Lise

ÖZEL AKHİSAR KOLEJİ PROJELERİ İLE DÜNYA OKULU

2017 yılında öğrenme festivali olarak bilinen World Scholar’s Cup (WSC) İngilizce münazara ve bilgi yarışmasında 24 madalya ile öğrencilerimiz Global Rounda katılmaya hak kazandılar.

2018 yılında WSC “World Scholar’s Cup” İngilizce Münazara ve Yetenek Yarışmasında İspanya’nın Barcelona kentinde ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar.

2019 yılında Özel Akhisar Koleji Fen Lisesi öğrencileri, WSC- World Scholar’s Cup İngilizce münazara ve yetenek yarışmasının İzmir bölge sonuçlarına göre “Global Round”a; Çekya, Kanada ve Avustralya roundlarınndan birine gitmeye hak kazandılar.

2021 yılında daAkhisar Koleji Lise öğrencileri The World Scholar’s Cup 2021 “A World Renewed” yerel elemelerine katılmaya hazırlanıyor.

The World Scholar’s Cup – Dünya genelindeki öğrencilerin her yıl yeni bir konu başlığı ile Bilim, Teknoloji, Sanat, Tarih, Sosyal Bilimler, Medya, Özel Alan alanlarında hazırlanarak belli tezler ve teoriler hakkında münazara, kompozisyon etaplarında bireysel veya takım olarak kendilerini ifade etme şansına sahip oldukları eşsiz bir organizasyondur. Yerel etaplar ile başlayıp terfi ederek global etaplar ile devam eden bilginler yarışmasıdır. Akhisar Koleji Yabancı Dil Zümresi desteği ile temel becerilerini geliştiren, yabancı dilde fikir yürütme ve sorgulama yapan öğrenciler ,yarışmaya dair teknik ve uygulama konusunda destekleniyorlar.

Geçmiş yıllarda Akhisar Koleji öğrencileri yerel turları başarıyla tamamladıktan sonra Malezya-Kuala Lumpur, Cape Town-.Güney Afrika, Barcelona-İspanya Global Turlarında okulumuzu ve Türkiye’yi başarıyla temsil ettiler.

Akhisar Koleji’nin WSC’de Kazandığı Bazı Dereceler ve Ödüller:

En İyi Kompozisyon Ödülü

Oturumun En İyisi Ödülü

Kompozisyon Dalında Gümüş Onur Ödülü

580 Okul Arasından Tarih Dalında 11.lik ödülü

Şampiyon Bilge Ödülü

Seçkin Katılımcı Belgesi

En İyi Skor Madalyası

Da Vinci Alanında Altın ve Gümüş Madalya Ödülü

Çeşitli Branşlarda Kupa ve 100’e Yakın Madalya

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.