Ortaokul

AKHİSAR KOLEJİ LİTVANYA’DAN DÖNDÜ

2020-2023 yılları arasında uygulanan AB Eğitim Komisyonu tarafından kabul edilip Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus+ “TALES” projesi kapsamındaki son eğitim öğretim çalışma toplantısı Litvanya’nın Kadeinia şehrinde gerçekleştirildi.
Akhisar Koleji Ortaokulunun öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı üç yıllık çalışma programında Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya ve son olarak da Litvanya’ya yapılan ziyaretlerin yanında bu ülkelerden gelen öğretmen ve öğrencilere de ev sahipliği yapıldı.
Akhisar’ı ve ülkemizi başarıyla temsil eden Akhisar Koleji öğretmenleri ve öğrencileri Litvanya’da yaptıkları çalışmalarda belediye ve meclis ziyaretleri, Türk masal sunumları, el işi atölyeleri, müze ve şehirlere yapılan kültür gezileri ile proje etkinliklerine katıldılar.
Çalışmalar sonunda yapılan Kahoot değerlendirme yarışmasında en başarılı ekip seçilen Akhisar Koleji Ortaokulu öğrencileri Alparslan Kızılkaya, Doruk Tercan, Çağlar Kılınç ile Proje Koordinatörü İlknur Tercan ve İngilizce Öğretmeni Şebnem Çakatay uluslararası geçerliliği olan katılım almaya hak kazandılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.