Ortaokul

Akhisar Koleji Kitap Kurdu Kulübü

Akhisar Koleji 5 ve 6. sınıf öğrencileri çocuk edebiyatı yazarı Sevim Ak ile mart ayı toplantılarını gerçekleştirdiler. Can Çocuk Yayınları Editörü, Çevirmen, Yazar Tülin Sadıkoğlu’nun moderatörlüğünde 9’uncusu gerçekleşen etkinlikte Andrew Clements’in Konuşmak Yok adlı kitabını tartıştılar.
Gandhi’nin haftanın bir gününü kendi içinde derinleşme ve konuşmama günü seçmesi çocuklara ilham verir ve bir oyun başlatılır. Oyun okul ve evlerde belirli kurallar dışında konuşmamaya yol açarken iletişimin farklı seçenekleri kullanılır, yaratıcılıklar zorlanır. Kız-erkek çekişmesinin, okul yönetimin otoriter ve kuralcı yaklaşımının sorgulanması, arkadaşlık ilişkilerinin işbirliği içinde güçlenmesi oyunun kazanımları olarak
belirir.
Kitap çerçevesinde kendi deneyimlerini aktaran çocuklar tartışmaya yeni boyutlar eklediler. Bu çok yönlü, dolu dolu geçen tartışma için Sevgili Sevim Ak’a ve Dr. Tülin Sadıkoğlu’na sonsuz teşekkürler.
Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.