Lise

“Kariyer Basamakları” Projesi

Akhisar Koleji Anadolu ve Fen Lisesi’nde öğrencilerimizin hayallerindeki mesleğe adım adım yaklaşmasını hedeflediğimiz “Kariyer Basamakları” projesi yürütülüyor.

“Kariyer Basamakları” projesi, lise öğrencilerimizin ilgi- yeteneklerini tanımaları, buna uygun meslek, üniversite hedefi belirlemelerini sağlamak, meslekleri tanımaları, 21. yüzyıl yetkinlik ve becerilerini edinmelerine destek olmak, kariyer planlarını oluşturma sürecinde öğrencileri bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen bir projedir.
Akhisar Koleji lise Kariyer Planlama Ofisi ve Rehberlik Birimi olarak bizler, her bireyin doğuştan sahip olduğu potansiyelinin farkına varması gerektiğine ve kendini, hayallerini gerçekleştirmeye çalıştığına inanıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin kendini gerçekleştirme serüveninde sağlıklı meslek seçimleri ve doğru kariyer planlaması yapmalarına önem veriyoruz. Bu amaçlar doğrultusunda 2021-2022 eğitim yılında projemizle hedeflerimize birlikte ilerliyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.