İlkokul, Ortaokul

Özel Akhisar Koleji Uluslararası Eğitim Projelerine Bu Yıl da Devam Ediyor

Bilgisayar ve iletişim teknolojilerindeki yeni gelişmeler diğer alanlarda olduğu gibi artık eğitim sektöründe de kendisini gösterdi. Küreselleşen dünyada 21. yüzyıl öğreneni olan öğrencilerini, eleştirel ve yaratıcı düşünebilen, sorgulayan, bilgili, dengeli, iletişim becerisi yüksek, disiplinli, açık görüşlü bireyler yetiştirmek amacında olan Özel Akhisar Koleji,  öğrencilerinin diğer ülkeleri ve kültürleri keşfetmesine fırsatlar yaratmaya devam ediyor.Özel Akhisar Koleji Uluslar arası Projeler Birimi tarafından geliştirilen “İngiltere (Birmingham) – Türkiye ( Akhisar ) Online Sınıf “ projesi kapsamında  Özel Akhisar Koleji 5 ve 6. Sınıf öğrencileri ile İngiltere’de  Birmingham şehrindeki Chilcote Primary School öğrencileri ile Skype üzerinden görüşerek kendilerini tanıtıp yeni yıl dileklerini ilettiler. Geçen yıl Kanada ile gerçekleştirilen “ KültürDeğişim Projesi”nin ikinci ayağı olan bu  projede de, okulumuz öğrencileri ile Chilcote Primary School öğrencileri arasında yıl boyunca fotoğraf, mektup ve kültürlerimizi tanıtacak materyal değişimi yapılması planlandı. Yıl boyunca yapılacak olan bu paylaşımlar belli temalar doğrultusunda hazırlanacak ve hazırlanan çalışmalar online görüşmeler (Skype) ile de öğrencilerce paylaşılacak. Akhisar Koleji Uluslararası Projeler Koordinatörü İlknur TERCAN; “Bu ve benzeri uluslar arası projelerimizle amaçlarımız öğrencilerimizin;

  • Yabacı dil deneyimlerini arttırmak
  • Yabancı dil kullanımı konusunda motivasyonlarını  arttırmak
  • Farklı kültürleri tanıma fırsatı yaratmak
  • Özgüvenlerini geliştirmek
  • Grup çalışmasına teşvik etmek
  • Teknolojiyi kullanabilme becerisini geliştirmek
  • Kitle iletişim araçlarını aktif şekilde kullanabilme becerilerini arttırmaktır.” dedi.

 Projenin öğrenciler tarafından başarıyla ve eğlenceli şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden TERCAN, projenin İngilizce Zümre Başkanı Güniz ŞEN,  İngilizce öğretmenleri Nur BARUTÇUOĞLU, Şebnem BİLMEZ , Aylin TAŞÇI  ve Makbule TÜVEN  tarafından derslerde hazırlandığını, ayrıca Bilgi işlem Uzmanı Emre KETEN, Bilgisayar öğretmeni Melih BURMA  ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Kudret OLGUN’un katkılarıyla  İngilizce 3 Sınıfındaki teknolojik ortamda,  Skype aracılığı ile  12. Aralık Perşembe ve 13. Aralık Cuma günleri 15.30- 17 saatleri arasında uygulandığını belirtti. Benzer çalışmaların  önümüzdeki aylarda İngilizce ve Almanca olarak  Norveç, Almanya, Polonya ve Romanya ile de gerçekleştirileceğini söyledi. İlköğretim Okulu Müdürü Ali Rıza PERESE ise; Özel Akhisar Koleji olarak çok dilli eğitimi anaokulundan itibaren ilgili ders programları ile uyguladıklarını; çağdaş, kendi imkanlarının farkında ve ulusal değerlerine sahip, uluslararası platformda da özgüveni gelişmiş  bireylerin yetiştirilmesine önem verdiklerini, bu sebeple benzer çalışmaları  Özel Akhisar Koleji Uluslararası Projeler Biriminin geliştirdiği projelerle  önümüzdeki günlerde de tüm okul genelinde uygulayacaklarını söyledi.Sanal derse katılan sınıflar 5.A – 5.B ,  6.A  – 6B’dir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.