Ortaokul

Akhisar Koleji Litvanya’dan Döndü

Akhisar Koleji AB Erasmus+ KA229 Okullararası Stratejik Ortaklıklar Projesi kapsamında proje numarası  2018-1-BG01-KA229-047845_   olan ve  “Health Educatıon and Learnıng”   “Sağlıklı Yaşam Eğitimi ve Öğretimi” konulu projesinde  Bulgaristan, İtalya, Litvanya,  Polonya, Türkiye, Yunanistan ile 2018-2020 ( 2 yıl) yılları arasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu kapsamda gittikleri 19-24 Mayıs 2019 tarihlerinde Litvanya’daki proje çalışmalarına okulda yapılan konser ve danslarla başladılar. Belediye başkanına resmi ziyaretten sonra ülkenin önemli tarihi  kültür mirası merkezlerini ziyaret ettiler. Öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı sağlıklı yaşam tarzı kapsamında “Gong’un gizemi” “sağlıklı yemek yapımı” “İlkyardım Eğitimi” “ Kır yürüyüşü” gibi atölyelere katılırken“ Aşılamanın Önemi” konulu uluslar arası bir de seminer  ve koordinatörler toplantısı gerçekleştirildi.  6 ülkenin öğrencilerinin hazırladığı “sağlıklı ve Sağlıksız Yiyecekler” konulu İngilizce drama çalışmaları sahnelendi.  Vilnus şehri, Trakai Kalesi ve Nida Tarihi köyü gezilerek sanat galerileri, müzeler ve ülkenin tarihi binalarını gezen öğrenciler ülkenin geleneksel yemeklerini tattılar. Akhisar Koleji olarak,Türk kültür ve uygarlığını başarılı şekilde  tanıtan ekibimize çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.