Ortaokul

Erasmus+ Uluslararası Empati Günü Etkinliği

Erasmus+ Uluslararası Empati Günü Etkinliği

Akhisar Koleji Ortaokulu’nun AB ve Türk Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip desteklenen Erasmus+ “TALES” projesinin P4 numaralı empati etkinliği 8.sınıf öğrencilerimiz ile gerçekleştirildi. Öğrencilerden –varsa- daha öncesinde zorbalığa uğradıkları durumları kısaca bir kağıda yazıp olay havuzuna atmaları istendi. Daha sonra öğrenciler bu havuzdan rastgele yazdıkları senaryoları seçtiler. Okudukları senaryolar ile ilgili duygularını ve düşünceleri paylaşıp, böyle bir durumun üstesinden nasıl gelinebileceğini tartıştılar. Bu etkinlik aynı zamanda 16 Kasım Uluslararası Hoşgörü Günü etkinlikleri kapsamında uygulandı.

Erasmus+ Tolerance Day Empathy Event

The empathy event numbered P4 of the Erasmus+ “TALES” project approved by the Turkish National Agency and funded by the EU was held with the 8th graders. An event pool was created by writing scenarios from the situations experienced by students who are bullied. Students chose random scenarios from the event pool. They shared their feelings and opinions and thought about the solutions. Empathy was provided for the specified situations. This event was integrated into the activities due to the Tolerance Day, which is on the 16th of November.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.