Lise

Akhisar Koleji YGA Zirve 2020’de

YGA 2000 yılında kurulan ve dünyanın en önemli sivil toplum örgütüdür.  Her yıl düzenlenen YGA( Genç Liderler Akademisi) zirvesi, vicdanlı ve donanımlı; çift kanatlı gençleri, girişimciler ve  yatırımcılarla bu yıl Londra ve Türkiye’de aynı anda çevrimiçi olarak buluşturdu.

 

Akhisar Koleji’nin 6 yıldır 120’ye yakın öğrencisinin de seçilerek katıldığı  zirveye yine ön eleme ile seçim yapılarak TED, Koç, Amerikan, Terakki ve Robert Koleji gibi okulların yanında Akhisar Koleji Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi öğrencilerinden de 39 kişi seçilmiştir.

 

Türkiye’de ve dünyada önemli çalışmalar yapmış alanlarında  lider siyasetçi,sporcu,sanatçı, iş insanı  ve bilim insanlarının konuşmacı olarak katılıldığı zirveye kabul edilen Akhisar Koleji öğrencileri, 12-13 Aralık tarihlerinde zirvede Dr. Mehmet Öz (Kalp Cerrahı), Sinan Yaman (YGA Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı), Bülent Eczacıbaşı, Esra Eczacıbaşı ( Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve üyesi), Prof. Mehmet Toner ( Harvard & MIT ), Prof. Washington Yotto Ochieng (Freng Imperial College London), Sinan Güler (Profesyonel Basketbol Oyuncusu)  gibi birçok ünlüyle buluştular. Online soru cevap bölümünde sorularını sorarak kişisel gelişimleri ve akademik planları üzerine sohbet ettiler.

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.