Lise

MUNTR (Model United Nations)

MUN lise ve üniversite öğrencilerinin bir araya gelerek birleşmiş milletlerin güncel konularını İngilizce tartışarak rapor hazırladığı bir konferanstır.Öğrencilerimiz kendi ülkeleri dışında bir ülkeyi veya kuruluşu temsil ederek ve bu ülkenin çıkarlarını göz önünde bulundurarak tartışmalarda söz alırlar.Öğrencilerimiz Silahsızlanma ve Uluslar arası Güvenlik (DISEC),Sosyal, İnsani ve Kültürel (SOCHUM), Birleşik Krallık Avam Kamarası (House of Commons), ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi komitelerinde yer aldılar.29 Şubat ve 4 Mart 2016 tarihleri arasında beş gün süren MUNTR 2016 konferansına Fen Lisesi 9. Sınıf öğrencilerimizden Elif Yavaş, İlayda Çağlayan, Sude Pehlivan ve Fulya Uçar ve Fen Lisesi 10. Sınıf öğrencilerimizden Simay Başaran ve Hüseyin Kurt katılmıştır. Öğrencilerimizin görevlendirmesi aşağıdaki gibidir:

  • Elif Yavaş Avusturya’yı temsilen Silahsızlanma ve Uluslar arası Güvenlik (DISEC) komitesi
  • Fulya Uçar Orta Afrika Cumhuriyeti’ni temsilen Silahsızlanma ve Uluslar arası Güvenlik (DISEC) komitesi
  • İlayda Çağlayan Avusturya’yı temsilen Sosyal, İnsani ve Kültürel (SOCHUM) komitede
  • Sude Pehlivan Orta Afrika Cumhuriyeti’ni temsilen Sosyal, İnsani ve Kültürel (SOCHUM) komitede
  • Simay Başaran Survival International adına Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Komitesinde
  • Hüseyin Kurt David Chaytor’ı temsilen Avam Kamarası’nda görev aldı.

Katıldıkları tüm oturumlarda belirlenen konular hakkında İngilizce tartışmalar yaptılar. 5 gün süren toplantılar sonrası kapanış töreninin ardından katılım belgelerini aldılar.Uluslar arası boyutta önem arz eden ve Türkiye’nin köklü okullarının katılımıyla gerçekleşen MUNTR-Model Birleşmiş Milletler 2016 konferansına katılan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Özge Oğuz’u kutluyor, desteklerinden dolayı velilerimize teşekkür ediyoruz.Beş gün süren toplantılar süresince öğrencilerimiz verilen konularda ülkelerini temsilen konuşmalar yapıp süreci tamamladılar. Toplantılar sonrası kapanış töreninin ardından katılım belgelerini aldılar.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.