Ortaokul

AKHİSAR KOLEJİ ÖĞLENCİLERİ İTALYA’DA AKHİSAR’I TEMSİL ETTİ

Akhisar’ın Erasmus+ KA229 Projesi Sahibi Tek Özel Okulu Akhisar Koleji Ortaokulu’nun HEAL (Sağlık Eğitimi ve Öğretimi) Projesi Beşinci Hareketliliğini İtalya’nın Katanya Şehrinde Gerçekleştirdi.

Proje Koordinatörü İlknur TERCAN, İngilizce Öğretmeni Ceyda YILMAZ, öğrenciler Ayşe Elif ERDEM, Ceren ONURSAL, Deniz SOLAK ve Kerem Tuna KARABODUR Sicilya adasında Katanya şehrinde Dante Alighieri okulunda resmi törenle karşılandılar. İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Polonya ve Litvanya’dan gelen öğrenciler ile “Alışkanlıklar” konulu İngilizce  röportajlar yapıldı. Ayrıca “Bağımlılıklarla Mücadele” konulu müzik,sanat, Bilgisayar ve Drama atölyeleri yapıldı. Öğretmenler “Bağımlıklarla Mücadelede Öğretmenin Rolü” konulu Uluslararası seminere katıldılar. Katanya Belediyesi, Benedettini Üniversitesi, Taormina şehri, Etna Yanardağı, Volkan İnceleme Enstitüsünü gezip rehberler eşliğinde bilgiler aldılar. İtalyan ailelerin yanında konaklayan öğrenciler İtalyan günlük yaşantısını yakından tanıyarak İngilizce dil becerilerini geliştirme fırsatı buldular. AB ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip desteklenen bu proje ile Akhisar Koleji öğretmen ve öğrencileri, Türk kültürünü ve Akhisar’ı tanıtarak ülkemizi en güzel şekilde temsil ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.