Ortaokul

Akhisar Koleji Kitap Kurdu Kulübü

Akhisar Koleji 7. sınıf öğrencilerimiz bu ay da çocuk edebiyatı yazarı Sevim Ak ile kitap sohbetlerini gerçekleştirdiler. Çevirmen, Can Çocuk Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Mehmet Erkurt’un moderatörlüğünde gerçekleşen etkinlikte 50’yi aşkın farklı dile çevrilerek sinemaya uyarlanan Çizgili Pijamalı Çocuk’un yazarı John Boyne’un “Zirvenin Dibindeki Çocuk” kitabını tartıştılar.

Kendini zirvede zannederken en dipte bulan, bir yere kök salıp bir bütünün önemli bir parçası olmak isterken tamamen yersiz yurtsuz kalan, sevgi dolu, masum bir çocuğun güçlü olma hırsı ve yanlış seçimlerle parçalanan, II. Dünya Savaşı’nın gölgesindeki yaşam hikâyesini anlatan bu kitapla ilgili görüşlerini keyifli bir sohbet havasında paylaştılar.

Her ay bir kitabın tartışıldığı kulübümüzde öğrencilerimiz hem düzenli bir şekilde kitap okuma çalışmalarını sürdürmüş oluyor hem de Türk edebiyatının büyük yazarlarıyla çalışma fırsatı buluyorlar.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.