Lise, Ortaokul

Özel Akhisar Koleji “WSC” İle Kıtalar Arası Başarılarına Devam Ediyor

Öğrenme festivali olarak bilinen World Scholar’s Cup (WSC)  İngilizce münazara ve bilgi yarışmasında 24 madalya ile öğrencilerimiz Global Rounda katılmaya hak kazandılar. 4 yıldır WSC yarışmalarına katılan Akhisar Koleji öğrencileri daha önceki yıllarda da Malezya ve Güney Afrika’daki uluslararası etaba katılmışlardı. Bu yeni başarı ile öğrencilerimiz Asya ( Malezya), Avrupa ( İspanya) veya Avustralya kıtasından istediklerine gitme hakkı kazandılar. Özel Akhisar Koleji ortaokulundan katılan öğrencilerimiz Doğa SIDAN, Nida RODOPLU, Mehmet Ferhan KAYALI, Zehra ŞERİFOĞLU, Zeynep Beyza ER, Ulaş POLAT, Oya OLUT, Nil ARSLAN, Dila SARI,  Özel Akhisar Koleji Lisesi’nden Eylül ÇELİK, H. Utku YÜKSEL ve Oğulcan DEMİR KAAN’ı kutluyor, emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz..

WORLD SCHOLAR’S CUP NEDİR?

Dünyada 40’tan fazla ülkede gerçekleşen, Dünya Bilginler Kupası (World Scholar’s Cup) 2007 yılından bu yana düzenlenmektedir. Amacı geleceğin alim ve liderlerine global bir ortam yaratmak ve öğrencilerin farkında olmadıkları yeni becerilerini ve güçlü alanlarını keşfetmelerine olanak sağlamak olan organizasyon farklı kültürleri biraraya getirerek bugün ve geleceğe ait fikir ve durumlar üzerine münazara yaptırıp, kompozisyon yazdırmaktır. Turnuavada 3’er öğrenciden oluşan takımlar münazara, genel kültür testi, bilgi yarışması ve kompozisyon gibi dört temel bölümde yeteneklerini ortaya koyar. Bu bölümlere ek olarak ayrıca bazı turnuvalarda sosyal ve akademik olarak ek bölümler de yer alabilmektedir. Dünyanın birçok ülkesinde gerçekleştirilen bölgesel turnuvada ilk 10’a giren takımlar haziran ayının sonunda düzenlenen dünya turnuvasına katılmaya hak kazanırlar. Bu turnuvada da başarılı olanlar her yıl kasım ayında Yale Üniversitesi’nde düzenlenen Şampiyonlar Turnuvası’na katılma hakkını elde eder.

 

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.