Anaokulu, İlkokul, Lise, Ortaokul

“ EKO Okul Yeşil Bayrak” Ödülümüz Yenilendi

EKO-Okullar Programı; okullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan bir programdır. Program, uluslararası nitelikte olup dünyada 2016-2017 eğitim-öğretim yılı itibari ile  62  ülkede uygulanmaktadır. Eko-Okullar Programı kapsamında 49.000’den fazla okula, 13.000.000’dan fazla öğrenciye ve 1.170.000’den fazla öğretmene ulaşılmıştır.

Uluslararası Eko-Okullar Programı kapsamında 2016–2017 eğitim-öğretim yılı içerisinde yapmış olduğumuz Yeşil Bayrak ödül başvurumuz değerlendirilmiş ve okulumuz uluslararası bir eko-etiket olan Yeşil Bayrak Ödülü’nü almaya uygun bulunmuştur.

Okulumuz 2011 yılından bu yana “Yeşil Bayrak” sahibi olup EKO-Okul unvanını taşımaktadır. Akhisar Koleji adına önümüzdeki iki yıllık süreç için hem belgelerimizi hem de “Yeşil Bayrak”larımızı yenilemenin gururunu yaşıyoruz.

Doğaya, çevreye, geleceğe karşı bilinçli olmanın önemine inanıp “Mavi Yeşil” bir geleceğin mümkün olması konusunda çaba gösteren Akhisar Koleji öğretmen, öğrenci ve velilerine yürekten teşekkür ediyoruz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.