Ortaokul

Akhisar Koleji Ortaokul Öğrencileri İspanya İle Skype Üzerinden Görüştü

Özel Akhisar Koleji Uluslar arası Projeler Birimi tarafından geliştirilen “İspanya (San Bartolome) – Türkiye ( Akhisar ) Yeni Yıl Dilekleri Paylaşma” adlı çalışmada Özel Akhisar Koleji 5. Sınıf öğrencileri ile İspanya’da  San Batolome şehrinde bulunan okuldaki öğrenciler ile Skype üzerinden görüşerek kendilerini tanıtıp yeni yıl dileklerini ilettiler. Geçen hafta öğrencilerimizin yılbaşı kartı gönderdiği okul ile bu sefer de online görüşme imkanı sağlandı. “Erasmus Plus” ile başlayan ve iki yıldır devam eden ortaklık sonucu meydana gelen bu güzel çalışma, öğrenciler arasında yıl boyunca fotoğraf, mektup ve kültürlerimizi tanıtacak materyal değişimi yapılması da planlandı. Yıl boyunca yapılacak olan bu paylaşımlar belli temalar doğrultusunda hazırlanacaktır.Bu ve benzeri uluslar arası projelerimizle amaçlarımız öğrencilerimizin;

  • Yabacı dil deneyimlerini arttırmak
  • Yabancı dil kullanımı konusunda motivasyonlarını  arttırmak
  • Farklı kültürleri tanıma fırsatı yaratmak
  • Özgüvenlerini geliştirmek
  • Grup çalışmasına teşvik etmek
  • Teknolojiyi kullanabilme becerisini geliştirmek
  • Kitle iletişim araçlarını aktif şekilde kullanabilme becerilerini arttırmaktır.

 Skype görüşmesi öğrenciler tarafından başarıyla ve eğlenceli şekilde gerçekleştirilmiştir. Benzer bir çalışmayı önümüzdeki ay Romanya ile de yapılması planlanıyor. Bu keyifli ve verimli çalışma Proje Koordinatörü İlknur Tercan, İngilizce Öğretmenleri Şebnem Çakatay, Ceyda Yılmaz ve Şafak Çağlar ‘ın katkılarıyla gerçekleştirilmiştir.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.