Lise

AKHİSAR KOLEJİ ERASMUS+ “SAVE” PROJE EKİBİ PORTEKİZ’DEKİ ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI

AB ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilerek hibe desteği almaya hak kazanan Özel Akhisar Koleji Lisesi, Erasmus+ “SAVE” projesi için ilk çalışma toplantısını 22-26 Kasım 2021 tarihleri arasında Portekiz’in Porto şehrindeki Agrupamento de Escolas de Rio Tinto ortak okulunda gerçekleştirdi. Polonya, İtalya, Yunanistan ve Türkiye’den gelen ekiplerin ülke, şehir ve okul tanıtım sunumları öğrenciler tarafından yapıldı. Akhisar Koleji ekibindeki öğrenciler yabancı dil becerileri ve bilgisayar sunumları ile ülkemizi başarı ile tanıttılar. Beş günlük çalışma programına göre; ev sahibi okul tarafından Portekiz’in UNESCO Kültür Mirası eserleri tanıtıldı. Porto şehrindeki kültürel miras alanları ve eserleri incelendi. Sanat ve kültür atölyelerine de katılan öğretmen ve öğrenciler Porto belediye başkanlığını da ziyaret ederek Akhisar Belediyesinin ve Akhisar Kolejinin hediyelerini taktim ettiler.
Son altı yılda yüze yakın öğretmen ve öğrencisine Avrupa’da eğitim ve kültürleri tanıma imkanı sağlayan Özel Akhisar Koleji aynı zamanda Akhisar’ın tek AB Erasmus+ Projesi sahibi okulu olma özelliği de taşımaktadır. Akhisar Koleji öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.