Lise

Özel Akhisar Kolejinde Disiplinler Arası Çalışmalar İlk Haftadan Başladı

Özel Akhisar Koleji son zamanlarda önemi gittikçe artan disiplinler arası öğretim yaklaşımını derslerde uygulamaya başladı.11.sınıf edebiyat dersinin ilk ünitesi olan “Tanzimat Dönemi Türk Edebiyatı” tarih dersi ile olan sıkı ilişkisi sebebiyle tarih öğretmenleri eşliğinde anlatılmaya başlandı.

Edebiyat derslerini tarih öğretmenleri eşliğinde dinleyen öğrenciler kavramları somutlaştırmakta ve öğrendikleri becerileri anlamlı bir bütün haline getirmekte zorlanmadı.

Okul Müdürü Ali Osman ORAK ; öğrencilerin öğrendiklerini arttırarak zenginleştirmeleri , ayrı ayrı okutulan derslerin çevrelerinde oluşturulan sınırları kaldırarak bilgi ve becerileri gerçek hayat durumlarına uyarlama fırsatı vermesi , soyut kavramların somut kavramlara pratik , aktif ve yumuşak bir geçiş yapması sebebiyle okul yönetimi tarafından da desteklenen ve öğrencilerin beğenisini kazanan  bu uygulamanın artarak devam edeceğini belirtti.

Back to list

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.