Lise

Özel Akhisar Koleji Bursa’da

Özel Akhisar Koleji Anadolu Lisesi  ve Fen Lisesi 10 ve 11. Sınıf  öğrencilerinin katılımı ile 05.01.2019 Cumartesi günü   Bursa’ya Kültür Gezisi düzenlendi. Birinci  gün Bursa Gölyazı’da kahvaltı yapıldı. Kahvaltı sonrası  Aziz Panteleimon Kilisesi ziyaret edildi, ardından  Ağlayan Çınar  gezildi. Daha sonra geziye Cumalıkızık köyü ile devam edildi. Köyün  tarihi ve mimarisi ile ilgili  bilgiler verildi. Köyde  öğrencilere serbest zaman verilerek köyü tanımaları  sağlandı. Ayrıca  köy halkının el emeği ile yapmış oldukları ürünlerden alışveriş yapma fırsatı bulundu. Tophaneye gidilip, Orhan Gazi ve Osman Gazi Türbeleri ziyaret edildi. Otele dönmeden önce son olarak Ulu Camii ziyaret edildi. Koza Han’da öğrencilerin özel ipekten yapılmış ürünler almalarına  olanak sağlandı.

İkinci gün  otelde kahvaltı yapıldıktan sonra Uludağ Milli Parklar bölgesine gidilip öğrencilerin Uludağ Kayak Merkezinde doyasıya eğlenmelerine  olanak sağlandı. Uludağ dönüşü  alışveriş merkezinde akşam yemeği yenerek Akhisar’a dönüş gerçekleşti.

Geziye katılım sağlayan  öğrencilerimize ve  gezinin düzenlenmesinde katkısı olan Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Hanife AKÇA, Biyoloji Öğretmeni Havva GÖKBUDAK ve Felsefe Öğretmeni Gözde Elif ÖZTUĞ’a teşekkür ederiz.

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.