Lise

Akhisar Koleji Lisesi’nde “Tarih Münazaraları” Devam Ediyor

Her sınıf düzeyinde ünite konularını pekiştirmek amacıyla yapılan Tarih münazaraları 9. Sınıflarla devam ediyor. Anadolu Lisesi 9.A sınıf öğrencileri “Türklerde -Göçebe Yaşam Şekli-  mi daha iyidir, -Yerleşik Yaşam Şekli- mi daha iyidir?”  konusu üzerine münazara yaptılar.Tarih dersi öğretmeni İlknur TERCAN,

  • Fikrinin savunabilmek
  • İnandırıcılık kabiliyetini geliştirmek
  • Araştırma becerisini geliştirmek
  • Toplum önünde konuşabilme kabiliyetini arttırmak
  • Tarih dersi bilgilerini pekiştirmek

Gibi amaçları olan münazara uygulamasının her sınıf düzeyinde her yıl uyguladıklarını vearaştıran, sorgulayan bir nesil için klasik ders anlatım yöntem ve tekniklerinin dışındaki bu tür sınıf çalışmalarına çok önem verdiklerini belirtti.Münazarada Türklerdeki Göçebe yaşamın daha iyi olduğu fikrini savunan gruptaki Yamaç AKDAĞ, Mehmet TATLIDİL, Asım DURMUŞ, Alptuğ ÖNER ve Mustafa GİRGİN  yaptıkları araştırmalar ve etkili savunmaları ile ikinci gruptaki Hatice AYVERDİ, Gökçe ÜÇERLER, Elanur ÇETİN ve Sibel TÜRKOĞLU grubunu az farkla geçerek kazanan grup oldular.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.