İlkokul, Ortaokul

AKHİSAR KOLEJİ Yine Bir İlki Gerçekleştiriyor

AKHİSAR KOLEJİ yine bir ilki gerçekleştiriyor.  Akhisar’da ilk defa  Hemsball oyunu öğrenciler tarafından çok sevildi.Özel Akhisar Koleji Teknoloji ve Tasarım dersi öğretmeni Hüdaverdi GÖRGÜN, okul öğrencilerine Hemsball’un eğitimlerini başlattı.Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) tarafından onaylanan ve desteklenen Hemsball,  yediden yetmişe, her insan tarafından oynanabilen zevkli ve eğlenceli  yeni bir   spor türüdür. Aynı zamanda topu tutabilmek ve servis atabilmek için mükemmel el-göz-ayak koordinasyonuna, yüksek odaklanma ve konsantrasyona sahip olmak gerekir. Yeni sporumuzun ismi aşağıda açıklanan şekilde  oyun esnasında ortaya konan performansın sonucu  Hemsball olarak doğmuştur. H        = Hand (el),E        = Energy  (enerji),M       = Move  (hareket, hamle),S        = Stability (denge,istikrar),BALL   = (top)

 Hüdaverdi GÖRGÜN: “Hemsball koordinasyon, dikkat ve yoğunluğun bir arada olduğu, denge gelişimini sağlayan, insan ilişkilerini artırıcı bir  spor olarak göze çarpıyor. Basit temeller üzerine kurulmuş bu eğlenceli oyun, aynı zamanda odaklanma gerektiren ve reflekslerin gelişmesini sağlayan özelliğe sahip. Her yaş grubundaki insanların bedensel engeline bakılmaksızın oynayabilecekleri bir spordur.” dedi.
Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.