Ortaokul

ERASMUS+ SAVE PROJESİ ÇALIŞMALARI

Akhisar Koleji Lisesi; Avrupa Birliği ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilerek desteklenen Erasmus+ “SAVE- Kültürel Mirasın tanıtılması ve Korunması” projesi kapsamında Portekiz, İtalya, Yunanistan ve Polonya’dan gelen öğretmen ve öğrenciler ile çalışmalarını tamamladı.


Akhisar’daki Erasmus+ projesine sahip tek özel okul olan Akhisar Koleji Türkiye çalışmalarını 20-24 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdi. Akhisar Koleji Lisesine gelen 9 öğretmen ve 16 öğrenciden oluşan çalışma ekibi Akhisar Belediye Başkanı Sayın Besim DUTLULU ile Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman ERDEM’i de ziyaret ettiler. UNESCO Dünya Mirası alanlarına inceleme gezisi yapan çalışma ekipleri Akhisar’ın tarihi ve Türk kültürü hakkında da ayrıntılı bilgiler edindiler. Ayrıca Akhisar Kolejinin öğretmen ve öğrencileri tarafından oluşturulan atölye çalışmalarına, uluslararası rehberlik seminerine ve CLIL uygulama dersine de katılan Avrupalı misafirler özel bir tören ile katılım sertifikalarını aldılar. Misafir öğrenciler Akhisar Koleji öğrencilerinin evlerinde konaklayarak Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular. Okul Müdürü Sayın Remzi SOLMAZ “ Okulumuz bilimsel ve akademik başarılarının yanında Avrupa Birliği projeleri konusunda da lider olmaya devam ediyor. Ulusal ve Uluslararası Projeler Koordinatörümüz İlknur TERCAN başta olmak üzere İngilizce Öğretmenimiz Ceren Nur ÖZDEN, Ayşegül GÜMÜŞBOĞA, Sinem SÜMER, Rehber Öğretmenimiz Senay YÜCEL, Bilişim Teknolojileri Öğretmenimiz Melih BURMA ile Resim ve Görsel sanatlar Öğretmenimiz Çiğdem KARAKUŞ ve emeği geçen tüm personelimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.