulgaristan milli eğitim kurumu temsilcisi ve akademisyenlerle “Çocuk Hakları ve Sorunları” konulu uluslararası seminere katıldılar. Proje gezileri kapsamında Lukovit’in Belediye Başkanı ile görüşüp, Bulgaristan’ın tarihi turistik yerleri ziyaret edilip, geleneksel danslar öğrenilerek, geleneksel yemeklerinin tadına bakıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası sebebiyle öğrenciler, 10 Kasım günü sabah 09.05’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşunda bulunup proje ortaklarına Atatürk’ü anlatıp, Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda her zaman ve her yerde çağdaş ve uygar Türkiye için çalışacaklarını dile getirdikleri bir video hazırlayıp yayımladılar.

Akhisar Koleji Ortaokulu Müdürü  Ali Rıza PERESE; “Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, kendini ifade edebilen, sorgulayan ve gelişime açık olan bireyler  yetiştirmeyi ilke edinmiş okulumuzda, akademik başarı kadar ulusal ve uluslar arası proje ve etkinlikleri de destekliyoruz. Bu bağlamda okulumuzun Erasmus+ “Ars Longa” projesinde emeği geçen tüm öğretmen, öğrencilerimizle ülkemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil ettikleri için gurur duyuyor bizlere güvenen velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.