Ortaokul

Cumhuriyet Coşkusu

Dalgalansın her tarafta şanlı Türk’ün bayrağı korumak ve yüceltmek azmimiz bu toprağı. Bu vatan hiç sensiz olmaz ey güzel Cumhuriyet Milletime öyle demiştir: “ Ya istiklal, ya ölüm’”Özel Akhisar Koleji 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasını okulumuz Kültür Salonunda geçekleştirdi.Programımız 3. Sınıf öğrencilerinden oluşan koronun seslendirdiği marşlarla başladı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı 7. Sınıf öğrencisi Ege Ersoy yaptı.

  1. sınıf öğrencilerinin Atatürk İlkeleri sunumunu, 4. Sınıf öğrencilerinin şiir korosu izledi. 5. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı “ Mehmet Cumhuriyeti öğreniyor” oyunu büyük bir ilgiyle izlendi. Ardından 6. Sınıf öğrencilerinin oluşturduğu koro, seslendirdiği marşlarla izleyicileri coşturdu.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen “Cumhuriyet sevinci” konulu resim yarışmasında derece alan öğrencilere ödüllerini Okul Müdürü Ali Rıza PERESE verdi.Coşku içinde geçen kutlama programı ile öğrenciler Cumhuriyet olgusunu bir kez daha, hep birlikte doyasıya yaşadılar.Herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.