İlkokul, Lise, Ortaokul

Akhisar Koleji Erasmus+ Projesine Ev Sahipliği Yaptı

 

Akhisar Koleji 2016-2018 yılları arasında uygulayacağı proje numarası  2016-1-ES01-KA219-025144_6  olan AB Erasmus+ KA219 Okullar Arası Stratejik Ortaklıklar Projesinin ikinci yıl açılışına ev sahipliği yaptı. 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında  “ARS LONGA” başlıklı proje kapsamında, İspanya, Yunanistan, Polonya, Romanya ve Bulgaristan’dan 13 öğretmen ve idareci, eğitim sistemleri CLIL ve PDÖ tekniklerini inceleyip İngilizce Fen dersi ve İngilizce PDÖ dersi atölyelerine katıldılar. Geleneksel şarkı ve danslarla karşılanan misafirler, kampus alanını gezip sınıflarda öğrencilerle sohbet ettiler.

İki oturum şeklinde yapılan projenin ikinci Transnational Meeting toplantısında, proje koordinatörleri 2017-2018 yılı çalışmalarını planladılar. Proje ürünlerinden olan  eTwinning proje etkinlikleri  hakkında da tanıtım sunumu ve seminer düzenlendi.

Okulda gerçekleştirilen; Erasmus+  Spor Turnuvası, geleneksel Türk sanatları sergisi,  “Ebru” sanat atölyesi, fotoğrafçılık kulübü uygulaması, geleneksel  el sanatları atölyesi, piyano dinletisi, yabancı dilde etkinlikler, kına gecesi halk oyunları gösterisi gibi etkinliklerle Akhisar Koleji’ni ve Türk kültürünü tanıma fırsatı buldular.

Akhisar Koleji Proje ekibi ve  yabancı misafirleri  Akhisar Belediye Başkanı Sayın Salih HIZLI ve Akhisar Emniyet Müdürü Sayın Engin PINAR’ı  makamlarında ziyaret ederek  Akhisar’ın tarihi, kültürü ve günlük yaşamı hakkında bilgiler aldılar.

Erasmus+ proje duvarının imzalanması ile sona eren çalışmalar başarı ile tamamlandı.

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.